Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Przełączniki KVM

KVM switch (ang. Keyboard, Video, Mouse, tj. Klawiatura, Wideo, Mysz) są urządzeniami sprzętowymi, które umożliwiają użytkownikom kontrolę wielu komputerów i serwerów przy użyciu jednej klawiatury, monitora wideo oraz myszy. Przełączniki KVM znajdują zastosowanie w centrach danych, gdzie znajduje się wiele serwerów na jednej przestrzeni (np. w jednej szafie RACK). Wykorzystując przełączniki, administratorzy mogą w prosty sposób przełączyć się pomiędzy sterowanymi urządzeniami. Stosowanie takiego rozwiązania eliminuje koszty związane z zakupem dodatkowego sprzętu (zestawu: klawiatura, monitor i mysz) dla każdego komputera. Tym samym uzyskuje się oszczędność miejsca w serwerowniach oraz niweluje się bałagan np. w okablowaniu.

Niektóre modele (tzw. KVM-over-IP), posiadają możliwość przesyłania danych poprzez sieć TCP/IP. Taka funkcjonalność umożliwia zarządzanie każdym serwerem czy urządzeniem sieciowym (np. firewallem), z dowolnego miejsca, w dowolnej chwili, jeśli mamy do nich dostęp przez sieć komputerową.

Przełączniki KVM znajdują zastosowanie do komputerów domowych, biurowych oraz przemysłowych.

Zalety przełączników KVM:

  • Oszczędność miejsca – pozwalają na zastąpienie wielu zestawów monitorów, myszy i klawiatur pojedynczą konsolą.
  • Łatwy i szybki dostęp – zapewniają uproszczony dostęp i kontrolę nad każdym podłączonym komputerem, dają dostęp do wielu platform wykorzystując jeden system przełączników.
  • Prosta obsługa i instalacja – nie wymagają żadnych modyfikacji sprzętu lub oprogramowania na podłączonym sprzęcie.

W portfolio produktowym Stovaris znajdują się przełączniki KVM znanych i cenionych producentów:

  • Vertiv (Avocent) oferuje bezpieczne przełączniki KVM over IP Merge Point Unity (MPU). Przełączniki te zapewniają zdalny sprzętowy dostęp do serwerów i urządzeń sieciowych. W przypadku wykorzystaniu sieci 4G/LTE będzie on całkowicie niezależny od wewnętrznej sieci firmy. Każdy przełącznik KVM z serii MPU posiada wbudowany serwer WWW, więc dostęp do wszystkich urządzeń odbywa się z poziomu przeglądarki internetowej. Dodatkowo, dostęp lokalny jest realizowany przy pomocy tego samego interfejsu użytkownika co dostęp zdalny. Zastosowana w przełącznikach Vertiv Technologia Virtual Media, pozwala na mapowanie lokalnych zasobów pamięci masowej na serwerze.
  • Lantronix, skupia się na jednoportowych rozwiązaniach KVM-over-IP. Jest to doskonałe uzupełnienie oferty Vertiv. Ten producent oferuje również innowacyjne i nowoczesne rozwiązania do zarządzania infrastrukturą IT usprawniającą zdalne zarządzanie infrastrukturą sieciową, serwerową oraz energetyczną w centrach danych czy zdalnych oddziałach.

Ta grupa produktów opiera się na rozwiązaniach firm:

Lantronix | Tripp-Lite  | Vertiv

Osoba kontaktowa:

Przemysław Prochera

Business Development Manager
tel. +48 668 157 173
p.prochera@stovaris.pl