Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Wirtualny Desktop – PCoIP

Czym jest PCoIP?

PCoIP to protokół wyświetlania, który przechwytuje i koduje cały pulpit serwera głównego, na której jest „postawiona” maszyna, a następnie wyświetla go na urządzeniu klienta używając standardowej sieci IP.

Jak to działa?

Wykorzystując zaawansowaną kompresję wyświetlania, technologia PCoIP umożliwia wymagającemu klientowi dostęp do wirtualnej stacji roboczej z obsługą kart graficznych lub standardowych desktopów stanowiąc alternatywę dla standardowego, lokalnego modelu pracy. Wspierane jest wiele usług dostępnych dla fizycznych maszyn, włączając w to klawiaturę, mysz, porty USB, wiele monitorów, drukarki, urządzenia audio, jak i komplet niestandardowych opcji.

Kluczowe dla technologii PCoIP jest to, że kompresowane, szyfrowane i wysyłane są tylko piksele. Cała praca odbywa się na stanowisku roboczym, a do klientów trafia jedynie obraz w formie pikseli. Taki sposób funkcjonowania powoduje, że wymiana danych pomiędzy stronami jest bardzo bezpieczna. Protokół PCoIP jest tak skonfigurowany, aby mieć pewność, że to co znajduje się na pulpicie głównego serwera, doskonale odwzorowuje obraz, który widzi klient. Taki sposób wyświetlania nazywany jest bezstratnym odtwarzaniem (ang. lossless reproduction). Ma to kluczowe znaczenie dla wielu klientów, szczególnie w przypadkach takich jak diagnostyka medyczna, gdzie błędy mogą bezpośrednio przyczyniać się do utraty zdrowia lub życia ludzkiego, czy tworzenie różnego rodzaju mediów, jak filmy lub grafiki, gdzie obraz sam w sobie zawiera istotne informacje wizualne.

Kto korzysta z technologii PCoIP?

Technologia Teradici PCoIP jest stosowana w wielu gałęziach przemysłu m.in. w: administracji, edukacji, usługach finansowych, służbie zdrowia, przemyśle naftowym i gazowym, motoryzacji, mediach i rozrywce, architekturze, inżynierii i budownictwie, produkcji czy projektowaniu.

PCoIP Zero Client

Klient PCoIP to samodzielne urządzenie, które umożliwia użytkownikowi połączenie się z serwerem i pracę na wirtualnej stacji roboczej. Kluczowym elementem takiego urządzenia jest procesor specjalnie zaprojektowany do tego, by przesyłać między użytkownikiem i serwerem tylko piksele, a nie dane jak to się dzieje na klasycznych stanowiskach.

Takie urządzenie uruchamia się w kilka sekund, jest całkowicie odporne na wirusy i przez to jego awaryjność jest bardzo niska. Urządzenie Zero Client wymaga bardzo niewielu czynności konserwacyjnych i rzadko wymaga aktualizacji, chyba że nastąpi istotna zmiana / ulepszenie któregoś z protokołów lub okazjonalna aktualizacja związana z systemem BIOS.

Kluczowe zalety technologii PCoIP:

  • przetwarzanie na poziomie pikseli oznacza, że każda aplikacja działa z optymalną wydajnością,
  • dekompozycja obrazu i zoptymalizowany multi-kodek umożliwia najwyższą jakość obrazu dzięki wydajnej, bezstratnej i zoptymalizowanej przepustowości,
  • dynamiczna adaptacja sieci zapewnia automatycznie najlepszą możliwą obsługę w warunkach zmieniającej się sieci,
  • przesyłane są tylko piksele, dzięki temu dane pozostają bezpieczne i nigdy nie wydostaną się poza sieć/chmurę.
  • platforma Agnostic umożliwia wdrażanie lokalnie lub korzystanie z infrastruktury chmury publicznej, prywatnej lub hybrydowej.

Ta grupa produktów opiera się na rozwiązaniach firmy:

Teradici

Osoby kontaktowe:

Michał Sobieski

Product Manager
tel. +48 609 603 188
m.sobieski@stovaris.pl

Marcin Cichecki

Business Unit Director
tel. +48 (22) 24 84 000
m.cichecki@stovaris.pl