Zaznacz stronę

Obrazowanie medyczne – poznaj nasze rozwiązania

Szybki rozwój technologiczny ułatwia nam pracę i sprawia, że życie staje się bardziej komfortowe. Postęp jest szczególnie istotny dla lekarzy. To dzięki niemu jesteśmy coraz skuteczniejsi zarówno w leczeniu, jak i diagnozowaniu wszelkich chorób oraz schorzeń. Dziś widzimy duże zmiany zachodzące w szpitalach, które wyposaża się w nowoczesną aparaturę diagnostyczną. Aby w pełni wykorzystać jej możliwości, potrzebne są wyspecjalizowane urządzenia do obrazowania, w tym m.in. monitory medyczne. Znajdziesz je w ofercie naszej firmy Stovaris – sprawdź już teraz, jakie rozwiązania dostarczamy!

Czym jest obrazowanie medyczne?

Pod pojęciem tym, często określanym również mianem diagnostyki obrazowej, kryją się nowoczesne rozwiązania technologiczne z zakresu tzw. informatyki medycznej. Stosuje się je w celu tworzenia obrazów zmian chorobowych zachodzących w ludzkim ciele. Ich najważniejszym zadaniem jest więc wizualizacja, ale diagnostyka obrazowa to także:

  • analiza jakościowa związana ze zbieraniem danych o stanie zdrowia pacjenta,
  • wyszukiwanie różnych zmian chorobowych oraz uszkodzeń organów lub ciała,
  • wykonywanie badań przesiewowych.

Dawniej do celów wyświetlania graficznych wyników diagnostyki stosowano klisze oraz negatoskopy. Dziś w większości instalacji zastępują je monitory. Jednak obrazowanie to nie tylko ekrany. Inne ważne rozwiązania, które oferuje również nasza firma, to m.in.:

  • diagnostyczne stacje lekarskie,
  • projektory medyczne z trybem DICOM,
  • detektory promieniowania rentgenowskiego.

Monitory medyczne

To wyspecjalizowane wyświetlacze, które są produkowane i konfigurowane tak, aby gwarantowały najwyższą jakość obrazu. Monitory medyczne wyświetlają pliki graficzne lub wideo z różnego typu badań w oparciu o specjalistyczne programy komputerowe. Co ważne, ekrany te mogą służyć zarówno do obrazowania wyników badań, jak i wyświetlania obrazu na żywo, np. podczas wykonywania operacji. Więcej informacji na temat tego, jaki monitor medyczny wybrać i czym różnią się te produkty, znajdziesz w poprzednich wpisach na naszym blogu.

Diagnostyczne stacje lekarskie

To wyspecjalizowane komputery wykorzystywane zarówno do diagnostyki, jak i opisywania badań. Dostępne w Stovaris rozwiązania do obrazowania mogą współpracować ze wszystkimi typami monitorów: monochromatycznych i kolorowych, o rozdzielczościach od 2 MP do 12 MP, w stacjach jedno lub wielo-monitorowych. Są proste w obsłudze i funkcjonalne, a do tego cechują się ponadprzeciętną wydajnością działania. Diagnostyczne stacje lekarskie mogą pełnić funkcję stacji opisowej, jak i przeglądowej, oraz zarządzać obrazami wyświetlanymi na salach operacyjnych.

Projektory medyczne z trybem DICOM

Urządzenia te mają szerokie zastosowanie przy wyświetlaniu obrazów pochodzących m.in. z badań RTG, CT oraz MRI. To wyspecjalizowane projektory medyczne zgodne ze standardem DICOM, a więc dokładnie odwzorowujące zdjęcia w skali szarości. Precyzyjne odwzorowanie tych plików oraz wysoka rozdzielczość ułatwiają konsultacje lub prezentacje badań.
Co ważne, dostępne w naszej ofercie rozwiązania do obrazowania to sprzęt, który przydaje się również w czasie sesji szkoleniowych. Projektory z trybem DICOM mają szerokie możliwości kalibracji ekranu. Dzięki temu kolory i jasność obrazu można ustawić pod kątem konkretnego pomieszczenia, np. sali do szkolenia lekarzy.

Detektory promieniowania rentgenowskiego

To kolejna bardzo ważna dla lekarzy aparatura, która pozwala na jeszcze skuteczniejsze obrazowanie medyczne. Rozwiązania te wykorzystują technologię radiologii cyfrowej. W porównaniu do klasycznych urządzeń, błona z kliszą lub kasetą fosforową jest zastąpiona przez detektor DR. Poddany działaniu promieni X, generuje obraz, a następnie od razu przesyła go do komputera.
Nasze detektory promieniowania rentgenowskiego są wyposażone w nowoczesne technologie do przetwarzania grafiki. Duże zagęszczenie pikseli oraz wysoka rozdzielczość gwarantują doskonałą czytelność wykonanych badań RTG.

Stawiaj na najlepsze rozwiązania do obrazowania medycznego!

Dzięki technologii cyfrowego wyświetlania obrazów szpitale i inne placówki służby zdrowia mają oferują większe możliwości diagnozowania pacjentów. Przyspieszają pracę i czynią ją bardziej komfortową. Jesteś zainteresowany monitorami medycznymi i innymi urządzeniami do obrazowania? Skorzystaj z oferty naszej firmy Stovaris – sprzedajemy najlepsze na rynku rozwiązania! To funkcjonalny i niezawodny sprzęt dla lekarzy, mający szerokie zastosowanie.