Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Zarządzanie urządzeniami mobilnymi (MDM)

Systemy MDM (ang. Mobile Device Management – Zarządzanie Urządzeniami Mobilnymi) są przeznaczone do zarządzania urządzeniami przenośnymi, działającymi z różnymi systemami operacyjnymi operatorów i firm. Głównym celem platform MDM jest zabezpieczenie danych w zarządzanych urządzeniach mobilnych, wykorzystywanych w przedsiębiorstwach (tablety, smartfony). Ważną cechą tego typu oprogramowania jest również możliwość integrowania urządzeń mobilnych z infrastrukturą sieciową przedsiębiorstwa oraz ich zdalna konfiguracja.

W naszej ofercie są dostępne platformy, które pozwalają na kontrolę funkcji urządzenia, co oznacza, że przenośny sprzęt zostaje objęty polityką bezpieczeństwa stosowaną przez daną organizację. Tym samym tworzone są ściśle określone ograniczenia sprzętowe i systemowe. Systemy MDM oferowane przez Stovaris pozwalają na geolokalizację urządzeń. Oznacza to, że mobilny sprzęt przedsiębiorstwa może zostać zlokalizowany zarówno w interwale czasowym, jak i w ruchu. Platforma MDM umożliwia również dostęp do historii przemieszczania się użytkowników urządzeń mobilnych oraz zachowuje pokonaną trasę.

Rozszerzeniem idei systemów MDM są bardziej zaawansowane Systemy EMM czyli Zarządzanie mobilnością przedsiębiorstwa (ang. Enterprise Mobility Management) dostarczają one pakiety narzędzi do zarządzania polityką konfiguracji aplikacji i treści, w oparciu o systemy operacyjne smartfonów. Administratorzy bezpieczeństwa systemów mobilnych nie chcąc ograniczać użytkownikom korporacyjnym korzystania z urządzeń mobilnych w miejscu pracy, tym samym ułatwiają pracę na różnych urządzeniach, przy jednoczesnym zachowaniu kontroli nad infrastrukturą IT. 

Rynek EMM ewoluował od produktów służących zarządzaniu urządzeniami mobilnymi poprzedniej generacji (czyli MDM), w których brakowało systemów zarządzania aplikacjami i treścią, do systemów z bardzo rozbudowanymi możliwościami ustawień, konteneryzacją i personalizacją. Liderzy tej branży widząc potencjał, jaki jest w tych systemach, postanowili jeszcze bardziej rozbudować funkcjonalność zarządzania. Istotnymi cechami tego typu oprogramowania jest możliwość integrowania urządzeń mobilnych z infrastrukturą sieciową przedsiębiorstwa oraz zdalna konfiguracja przez administratorów. Obecnie trend BYOD oraz rozwój funkcji związanych z zarządzaniem aplikacjami i integracją z systemami korporacyjnymi coraz częściej powodują, że o tych systemach mówi się w szerszym kontekście zarządzania całą mobilnością firmy.

W Stovaris promujemy rozwiązania naszego partnera czyli Platforme Enterprise Mobile Management (EMM/MDM) firmy Ivanti (dawnej Mobile Iron), która została zbudowana specjalnie do zarządzania urządzeniami mobilnymi, aplikacjami na urządzeniach przenośnych bez ingerencji w pliki osobiste użytkowników, jednocześnie zachowując bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa.

Ta grupa produktów opiera się na rozwiązaniach firmy:

 Ivanti

Osoby kontaktowe:

Daniel Murawski

Product Manager
tel. +48 691 701 175
d.murawski@stovaris.pl

Marcin Cichecki

Business Unit Director
tel. +48 (22) 24 84 000
m.cichecki@stovaris.pl