Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Tablety graficzne

Tablet graficzny, to w skrócie urządzenie wskazujące, które przede wszystkim służy do twórczego rysowania elementów graficznych na komputerze, choć z powodzeniem wiele osób może go wykorzystywać w zastępstwie myszy komputerowej. Taki tablet składa się ze specjalnej podkładki oraz wskaźnika zwanego piórkiem (inaczej: rysikiem), zwykle w kształcie przypominającym długopis. Ruch piórka po podkładce jest przenoszony do podłączonego komputera jako informacja o jego bieżącym położeniu oraz o jego sile nacisku na tablet. Zaawanasowane konstrukcje rejestrują również nachylenie i obrót (wokół własnej osi i względem powierzchni tabletu) celem wiernego odwzorowania ruchu naszej ręki, na przykład przy dokładnej imitacji pędzla.

Nasz oferta to tablety piórkowe firmy Wacom, które kojarzą się głównie z zastosowaniami w twórczej pracy artysty grafika, malarza, fotografa (np. podczas retuszu zdjęć). Jednakże to tak naprawdę tylko „wierzchołek góry lodowej” – zastosowań jest o wiele więcej. Urządzenia te są wykorzystywane praktycznie wszędzie, m.in.: tworzenie animacji 2D/3D, projektowanie (architektura, wnętrza, moda, przemysł, gry etc.), edycja wideo, służba zdrowia, centra kontroli ruchu, instytuty naukowe, edukacja czy służby mundurowe. Taki szeroki zakres zastosowań tabletów jest możliwy dzięki pokaźnemu portfolio produktów, oferowanych przez firmę Wacom.

Grupy produktów Wacom oferowane przez Stovaris:

  • Wysoko wydajne komputery piórkowe serii MobileStudio Pro o przekątnych 13” i 16”, wyposażone m.in.: w procesory Intel CoreTM i7, 16 GB RAM i dysk twardy 512GB M.2 NVMe.
  • Tablety z ekranem LCD Cintiq Pro o przekątnych 16”, 24” i 32” i rozdzielczości 4K (3840 x 2160);
  • Tablety z ekranem LCD Cintiq o przekątnych 16” i 22” i rozdzielczości FullHD (1920 x 1080).
  • Tablety piórkowe Intuos Pro w trzech wielkościach (duży, średni i mały) i Intuos Pro Paper w dwóch wielkościach (duży i średni), gdzie prace są prowadzone w sposób tradycyjny na kartce papieru, a efekt finalny, w postaci pliku cyfrowego zapisywanego na tablecie jet transferowany do komputera.
  • Tablety piórkowe Intuos w dwóch wielkościach (średni i mały), idealnie sprawdzają się w typowych pracach z aplikacjami biurowymi, umożliwiając ergonomiczne ułożenie ręki, mniejsze zmęczenie, lepszą precyzję i eliminację dolegliwości związanych z obsługą dobrze nam znanych „myszek”.
  • Notatniki elektroniczne, dają nam pełną swobodę pracy w terenie. Zapisywanie pomysłów, tekstów, szkiców, rysunków, niemalże w każdym miejscu (w podróży, pociągu, autobusie, a nawet w kawiarni). Są nieodzowne na spotkaniach biznesowych, podczas prezentacji czy wykładów.
  • Piórka do urządzeń mobilnych, takich jak standardowe tablety i smartfony. Stylowe piórka posłużą nam zarówno do zapisywanie treści na kartkach papieru, jak i obsługę urządzeń mobilnych. Są bardziej precyzyjne przy szkicowaniu, a cienkie końcówki wskaźników skutkują mniejszą liczbą popełnianych „literówek” podczas pisania.

Tak jak obecnie smartfon stał się niezastąpionym narzędziem pracy, tak wkrótce któryś z produktów marki Wacom będzie w Państwa posiadaniu. A tak naprawdę już jest, ponieważ technologie stworzone przez Wacom są zaimplementowane w Państwach smartfonach.

Ta grupa produktów opiera się na rozwiązaniach firm:

AcerWacom | XP-PEN

Osoby kontaktowe:

Paweł Waszniewski

Product Manager
tel. +48 885 805 609
p.waszniewski@stovaris.pl

Marcin Cichecki

Sales Director
tel. +48 222 484 000
m.cichecki@stovaris.pl