Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Monitoring sieci przemysłowych

Nasze systemy monitorują głównie sieci informatyczne, jednakże mają sporą ilość zastosowań w sieciach przemysłowych. Interfejsy sprzętowe zastosowane w tych rozwiązaniach pozwalają na podłączenie i monitorowanie wszystkich popularnych sieci automatyki przemysłowej. Dzięki produktom znajdującym się w ofercie Stovaris administratorzy odpowiedzialni za obsługę i bezpieczeństwo w przemyśle mają dostęp, w czasie rzeczywistym, do wszystkich istniejących połączeń i urządzeń oraz do ich wizualizacji.

Analiza i monitoring odbywa się bezpośrednio w środku sieci przemysłowych oraz na brzegu (Edge Computing), tak jak ma to miejsce w typowych systemach informatycznych. Dzięki temu widzimy od razu niepożądaną komunikację w sieci OT/IT. Urządzenia do analizy i monitoringu umożliwiają wizualizację statystyk ruchu w sieci OT/IT, najczęściej za pomocą wbudowanego oraz konfigurowalnego pulpitu, a dostęp do niego odbywa się za pośrednictwem zwykłej przeglądarki internetowej.

 

Monitorowanie i wykrywanie anomalii

Urządzenia naszych dostawców dzięki analizie pakietów, wykorzystaniu charakterystyk NetFlow oraz zastosowaniu korelacji pozwalają na wykrycie niepożądanej pracy systemów sterowania i złych połączeń. Systemy posiadają mechanizmy, pozwalające na korzystanie z zewnętrznych modeli działania, przeznaczonych dla monitorowanej sieci. Większość rozwiązań posiada moduły sztucznej inteligencji (AI) oraz analitycznego uczenia maszynowego (ML), odpowiedzialne za wykrywanie anomalii występujących w sieci.

Oprogramowanie do monitorowania sieci

W ofercie posiadamy specjalizowane oprogramowanie służące do diagnostyki, zdalnego sprawdzania poprawności działania, oraz monitoringu sieci przemysłowej Ethernet. Narzędzie to posiada funkcję automatycznego wykrywania topologii sieci, diagnozowania i monitorowania wielu podsieci oraz informowania o wystąpieniu określonych zdarzeń. Systemy te mają również możliwości zdalnego konfigurowania poszczególnych urządzeń oraz raportowania stanu sieci. Zarządzanie i konfiguracja sieci odbywa się standardowo za pomocą interfejsu, poprzez przeglądarkę WWW.

Ta grupa produktów opiera się na rozwiązaniach firm:

 Advantech | Allegro PacketsCubroCryptomage | NetAllyNetBrain | Paessler | ProfiTAP

Osoba kontaktowa:

Jarosław Kupiec

Business Development Director
tel. +48 222 484 000
j.kupiec@stovaris.pl

Szymon Domański

Product Manager
tel. +48 885 804 064
s.domanski@stovaris.pl