Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Hiperkonwergentne platformy wirtualizacyjne

Współczesne technologie informatyczne są bardzo złożone. Rozwiązania hiperkonwergentne ułatwiają zarządzanie nimi. Świat nowoczesnej infrastruktury IT jest skomplikowany i trudny w zarządzaniu. Jest to połączenie serwerów, platform przechowywania danych, przełączników sieciowych i infrastruktury kopii zapasowych. Obecnie wszystkie elementy układanki IT żyją w oddzielnych, drogich i trudnych do zarządzania silosach. Rosnące wymagania biznesowe i kurczące się budżety stworzyły wyzwania, które są bardzo dobrze znane współczesnym administratorom IT i właścicielom przedsiębiorstw.

Rozwiązania hiperkonwergentne pomagają sprostać wyzwaniom tradycyjnych infrastruktur IT, łącząc wszystkie poszczególne elementy. Łączą one komputery, pamięć masową i sieć w jeden serwer, co znacznie upraszcza infrastrukturę. W porównaniu z tradycyjnymi infrastrukturami IT, które są często niedostosowane, hiperkonwergentne rozwiązania wykorzystują pełen potencjał nowoczesnego sprzętu komputerowego i pamięci masowej w jednej jednolitej platformie. Infrastruktura oparta na technologii hiperkonwergentnej dostarcza o wiele bardziej opłacalną, pełną infrastrukturę IT, która oferuje również wysoką wydajność aplikacji, efektywność przestrzenną i szybkie wdrożenie zasobów.

Uproszczone zarządzanie

Konsoliduje proces zarządzania w jednym, prostym interfejsie, dzięki czemu system może być łatwo zarządzany przez informatyka. Dla specjalistów IT i menedżerów biznesowych przeciwieństwem zwrotu „prosta infrastruktura” jest termin “wielokrotne interfejsy użytkownika”. Tradycyjna infrastruktura zbudowana jest z różnych elementów składowych, a każda z nich posiada własną infrastrukturę oraz interfejs specyficzny dla dostawcy. Utrudnia to zarządzanie i wdrażanie nowych zasobów IT. Rozwiązania hiperkonwergentne oferują natomiast jeden interfejs zarządzania i wsparcie tylko od jednego dostawcy.

Zmniejszone koszty i zwiększona wydajność

Niższa cena zakupu, łatwa implementacja, ekonomiczne skalowanie, proste aktualizacje i niższe koszty operacyjne. Rozwiązania hiperkonwergentne pozwalają na zakup całej infrastruktury IT od jednego dostawcy po niższej cenie, w przeciwieństwie do kupowania w drogich oddzielnych częściach, od różnych podmiotów. Zamiast uruchamiać, zarządzać, konserwować i płacić za całą szafę pełną serwerów i przełączników, hiperkonwergentne rozwiązania wymagają o wiele mniej siły roboczej i zasobów do zarządzania i pracy.

Szybsze wdrożenie i odzyskanie zasobów

Tradycyjna infrastruktura wymaga, aby każda część była konfigurowana i wdrażana oddzielnie. Podobnie, w przypadku odzyskiwania, każda część infrastruktury musi zostać odzyskana niezależnie. To sprawia, że 10 godzinny przestój jest powszechny. Infrastruktury hiperkonwergentne korzystają z wbudowanych kopii zapasowych vm-centric backups, replikacji i w niektórych przypadkach jednostek DR. Sprawia to, że czasy naprawy są znacznie krótsze niż w przypadku tradycyjnej infrastruktury. Umożliwia szybkie wdrożenie i odzyskanie wszystkich zasobów infrastruktury IT, w tym aplikacji biznesowych i danych.

Brak utraty danych

Usprawnia mechanizmy ochrony danych i umożliwia szybkie automatyczne odzyskiwanie danych po awarii, bez ryzyka przestojów i utraty informacji. Utrata danych stanowi realne zagrożenie dla tradycyjnej infrastruktury IT. Jednocześnie, z powodu błędów ludzkich lub problemów z interoperacyjnością, oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych firm zewnętrznych może również powodować utratę danych. Rozwiązania hiperkonwergentne są zdefiniowane programowo. Posiadają wbudowane technologie wykrywania uszkodzeń danych i autonaprawy. Od samego początku tworzone są technologie automatycznego tworzenia kopii zapasowych i replikacji vm-centric backups. Sprawia to, że komponenty sprzętu i oprogramowania bezproblemowo współpracują z sobą.

Ta grupa produktów opiera się na rozwiązaniach firm:

Scale ComputingStarWind 

Osoby kontaktowe:

Jerzy Adamiak

Storage Systems Consultant
tel.: +48 605 274 271
j.adamiak@stovaris.pl