Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Oprogramowanie do backupu i archiwizacji

Bardzo ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa przechowywanych informacji wewnątrz baz danych. Dane przechowywane na nośnikach dyskowych muszą być zabezpieczane poprzez codzienne wykonywanie kopii bezpieczeństwa – odpowiednie oprogramowanie do backupu ułatwi to zadanie. Kopia zapasowa powinna być przechowywana na bezpiecznym nośniku, dającym gwarancję poprawnego odtworzenia danych.

Oprogramowanie do backupu w ofercie Stovaris

W naszej ofercie dostępne jest oprogramowanie do backupu danych oparte na ujednoliconej architekturze, przeznaczone zarówno dla środowisk fizycznych, jak i wirtualnych. Od konkurencyjnych rozwiązań ochrony danych odróżnia je łatwość obsługi i tworzenia kopii zapasowych, różnorodność zastosowań oraz bogaty zestaw funkcji gwarantujących pewność odtworzenia danych. Wśród funkcji oferowanych przez oprogramowanie do backupu znajdują się:

  • Jednolita konsola do zarządzania ochroną danych;
  • Globalna deduplikacja backupu danych;
  • Elastyczne, wszechstronne plany ochrony i zapewnienia wysokiej dostępności danych;
  • Tworzenie kopii zapasowych bez wykorzystywania agentów dla środowisk VMware i Hyper-V (wirtualne maszyny Windows i Linux);
  • Obsługa systemów fizycznych (Windows, Linux, Unix);
  • Wbudowana replikacja baz danych i wysoka dostępność;
  • Migracja obrazów dysku na nośniki taśmowe z możliwością granularnego odtwarzania danych z dysku lub nośnika taśmowego;
  • Przechowywanie kopii zapasowych danych w siedzibie firmy z wykorzystaniem dysków twardych, w zdalnej lokalizacji lub w chmurze.

Oprogramowanie do backupu stworzono w oparciu o dojrzałą, sprawdzoną technologię. Łączą w sobie funkcje backupu, replikacji, globalnej deduplikacji oraz wysokiej dostępności. Takie kopie zapasowe są proste w użyciu i nie wymagają kosztownej, profesjonalnej obsługi na żadnym etapie, zaczynając od stacji roboczej aż po kopie archiwalne w zdalnej lokalizacji.

Oprogramowanie do archiwizacji

Dzięki nim firmy mogą zoptymalizować swoje zasoby oraz osiągnąć założone wskaźniki RPO i RTO, określające czas i punkt odtwarzania danych. Połączenie różnych technologii ochrony danych w jednym rozwiązaniu zwiększa jego elastyczność i pozwala stworzyć optymalną strategię ochrony danych dopasowaną do konkretnych potrzeb. Archiwizacja danych z poziomu ujednoliconej konsoli umożliwia zarządzanie i wdrożenie w wielu różnych lokalizacjach, a także tworzenie kopii zapasowych wirtualnych maszyn VMware i Hyper-V bez użycia agentów, obsługę maszyn fizycznych Windows i Linux oraz migrację taśmową obrazów dysków. Tradycyjne, nadmiernie skomplikowane polityki backupu zastąpiono nowoczesnymi planami ochrony danych opartymi na zadaniach i integracją z hiperwizorami, całkowicie automatyzując złożone, powtarzalne zadania tworzenia kopii zapasowej.

W ofercie posiadamy także rozwiązania archiwizacyjne, pozwalające na długoterminowe przechowywanie danych archiwalnych na nośnikach dyskowych oraz wymiennych nośnikach taśmowych i optycznych. Przenoszenie danych z podstawowej dyskowej pamięci masowej na nośniki archiwalne podczas tworzenia kopii zapasowych, może odbywać się na podstawie reguł, takich jak czas utworzenia pliku, jego odczytu, rozmiaru, a także wielu innych. Pozwala to na zbudowanie polityki archiwizacyjnej, która sprawia, że backup danych wymaga użycia mniejszej ilości pamięci masowej.

Ta grupa produktów opiera się na rozwiązaniach firm:

FAST LTA | PoINT  | StorCentric

Osoby kontaktowe:

Jakub Bala

Product Manager
tel. +48 609 807 177
j.bala@stovaris.pl

Marcin Cichecki

Sales Director
tel. +48 222 484 000
m.cichecki@stovaris.pl