Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Zarządzanie zasobami IT (ITAM)

Zarządzanie Zasobami IT (ITAM), czyli w skrócie znajomość stanu zasobów firmy od momentu ich zakupu do wycofania z użycia, ma kluczowe znaczenie z punktu widzenia obniżania kosztów działania i podnoszenia produktywności. Posiadanie takiego systemu ułatwia zarządzanie licencjami, gwarancjami i kontraktami z dostawcami. Możliwość raportowania oraz stały dostęp do aktualnych informacji umożliwia lepsze planowanie, budżetowanie i raportowanie. Stosowanie tych rozwiązań pozwala maksymalnie wykorzystać możliwości sprzętu i oprogramowania.

Zarządzanie zasobami IT (ITAM)

to nie tylko śledzenie produktów i działań. Istotne jest aby nimi zarządzać w całym okresie ich eksploatacji i mieć pewność, że nie zaczynają popadać w zapomnienie, tracić swoje właściwości lub ulegać zniszczeniu. Normalizowanie, wykrywanie i odzyskiwanie zasobów informatycznych pozwala uniknąć ryzyka strat finansowych wynikających z posiadania sprzętu i oprogramowania, nad którymi nie ma kontroli.

Rozwiązanie oparte na oprogramowaniu Ivanti IT Asset Management (ITAM) Suite składa się z trzech zasadniczych modułów do zarządzania zasobami informatycznymi. Dwa pierwsze służą do zarządzania oprogramowaniem, obsługi komunikacji z dostawcami w celu monitorowania nowych zakupów i do opracowywania dokładnego obrazu posiadanych licencji na podstawie dostępnych danych (License Optimizer). Trzeci moduł od firmy Ivanti służy do zarządzania zasobami sprzętowymi (Asset Manager) i został zaprojektowany aby zarządzać całym cyklem życia systemów informatycznych od momentu ich zakupu do wycofania z użycia.

Laptop z kolorowymi wykresami na ekranie z logiem Ivanti pokazujący Zarządzanie zasobami IT.

Ta grupa produktów opiera się na rozwiązaniach firmy:

Ivanti

Osoby kontaktowe:

Jerzy Adamiak

Storage Systems Consultant
tel. +48 605 274 271
j.adamiak@stovaris.pl

Marcin Cichecki

Business Unit Director
tel. +48 (22) 24 84 000
m.cichecki@stovaris.pl