Zaznacz stronę
GOODRAM - rozpoczęcie współpracy ze Stovaris

W listopadzie br. Stovaris uzyskał partnerstwo dystrybucyjne marki TeamViewer. Dzięki naszej nowej umowie, rozszerzyliśmy możliwości sprzedaży o produkty z dziedziny zarządzania i bezpieczeństwa IT. Z szerokiej oferty producenta będziemy koncentrować się na zaawansowanych produktach, to znaczy na oprogramowaniu Tensor oraz rozwiązaniach RMM (Remote Management and Monitoring).

TeamViewer – marka, której nie trzeba przedstawiać!

Zapewne każdy kto miał do czynienia z pracą zdalną, prowadzeniem wideokonferencji lub świadczył pomoc techniczną na odległość miał w mniejszym lub większym stopniu do czynienia z TeamViewer. Firma ta jest wiodącym, globalnym producentem technologicznym, który oferuje platformę do zdalnego dostępu, zarządzania, monitorowania i naprawy wszelkiego rodzaju urządzeń – od komputerów PC i telefonów, po maszyny przemysłowe. Wersja bezpłatna do użytku domowego, ma ponad 600 tysięcy subskrybentów i umożliwia pracownikom wszystkich branż cyfryzację kluczowych procesów biznesowych, dzięki bezproblemowej łączności. TeamViewer aktywnie kształtuje rynek cyfrowej transformacji i stale wprowadza innowacje w dziedzinie rozszerzonej rzeczywistości (AR), Internetu Rzeczy (IoT) oraz sztucznej inteligencji (AI). Od chwili powstania przedsiębiorstwa w 2005 roku, jego oprogramowanie zostało zainstalowane na ponad 2,5 miliardach urządzeń na całym świecie.

TeamViewer to nie tylko zdalny pulpit?

TeamViewer jest niekwestionowanym liderem we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań do zdalnego wsparcia technicznego. W tym obszarze posiada ugruntowaną pozycję wśród użytkowników komputerów osobistych PC. Natomiast przez kilka ostatnich lat producent opracowuje również rozwiązania nowej generacji, które obejmują swym zasięgiem całą firmową infrastrukturę IT, a także najważniejsze procesy biznesowe.

Pracownicy Stovaris, z bogatego portfolio TeamViewer, koncentrują się na dwóch zaawansowanych produktach, to znaczy na oprogramowaniu Tensor oraz rozwiązaniach RMM.

TeamViewer Tensor to platforma chmurowa klasy korporacyjnej typu SaaS, dedykowana zdalnej łączności. Oprogramowanie umożliwia dostęp z dowolnego miejsca do zasobów IT w firmie i zarządzanie nimi. Dzięki wdrożeniu tej struktury zarządzania, pracownicy działu IT mogą zdalnie łączyć się zasobami przedsiębiorstwa (urządzenia lokalne typu serwery i desktopy, urządzenia mobilne oraz sprzęt przemysłowy). Poprzez Tensor usługodawcy oraz pracownicy działu wsparcia IT mają możliwość zdalnego łączenia się z komputerami, serwerami, urządzeniami mobilnymi, systemami punktów sprzedaży (POS) z systemem Android oraz sprzętem przemysłowym wyposażonym w cyfrowy interfejs człowiek-maszyna (Human-Machine Interface).

Zdalne zarządzanie, kontrolowanie i monitorowanie sprzętu IT przekłada się na skrócenie czasu rozwiązywania problemów, eliminację przestojów oraz na poprawę wydajności operacyjnej. Dane, które są przesyłane pomiędzy urządzeniami są bezpieczne, dzięki zastosowaniu szyfrowana (nie ma potrzeby stosowania tunelowania VPN). Taka funkcjonalność jest gwarancją zarówno zwiększenia bezpieczeństwa przechowywanych i przetwarzanych wrażliwych danych, a także zgodności z regulacjami prawnymi (np. RODO).

RRM, czyli Remote Management and Monitoring zapewnia zintegrowane zdalne monitorowanie całego środowiska IT. RMM umożliwia również zarządzanie wszystkimi wykorzystywanymi zasobami IT, z jednego panelu administracyjnego. Dzięki temu, w prosty sposób tworzony jest system wczesnego rozpoznawania potencjalnych problemów informatycznych.

RMM kontroluje różne aspekty o znaczeniu krytycznym dla ciągłości biznesowej, takie jak np. użycie zasobów procesora, poziom wykorzystania pamięci, stan łączności z internetem czy uruchomienie określonych procesów. Dodatkowo w RMM wbudowano moduł Asset Management, który w prosty sposób umożliwia tworzenie i przeglądanie raportów dotyczących wszystkich urządzeń, zainstalowanego oprogramowania, adresów IP, czy systemów operacyjnych. RMM posiada również funkcję Patch Management. To właśnie ona umożliwia ręczne lub całkowicie automatyczne instalowanie aktualizacji i poprawek w wykorzystywanym oprogramowaniu i aplikacjach.

Remote Management and Monitoring zintegrowany jest także z silnikiem antywirusowym Malwarebytes. Dzięki temu zapewnia skuteczną barierę ochronną dla komputerów i serwerów przed takimi zagrożeniami jak: wirusy, trojany, rootkity, spyware, ransomware, czy exploity zero-day.

TeamViewer w liczbach

Użytkownicy korzystają z technologii opracowanej przez TeamViewer w miliardach przypadków. TeamViewer eliminuje bariery językowe, czasowe oraz związane z odległością. TeamViewer to:

  • zespół wykwalifikowanych techników i inżynierów z ponad 15 letnim doświadczeniem na rynku IT;
  • wdrożenia na ponad 2,5 miliardach urządzeń;
  • wersja bezpłatna do użytku domowego ma ponad 600 tysięcy subskrybentów;
  • oprogramowanie wykorzystywane w 200 państwach;
  • gwarancja dostępu do 45 milionów urządzeń;
  • rozwiązanie dostępne w Twoim ojczystym języku – TeamViewer zapewnia oprogramowanie i wsparcie techniczne w ponad 30 wersjach językowych.

Wierzę, że niezawodne rozwiązania TeamViewer do świadczenia zdalnego wsparcia technicznego i regularnie wprowadzane przez naszych inżynierów innowacje znajdą uznanie wśród wszystkich klientów Stovaris. Cieszę się z nowej umowy dystrybucyjnej. Nasza współpraca to szansa jeszcze lepszego rozwoju na rynku polskim i korzyści dla obu podmiotów”.

Marta Rose

Channel Account Manager, TeamViewer

Zapytaj naszego specjalistę o rozwiązania TeamViewer:

 

Michał Sobieski

Product Manager
tel. +48 609 603 188
m.sobieski@stovaris.pl