Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Obrazowanie medyczne

Obrazowanie medyczne ma zastosowanie w takich dziedzinach medycyny jak: diagnostyka rentgenowska, tomografia, ultrasonografia (USG) oraz medycyna nuklearna. Bardzo szybki rozwój nauki przyczynił się do stworzenia nowych dziedzin diagnostyki przy udziale wyświetlaczy medycznych, a bardziej zaawansowane metody obrazowania wymagały dużej mocy obliczeniowej oraz nośnika, który zarchiwizuje otrzymane dzięki nim dane. Tym wymogom sprostała generacja współczesnych stacji lekarskich. Zapewniają one dokładniejszą analizę wyników badań pacjenta. Stosowane rozwiązania pozwalają na uzyskanie obrazu w najlepszej rozdzielczości, przy optymalnych jego parametrach, a systemy IT pozwalają na przechowywanie takich obrazów, w naszym archiwum przez 20-lat, o niezmiennej jakości.

Obecnie profesjonalna diagnostyka medyczna to już nie tylko rozwiązania analogowe takie jak: klisze czy negatoskop, ale wysokiej klasy systemy, które zrewolucjonizowały codzienną pracę lekarzy, techników czy klinicystów. Nasza firma posiada w swojej ofercie zaawansowane systemy do obrazowania medycznego: kalibrowane monitory medyczne, stacje przeglądowe i diagnostyczne, a także cyfrowe detektory promieniowania rentgenowskiego. Oferta Stovaris obejmuje również systemy do obrazowania na salach operacyjnych, projektory laserowe działające w trybie DICOM, czy skanery dokumentowe umożliwiające przekształcanie analogowych wersji wyników badań do ich cyfrowej postaci oraz duplikatory płyt CD/DVD/BD umożliwiające seryjną produkcję płyt np. ze spersonalizowanymi wynikami badań. W części niezwiązanej z obrazowaniem medycznym koncentrujemy się na systemach, które organizują i ułatwią procesy bezpiecznego przechowywania danych jednostek medycznych, zarządzania serwerownią w szpitalu, archiwizacją dokumentacji medycznej czy wreszcie pracą na konkretnym stanowisku lekarskim.

Placówki medyczne w Polsce cały czas znajdują się w fazie intensywnych inwestycji i modernizacji zasobów diagnostycznych, a także informatycznych. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie przy ścisłej współpracy z wiodącymi na świecie producentami oferujemy innowacyjne rozwiązania do obrazowanie medycznego wzbogacone o imponujący zakres usług eksperckich oraz szkoleń z zakresu poszczególnych aplikacji i rozwiązań. Z drugiej zaś strony, dzięki współpracy z partnerami – oferentami systemów HIS, PACS i RIS – możemy w sposób kompleksowy odpowiedzieć na potrzeby ucyfrowienia przychodni, szpitali, oddziałów oraz pracowni medycznych. Równocześnie świadczymy wsparcie wdrożeniowe oraz serwisowe. Nasza oferta w dziedzinie medycyny jest dużo szersza niż tylko obrazowanie medyczne. Dla placówek medycznych proponujemy całą gamę sprzętu i oprogramowania IT, nasze inne specjalizacje są komplementarne z tą dziedziną, a w każdej z nich znajdziemy rozwiązania dedykowane dla systemów działających w przychodniach, gabinetach czy szpitalach.

Ta grupa produktów opiera się na rozwiązaniach firm:

ASUS | Barco | EMBITRON | Lantronix | LG Business Solutions | Opengear | Rimage | Silex | Supermicro | Vertiv