Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

EonStor CS – nowa generacja pamięci masowej o wysokiej skalowalności i wydajności

W ofercie firmy Infortrend pojawiło się ostatnio rozwiązanie EonStor CS będące rozwinięciem oferowanych do tej pory linii produktów.

Jest to skalowalne rozwiązanie współdzielonej pamięci masowej pozwalające firmom na zapanowanie nad rosnąca ilością danych, dzięki skalowaniu pojemności oraz liniowo rosnącej wydajności. Skalowalność uzyskiwana poprzez dodawanie węzłów oferuje prostszy i bardziej efektywny kosztowo sposób zarządzania rosnącą ilością danych w przedsiębiorstwach, redukując przy tym potencjalne wąskie gardła wydajności. EonStor CS polepsza także wykorzystanie danych poprzez ich integrację z wszystkich węzłów w jeden system klastra. Wyśmienita wydajność i skalowalność pozwala na zastosowanie serii CS w wielu obszarach i aplikacjach wymagających dużych ilości danych, takich jak przemysł mediów i rozrywkowy, wysokiej wydajności przetwarzanie danych, nadzór wideo, współdzielenie plików czy tworzenie kopii zapasowych.

EonStor CS to skalowalny sieciowy system pamięci masowej (NAS). Poprzez dodawanie następnych jednostek CS (węzłów) możliwe jest stworzenie wysoko wydajnego systemu klastrowego, o prędkości odczytu/zapisu powyżej 100 GBps i pojemności przekraczającej 100PB. System wyposażony jest w funkcję automatycznego balansowania, która równomiernie rozkłada dane pomiędzy wszystkie węzły w systemie. W przypadku jednoczesnego dostępu do danych przez wielu użytkowników, system radzi sobie z obciążeniem poprzez równoległe przetwarzanie danych, rozwiązując problem ograniczonej wydajności jednego węzła i zwiększa przez to efektywność dostępu.

EonStor CS wykorzystuje dwa rodzaje skalowalności, poziomą oraz pionową:

  • Pozioma pozwala na dodawanie do 144 nowych jednostek (węzłów), zwiększając jednocześnie pojemność i wydajność;
  • Pionowa skalowalność pozwala na zwiększenie pojemności poprzez dodanie do 84 dysków w ramach jednego węzła.

Prezentacja rozwiązania EonStor CS:

Chcesz wiedzieć więcej?