Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Stacje lekarskie diagnostyczne

Stacje lekarskie diagnostyczne przeznaczone są do diagnozy i opisów badań. Współpracują z sieciowymi systemami informatycznymi HIS oraz PACS/RIS. W naszej ofercie dostępne są stacje pracujące z monitorami od 2 (3 lub 5) megapikseli (tradycyjne stacje dwumonitorowe) do szerokoekranowych 12 megapikseli. Medyczne stacje diagnostyczne są w pełni funkcjonalne, wydajne i nowoczesne, zapewniają wysoką szybkość działania, są wyposażone w najlepsze komponenty dostępne na rynku, które umożliwiają lekarzom najwyższy komfort pracy. Stacje te mogą pracować z dowolnym sprzętem medycznym: od mammografii po RTG, obsługują urządzania klasy rezonansu magnetycznego, czy tomografu komputerowego. Zestaw składa się z wydajnej stacji roboczej, która w zależności od potrzeb może pełnić również funkcję serwera, diagnostycznych monitorów medycznych dostosowanych do właściwych badań zgodnie z wymogami Ministra Zdrowia oraz dedykowanej karty graficznej przygotowanej specjalne do pracy w sektorze medycznym. Dodatkowo mogą być wyposażone w zasilacz awaryjny UPS, który gwarantuje ich nieprzerwaną pracę, w sytuacji zakłóceń zasilania w szpitalnej sieci energetycznej. Podstawowe gwarancje na stacje lekarskie diagnostyczne wynoszą 3 lata, poszczególne gwarancje można rozszerzyć do 7 lat oraz dokupić usługi szybkiej naprawy on-site.,

W skład kompletnej stacji wchodzi:

  • specjalizowany komputer z pamięcią RAID;
  • medyczna karta graficzna;
  • system operacyjny;
  • monitory diagnostyczne oraz opisowy lub jeden monitor scalający wszystkie obie funkcje;
  • zasilacz awaryjny UPS.
  • Opcjonalnie, przeglądarka obrazów

Stacje lekarskie diagnostyczne są w pełni skonfigurowane i gotowe do działania, w trybie nieprzerwanej i bezpiecznej pracy. Przechodzą specjalne testy w naszym dziale technicznym. Na życzenie klienta może być dodatkowo doinstalowany odpowiedni system medyczny. W ramach naszych działań możemy wyposażyć taką stację w przeglądarkę obrazów DICOM. Proponowane przez nas stacje są sprawdzone w środowisku medycznym oraz spełniają normy ergonomii pracy. Stovaris posiada w ofercie zarówno rozwiązania dla części szpitala związanej z diagnostyką, neurologią, onkologią, czy ortopedią, jak rozwiązania dedykowane tej części szpitala, w której głównymi obszarami zainteresowań użytkowników są kwestie związane z archiwizacją szpitalnych danych, obsługą specyficznych systemów backupu. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, dystrybutor współpracując z integratorem, jest w stanie przeprowadzić audyt i konsultacje oraz profesjonalnie przygotować kilka opcjonalnych ofert (uwzględniających także wsparcie wdrożeniowe partnera).

Przeglądarka obrazów jest podstawowym narzędziem pracy specjalisty diagnostyki obrazowej. Oprogramowanie, będące w naszej ofercie, posiada pełne spektrum funkcjonalności pozwalających na sprawną i efektywną pracę. Zostało stworzone z myślą o komfortowej obsłudze. Intuicyjny interfejs i wysoka wydajność skracają do absolutnego minimum niedogodności związane z opanowaniem nowego systemu diagnostycznego.

Ta grupa produktów opiera się na rozwiązaniach firm:

 Barco | EMBITRONLG Business Solutions | Supermicro

Osoby kontaktowe:

Paweł Waszniewski

Product Manager
tel. +48 885 805 609
p.waszniewski@stovaris.pl