Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Zarządzanie urządzeniami mobilnymi (MDM)

Systemy MDM (ang. Mobile Device Management – Zarządzanie Urządzeniami Mobilnymi) są przeznaczone do zarządzania urządzeniami przenośnymi, działającymi z różnymi systemami operacyjnymi operatorów i firm. Głównym celem platform MDM jest zabezpieczenie danych w zarządzanych urządzeniach mobilnych, wykorzystywanych w przedsiębiorstwach (tablety, smartfony). Ważną cechą tego typu oprogramowania jest również możliwość integrowania urządzeń mobilnych z infrastrukturą sieciową przedsiębiorstwa oraz ich zdalna konfiguracja.

W naszej ofercie są dostępne platformy, które pozwalają na kontrolę funkcji urządzenia, co oznacza, że przenośny sprzęt zostaje objęty polityką bezpieczeństwa stosowaną przez daną organizację. Tym samym tworzone są ściśle określone ograniczenia sprzętowe i systemowe. Systemy MDM oferowane przez Stovaris (dawniej Alstor SDS) pozwalają na geolokalizację urządzeń. Oznacza to, że mobilny sprzęt przedsiębiorstwa może zostać zlokalizowany zarówno w interwale czasowym, jak i w ruchu. Platforma MDM umożliwia również dostęp do historii przemieszczania się użytkowników urządzeń mobilnych oraz zachowuje pokonaną trasę.

Rozwiązania naszego partnera (firmy Proget) umożliwiają również szyfrowanie danych, przy użyciu algorytmów kryptograficznych, o najwyższym standardzie. Dzięki aktualizacjom bezpieczeństwa przedsiębiorcy mają pewność, że ich system jest odporny na wszelkie nieautoryzowane próby przechwycenia danych.

Duże możliwości kontrolowania świata aplikacji oraz integracja usług biznesowych, takich jak poczta, kalendarz, kontakty, przeglądarka pozwala na pełną kontrolę działań użytkowników danej firmy. Wykorzystując system Proget MDM inżynierowie IT otrzymują funkcjonalność zdalnego pulpitu. Ten zdalny dostęp pracowników działów IT do urządzeń mobilnych znacznie przyspiesza rozwiązywanie wielu problemów, które mogą pojawić się podczas pracy ich użytkowników.

Obecnie trend BYOD oraz rozwój funkcji związanych z zarządzaniem aplikacjami i integracją z systemami korporacyjnymi coraz częściej powodują, że o systemach MDM mówi się w szerszym kontekście zarządzania całą mobilnością firmy.

W ofercie Stovaris posiadamy rozwiązanie MDM firmy Proget, której głównym zadaniem jest zarządzanie flotą urządzeń, w bezpieczny sposób. Flagowe rozwiązanie tej marki zostało stworzone przez polskich programistów, w oparciu o autorskie pomysły oraz funkcje bezpieczeństwa. System Proget MDM nie jest zamkniętą platformą, cały czas jest rozwijany, a programiści i inżynierowie wprowadzili ostatnio wiele funkcjonalności do systemu, na prośbę użytkowników. Zatem rozwiązania Proget należy traktować jako solidną bazę, którą da się kształtować i dostosowywać do potrzeb klientów.

Ta grupa produktów opiera się na rozwiązaniach firmy:

Proget

Osoby kontaktowe:

Daniel Murawski

Product Manager
tel. +48 691 701 175
d.murawski@stovaris.pl

Marcin Cichecki

Business Unit Director
tel. +48 (22) 24 84 000
m.cichecki@stovaris.pl