Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Media i przemysł rozrywkowy

W ostatnich latach przemysł mediów i rozrywki przeszedł szybką rewolucję napędzaną przez 4K i jeszcze wyższe rozdzielczości wideo. Z tego względu wymaga on wysokowydajnych i niezawodnych rozwiązań pamięci masowej będących w stanie przetworzyć, a także zarchiwizować i zapisać kopie bezpieczeństwa tak dużych wolumenów danych.

Infortrend dostarcza wszechstronne rozwiązania dla tej branży spełniające wymagania różnorodnych środowisk sieciowych, uwzględniających różne obciążenia. Obejmują one współdzieloną pamięć masową dla mediów upraszczającą pracę w sieci, w celu współpracy przy edycji danych oraz sieć SAN o dużej szybkości integrującą się z Apple Xsan oraz systemem plików StorNext, w celu współdzielenia blokowej pamięci masowej pomiędzy stacjami roboczymi.

Rozwiązania współdzielonej pamięci masowej dla mediów upraszczające pracę grupową

Infortrend oferuje doskonałe rozwiązania współdzielonej pamięci masowej dla dzisiejszego przemysłu mediów i rozrywki wykorzystującego materiały w ultrawysokiej rozdzielności UHD 4K i wyższej:

  • EonStor CS skalowalny poziomo, system współdzielonej pamięci masowej – dla dużej skali grup roboczych i studiów postprodukcji z ponad 10 stacjami roboczymi.
  • EonStor GS oraz GSe – dla małych grup roboczych i studiów postprodukcji do 10 stacji roboczych.

Powyższe systemy pamięci masowej klasy enterprise wykorzystują EonOne – opracowane przez Infortrenda graficzne oprogramowanie zarządzające. Wspierają także narzędzie EonView dla stacji roboczych Windows i macOS pomagające zespołowi edycji wideo w połączeniu stacji roboczych z systemem pamięci masowej  i zamontowaniu sieciowej pamięci masowej, jako lokalnego napędu.

Wspierane są wszystkie najważniejsze pakiety edycji mediów umożliwiające ich zespołową edycję: Adobe Premiere Pro, Apple Final Cut Pro oraz DaVinci Resolve. Wstępnie zainstalowany serwer projektów DaVinci Resolve pozwala na łatwą, równoległą edycję mediów.

Dla grup roboczych większej skali i rozwijających się biznesów

W miarę wzrostu biznesu pojemność pamięci masowej oraz jej przepustowość może nie nadążać za zwiększającymi się wymaganiami. Seria CS powala jednak użytkownikom na dodawanie węzłów do klastra w celu zwiększenia pojemności i wydajności bez przerywania pracy systemu. Zapewniając przepustowość zapisu/odczytu powyżej 100 GB/s oraz pojemność powyżej 100 PB, CS może łatwo spełnić wymagania  przetwarzania ogromnego strumienia mediów.

Dla małych grup roboczych

EonStor GS i GSe to idealne rozwiązania pamięci NAS dla pracy grupowej przy obróbce plików wideo wysokiej jakości pozwalające na łatwe wdrożenie aplikacji odtwarzających i przesyłających strumieniowo dane multimedialne. Są one w pełni kompatybilne z wykorzystywanymi powszechnie protokołami CIFS/SMB, NFS i  AFP.

GSe jest rozwiązaniem współdzielonej pamięci masowej, z jednym kontrolerem i z dyskami typu nearline o wysokiej pojemności lub dyskami flash SSD. Seria GS może natomiast posiadać już 2 kontrolery i przeznaczona jest do wykorzystania w rozwiązaniach wysokiej dostępności, które niwelują przestoje w przypadku krytycznych projektów.

Infortrend oferuje 3 typy rozwiązań z rodziny GS/GSe: 2000T, 3000 Gen2 oraz 4000 Gen2. 2000T jest najbardziej efektywnym kosztowo rozwiązaniem obsługującym 13 strumieni wideo w rozdzielczości 4K. Serię 3000 Gen2 cechuje najlepszy stosunek ceny do wydajności. Obsługuje ona 18 strumieni wideo 4K. Seria 4000 Gen2 jest natomiast rozwiązaniem o ultrawysokiej wydajności i obsługuje do 26 strumieni.

EonOne – intuicyjne oprogramowanie do zarządzania pamięcią masową

EonOne to narzędzie zarządzające pamięcią masową, które uzupełnia ofertę serii  EonStor GS, GSe i CS. Infortrend oferuje dwa konta przeznaczone do różnych celów zarządzania. Jedno przeznaczone jest dla administratora użytkowników zarządzającego ich kontami i przydziałami pamięci masowej. Drugie konto przeznaczone jest dla administratora systemu przeprowadzającego zaawansowaną konfigurację pamięci masowej, usług danych oraz okresowe przeglądy. EonOne oferuje także kreatora ustawień pomagającego administratorowi w łatwej konfiguracji pamięci i sieci. Przyjazny interfejs użytkownika ułatwia zarządzanie współdzielonymi folderami i prawami dostępu użytkowników.

EonView – klienckie narzędzie programowe do łatwego współdzielenia plików

EonView jest narzędziem klienckim dla stacji roboczych Windows i macOS. Po pierwszym połączeniu z pamięcią masową klienci zainstalowani za pomocą EonView automatycznie wykrywają adres IP pamięci, identyfikują dane uwierzytelniające klienta do przydzielonych udziałów, które następnie są automatycznie montowane. Upraszcza to proces wdrożenia systemu i ustawień sieciowych pozwalając użytkownikom skupić się na tworzeniu i edycji wideo.

DaVinci Resolve Project Server

Oprogramowanie DaVinci Resolve w celu umożliwienia wspólnej, równoległej edycji wymaga dedykowanej stacji roboczej pracującej jako serwer projektów, która łączy się z innymi stacjami w sieci o topologii peer-to-peer. Jednakże w przypadku awarii pojedynczego elementu lub całego serwera, praca nad projektem zostanie przerwana w celu zlikwidowania tego problemu, Infortrend integruje oprogramowanie DaVinci Resolve Project Server ze współdzieloną pamięcią masową, zapewniając ochronę RAID oraz redundancję kontrolerów (GS) dla uzyskania wysokiej dostępności.

Wydajność

Maksymalna wydajność dla protokołu plikowego CIFS może osiągnąć 6600/3100 MB/s konfigurując GS/GSe 4000 Gen2 z 32 dyskami SDD. Natomiast przy 48 dyskach HDD możliwa jest obsługa do 26 jednoczesnych strumieni wideo 4K

Wyśmienita wydajność w sieciach SAN z Apple Xsan/StorNext

Apple Xsan/StorNext to rozwiązanie sieci SAN (sieci pamięci masowej) i klastrowego systemu plików  stworzonego dla  macOS, Microsoft Windows i Linux. Powyższy system plików pozwala wielu klientom na współdzielenie bloków pamięci przez wysokiej prędkości interfejs Fibre Channel lub sieć iSCSI. Używając systemu plików Xsan/StorNext stacje robocze mogą jednocześnie odczytywać i zapisywać dane na tej samej pamięci masowej. Większe korporacje mogą w pełni wykorzystać potencjał systemu plików współdzielonej pamięci masowej pozwalającego na transfery dużych plików, montowanie wielu systemów plików i używanie wielu systemów operacyjnych.

Rodziny EonStor DS i GS obsługują sieci SAN z Xsan/StorNext, Używając rozwiązań z 2 kontrolerami typu active/active możliwe jest skonfigurowanie Xsan/StorNext pozwalające na uzyskanie bardziej stabilnej i zbalansowanej wydajności. Możliwe do uzyskania przepustowości wideo wysokiej rozdzielczości, potwierdzone są przez takie narzędzia jak AJA, FrameTest, Blackmagic i inne. Rodziny EonStor DS i GS są rozwiązaniami pamięci masowej klasy enterprise  wspierającymi środowiska Apple Xsan/StorNext do realizacji zadań edycji w środowiskach wielu klientów.

Wysokie transfery w sieciach SAN I stacjami roboczymi klasy Enterprise

Klienci przemysłu mediów tacy jak studia i agencje zajmujące się obróbką wideo wymagają wideo oraz audio wysokiej jakości. Firmy takie muszą posiadać niezawodne systemy pamięci masowej pozwalające na edycję, zapis lub odtwarzanie wideo/audio w wysokiej rozdzielczości. Pamięć SAN EonStor DS 4000 jest jednym z systemów RAID klasy  enterprise, który z powodzeniem spełnia te wymagania. EonStor DS 4000 oferuje funkcję optymalizacji strumienia AV i przetwarzania plików, podczas strumieniowego przesyłania danych i zapewnia wydajność do 11 000MB/s. Jet to ekwiwalentem stabilnego, jednoczesnego odtwarzania  6 strumieni wideo w nieskompresowanym formacie 4K. EonStor DS 4000 umożliwia pełna kontrolę nad edycją lub odtwarzaniem plików. Zastosowanie półki rozszerzeń gęstego upakowania 4U z dyskami pozwalana na uzyskanie pojemności ponad 6 PB, co z powodzeniem zaspakaja wymagania przechowywania i przesyłania strumieniowego plików wideo i audio, nawet w bardzo dużych firmach.

Chcesz wiedzieć więcej?