Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Zarządzanie urządzeniami mobilnymi (MDM)

System MDM

Systemy MDM (ang. Mobile Device Management – Zarządzanie Urządzeniami Mobilnymi) są przeznaczone do zarządzania urządzeniami przenośnymi, działającymi z różnymi systemami operacyjnymi operatorów i firm. Głównym celem systemów MDM jest zabezpieczenie danych w zarządzanych urządzeniach mobilnych, wykorzystywanych w przedsiębiorstwach (tablety, smartfony). Ważną cechą oprogramowania MDM jest również możliwość integrowania urządzeń mobilnych z infrastrukturą sieciową przedsiębiorstwa oraz ich zdalna konfiguracja.

W naszej ofercie są dostępne platformy, które pozwalają na kontrolę funkcji urządzenia, co oznacza, że przenośny sprzęt zostaje objęty polityką bezpieczeństwa stosowaną przez daną organizację. Tym samym tworzone są ściśle określone ograniczenia sprzętowe i systemowe. Systemy MDM oferowane przez Stovaris pozwalają na geolokalizację urządzeń. Oznacza to, że mobilny sprzęt przedsiębiorstwa może zostać zlokalizowany zarówno w interwale czasowym, jak i w ruchu. System MDM umożliwia również dostęp do historii przemieszczania się użytkowników urządzeń mobilnych oraz zachowuje pokonaną trasę.

System EMM

Rozszerzeniem idei systemów MDM są bardziej zaawansowane Systemy EMM czyli Zarządzanie mobilnością przedsiębiorstwa (ang. Enterprise Mobility Management) dostarczają one pakiety narzędzi do zarządzania polityką konfiguracji aplikacji i treści, w oparciu o systemy operacyjne smartfonów. Administratorzy bezpieczeństwa systemów mobilnych nie chcąc ograniczać użytkownikom korporacyjnym korzystania z urządzeń mobilnych w miejscu pracy, tym samym ułatwiają pracę na różnych urządzeniach, przy jednoczesnym zachowaniu kontroli nad infrastrukturą IT. 

Rynek systemów EMM ewoluował od produktów służących zarządzaniu urządzeniami mobilnymi poprzedniej generacji (czyli MDM), w których brakowało systemów zarządzania aplikacjami i treścią, do systemów z bardzo rozbudowanymi możliwościami ustawień, konteneryzacją i personalizacją. Liderzy tej branży widząc potencjał, jaki jest w systemach EMM , postanowili jeszcze bardziej rozbudować funkcjonalność zarządzania. Istotnymi cechami oprogramowania EMM jest możliwość integrowania urządzeń mobilnych z infrastrukturą sieciową przedsiębiorstwa oraz zdalna konfiguracja przez administratorów. Obecnie trend BYOD oraz rozwój funkcji związanych z zarządzaniem aplikacjami i integracją z systemami korporacyjnymi coraz częściej powodują, że o systemach EMM mówi się w szerszym kontekście zarządzania całą mobilnością firmy.

Enterprise Mobile Management

W Stovaris promujemy rozwiązania naszego partnera czyli platformę Enterprise Mobile Management (EMM/MDM) firmy Matrix42, która została zbudowana specjalnie do zarządzania urządzeniami mobilnymi, aplikacjami na urządzeniach przenośnych bez ingerencji w pliki osobiste użytkowników, jednocześnie zachowując bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa.

Ta grupa produktów opiera się na rozwiązaniach firmy:

 Matrix42

Osoby kontaktowe:

Jakub Bala

Product Manager
tel. +48 609 807 177
j.bala@stovaris.pl

Marcin Cichecki

Sales Director
tel. +48 502 278 697
m.cichecki@stovaris.pl