Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Micro Data Center

Micro Data Center (MDC) to względnie małe, modułowe systemy, które obsługują najczęściej niewielkiej wielkości przedsiębiorstwa, mogą także stanowić dodatkowe zasoby dla większych korporacji. Micro Data Center może być zaprojektowany do rozwiązywania różnych zestawów problemów lub do przetwarzania takich obciążeń, które nie mogą być obsługiwane przez tradycyjne urządzenia lub duże modułowe centra danych.

Średnie centrum danych a Micro Data Center

Średnie centrum danych zazwyczaj obsługuje dziesiątki serwerów oraz setki maszyn wirtualnych (VM) i posiada znaczne rozmiary. Natomiast Micro Data Center najczęściej obsługuje poniżej 10 serwerów i mniej niż 100 maszyn wirtualnych. Micro Data Center, takie jak kontenerowe centra danych, mają wbudowane systemy bezpieczeństwa, systemy chłodzenia i ochronę przeciwpowodziową czy przeciwpożarową.

Obecnie w Polsce można zaobserwować poprawę jakości oraz konkurencyjności ofert ośrodków przetwarzania danych. Inwestorzy oraz użytkownicy zwykle marginalizują techniczny i jakościowy poziom małych ośrodków obliczeniowych czy małych serwerowni, a to właśnie one w głównej mierze decydują o niezawodności, wydajności oraz szybkości dostępu do usług oferowanych za pośrednictwem Internetu.

Serwerownie na krawędzi (Edge Computing)

Małe centra danych i serwerownie nazywane są często „serwerowniami na krawędzi” (ang. edge computing). Oznacza to, że Micro Data Center są wykorzystywane do obliczeń brzegowych w celu przybliżenia zasobów komputerowych użytkownikom końcowym. Zatem muszą spełniać podobne standardy jakościowe, jak duże centra danych.

Vertiv SmartCabinet

Odpowiadając na potrzeby współczesnego rynku, partner technologiczny Stovaris, firma Vertiv opracowała kompletne urządzenie o nazwie SmartCabinet. Ten nowy produkt to rezultat zastosowania nowoczesnej koncepcji realizacji małych i średnich serwerowni. SmartCabinet marki Vertiv spełnia wszystkie założenia, które są stawiane Micro Data Center, tj. kompletne rozwiązanie IT, zawierające elementy systemów o znaczeniu krytycznym w jednej szafie rack.

W jego skład wchodzą takie komponenty jak: bezprzerwowy układ zasilania (UPS), jednostka klimatyzacji precyzyjnej bazująca na technologii bezpośredniego odparowania (freon), rozdzielnice energii elektrycznej w postaci zarządzanych listew PDU, a także systemy kontroli warunków klimatycznych i zarządzania infrastrukturą.

Zastosowanie SmartCabinet

Zastosowanie SmartCabinet eliminuje konieczność projektowania, wydzielania czy przebudowy pomieszczenia o specjalnym przeznaczeniu, jakim jest serwerownia. Rozwiązanie skraca do minimum czas od podjęcia decyzji o instalacji do uruchomienia kompletnego rozwiązania, które jest gotowe do pracy już od pierwszego dnia. Urządzenie cechuje jednocześnie szeroki zakres konfiguracji umożliwiający precyzyjne dopasowanie danego modelu do indywidualnych potrzeb.

 Zastosowania
  • idealne rozwiązanie do zastosowania w firmach o strukturze oddziałowej (np. w bankach, sieciach sklepów);
  • dobrze sprawdza się w firmach z sektora MŚP, uczelniach wyższych, kancelariach adwokackich oraz klinikach;
  • z powiedzeniem rozwiązanie może być wykorzystywane przez przedsiębiorstwa logistyczne czy magazyny, które nie posiadają pomieszczenia informatycznego;
  • serwerownie na krawędzi tzw. „edge computing” oraz lokalne firmy telekomunikacyjne.
Właściwości i korzyści
  • Zintegrowane rozwiązanie: nie wymaga posiadania pomieszczenia serwerowni, kompletna infrastruktura centrum obliczeniowego zintegrowana w jednej szafie RACK, umożliwiająca kontrolę dostępu i bezpieczeństwo wszystkich zastosowań informatycznych.
  • Kompleksowość: precyzyjnie zaprojektowane, sprawdzone rozwiązanie, zmontowane i przetestowane w fabryce, ekstremalnie wydajne, bezpieczne i niezawodne.
  • Szybkie i proste w konfiguracji oraz uruchomieniu: funkcja „plug-and-play”, brak konieczności inwestowania w budowę i wyposażenie kosztownych serwerowni.
  • Wyraźnie obniżone koszty wdrożenia w stosunku do rozwiązań standardowych, bardzo szybkie wdrożenie i dopasowana do indywidualnych potrzeb wydajność.

Ta grupa produktów opiera się na rozwiązaniach firmy:

Tripp-Lite | Vertiv

Osoba kontaktowa:

Przemysław Prochera

Business Development Manager
tel. +48 668 157 173
p.prochera@stovaris.pl