Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Panasonic – konfiguracja sieciowa

1. Naszą konfigurację strony zaczniemy od znalezienia skanera poprzez narzędzie dostarczane przez firmę Panasonic, o nazwie „Scanner Select Tool„. Zaznaczamy interesujący nas model urządzenia z dostępnej listy i naciskamy [Configuration Web].

2. Gdy już połączymy się ze skanerem pierwsze o co zostaniemy poproszeni, to konfiguracja czasu. Po ustawieniu daty i godziny przechodzimy do założenia konta administratora. Po tej czynności możemy przystąpić do konfiguracji, przechodząc do zakładki [Single Touch Scan], zgodnie z poniższym obrazem.

3. Domyślnie skaner ma przypisane przyciski do obsługi poleceń poprzez port USB. Z listy rozwijalnej możemy dodatkowo wybrać dwie opcje: [Network PC] oraz [Preset Scan]. 

4. W przypadku [Network PC] skaner wyszykuje nam wcześniej zarejestrowane komputery z aplikacją sieciową Panasonic. W ten sposób mamy możliwość wybrania docelowego komputera i predefiniowanego profilu. Jak na przykładzie poniżej.

5. Ostatnią z opcji, którą posiadamy jest [Preset Scan]. Ta opcja umożliwia nam skanowanie bez użycia komputera. W tej zakładce mamy 3 funkcje: [Skan to Email], [Shared Folder], [FTP]. Każda z nich wymaga wcześniejszej konfiguracji, związanej z kontem użytkownika i uprawnieniami. Przykładową konfigurację przedstawiono na poniższym zdjęciu.

6. Kolejnym krokiem jest przejście do konfiguracji profilu skanowania (w tym miejscu ustawiamy w jaki sposób zostanie zeskanowany dokument przez urządzenie). Przykładowa konfiguracja poniżej.

Po wykonaniu wszystkich powyższych czynności klikamy w przycisk [Submit]. Zostanie nam wyświetlony komunikat co musimy zrobić, by konfiguracja została zapisana na stałe w skanerze. Taka konfiguracja profili umożliwia nam późniejsze obsługiwanie skanera z przycisków znajdujących się na urządzeniu.