Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Oprogramowanie do backupu i archiwizacji

Bardzo ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa przechowywanych informacji wewnątrz baz danych. Dane przechowywane na nośnikach dyskowych muszą być zabezpieczane poprzez codzienne wykonywanie kopii bezpieczeństwa. Kopia zapasowa powinna być przechowywana na bezpiecznym nośniku, dającym gwarancję poprawnego odtworzenia danych.

W naszej ofercie dostępne są rozwiązania backupu danych oparte na ujednoliconej architekturze, przeznaczone zarówno dla środowisk fizycznych, jak i wirtualnych. Od konkurencyjnych rozwiązań ochrony danych odróżnia je łatwość obsługi i tworzenia kopii zapasowych, różnorodność zastosowań oraz bogaty zestaw funkcji gwarantujących pewność odtworzenia danych. Wśród funkcji oferowanych przez programy do backupu znajdują się:

  • Jednolita konsola do zarządzania ochroną danych;
  • Globalna deduplikacja backupu danych;
  • Elastyczne, wszechstronne plany ochrony i zapewnienia wysokiej dostępności danych;
  • Tworzenie kopii zapasowych bez wykorzystywania agentów dla środowisk VMware i Hyper-V (wirtualne maszyny Windows i Linux);
  • Obsługa systemów fizycznych (Windows, Linux, Unix);
  • Wbudowana replikacja baz danych i wysoka dostępność;
  • Migracja obrazów dysku na nośniki taśmowe z możliwością granularnego odtwarzania danych z dysku lub nośnika taśmowego;
  • Przechowywanie kopii zapasowych danych w siedzibie firmy z wykorzystaniem dysków twardych, w zdalnej lokalizacji lub w chmurze.

Rozwiązania backupu danych stworzono w oparciu o dojrzałą, sprawdzoną technologię. Łączą w sobie funkcje backupu, replikacji, globalnej deduplikacji oraz wysokiej dostępności. Takie kopie zapasowe są proste w użyciu i nie wymagają kosztownej, profesjonalnej obsługi na żadnym etapie, zaczynając od stacji roboczej aż po kopie archiwalne w zdalnej lokalizacji.

Oprogramowanie do archiwizacji

Dzięki nim firmy mogą zoptymalizować swoje zasoby oraz osiągnąć założone wskaźniki RPO i RTO, określające czas i punkt odtwarzania danych. Połączenie różnych technologii ochrony danych w jednym rozwiązaniu zwiększa jego elastyczność i pozwala stworzyć optymalną strategię ochrony danych dopasowaną do konkretnych potrzeb. Archiwizacja danych z poziomu ujednoliconej konsoli umożliwia zarządzanie i wdrożenie w wielu różnych lokalizacjach, a także tworzenie kopii zapasowych wirtualnych maszyn VMware i Hyper-V bez użycia agentów, obsługę maszyn fizycznych Windows i Linux oraz migrację taśmową obrazów dysków. Tradycyjne, nadmiernie skomplikowane polityki backupu zastąpiono nowoczesnymi planami ochrony danych opartymi na zadaniach i integracją z hiperwizorami, całkowicie automatyzując złożone, powtarzalne zadania tworzenia kopii zapasowej.

W ofercie posiadamy także rozwiązania archiwizacyjne, pozwalające na długoterminowe przechowywanie danych archiwalnych na nośnikach dyskowych oraz wymiennych nośnikach taśmowych i optycznych. Przenoszenie danych z podstawowej dyskowej pamięci masowej na nośniki archiwalne podczas tworzenia kopii zapasowych, może odbywać się na podstawie reguł, takich jak czas utworzenia pliku, jego odczytu, rozmiaru, a także wielu innych. Pozwala to na zbudowanie polityki archiwizacyjnej, która sprawia, że backup danych wymaga użycia mniejszej ilości pamięci masowej.

Ta grupa produktów opiera się na rozwiązaniach firm:

Arcserve | FAST LTA | PoINT  | StorCentric

Osoby kontaktowe:

Jerzy Adamiak

Storage Systems Consultant
tel. +48 605 274 271
j.adamiak@stovaris.pl

Marcin Cichecki

Business Unit Director
tel. +48 (22) 24 84 000
m.cichecki@stovaris.pl