Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Zarządzanie zasobami IT (ITAM)

Zarządzanie Zasobami IT (ITAM), czyli w skrócie znajomość stanu zasobów firmy od momentu ich zakupu do wycofania z użycia, ma kluczowe znaczenie z punktu widzenia obniżania kosztów działania i podnoszenia produktywności. Posiadanie systemu do zarządzania zasobami informatycznymi ułatwia zarządzanie licencjami, gwarancjami i kontraktami z dostawcami. Możliwość raportowania oraz stały dostęp do aktualnych informacji umożliwia lepsze planowanie, budżetowanie i raportowanie. Stosowanie rozwiązań IT Asset Management (ITAM) pozwala maksymalnie wykorzystać możliwości sprzętu i oprogramowania.


Zarządzanie zasobami IT (ITAM)

Zarządzanie zasobami informatycznymi to nie tylko śledzenie produktów i działań. Istotne jest, aby zarządzać zasobami IT w całym okresie ich eksploatacji i mieć pewność, że nie zaczynają popadać w zapomnienie, tracić swoje właściwości lub ulegać zniszczeniu. Normalizowanie, wykrywanie i odzyskiwanie zasobów informatycznych pozwala uniknąć ryzyka strat finansowych wynikających z posiadania sprzętu i oprogramowania, nad którymi nie ma kontroli.

Matrix42 for ITAM

Rozwiązanie oparte na oprogramowaniu Matrix42 ITAM (IT Asset Management)  składa się z modułów do zarządzania zasobami informatycznymi. System umożliwia śledzenie zasobów IT, by maksymalnie zwiększyć korzyści z ich posiadania. Ułatwia również definiowanie własnych przepływów pracy oraz wdrażanie gotowych do użycia procesów. Rozwiązanie umożliwia wgląd w stan zarządzanych zasobów informatycznych. Zasobami tymi są oprogramowanie oraz sprzęt, mogą to być zasoby serwera oraz wirtualne bądź chmurowe. Platforma ta nieustannie wykrywa, identyfikuje i eliminuje zagrożenia bezpieczeństwa, nawet zanim użytkownicy się o nich dowiedzą. Zapewnia również wgląd w środowisko oprogramowania i wydatki na aplikacje, umożliwiając optymalizację wydajności zasobów informatycznych. Jednym z ważnych modułów platformy jest obsługa komunikacji z dostawcami oprogramowania, w celu monitorowania nowych zakupów i do opracowywania dokładnego obrazu posiadanych licencji na podstawie dostępnych danych (License Optimizer). Inny moduł służy do zarządzania zasobami sprzętowymi (Asset Manager) i został zaprojektowany, aby zarządzać całym cyklem życia systemów informatycznych od momentu ich zakupu do wycofania z użycia.

Ta grupa produktów opiera się na rozwiązaniach firmy:

Matrix42

Osoby kontaktowe:

Jakub Bala

Product Manager
tel. +48 609 807 177
j.bala@stovaris.pl

Marcin Cichecki

Sales Director
tel. +48 502 278 697
m.cichecki@stovaris.pl