Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Przełączniki sieciowe

Przełączniki sieciowe to urządzenia, które odbierają przychodzące pakiety danych i przekierowują je do miejsca docelowego w sieciach lokalnych (LAN). Komunikacja między urządzeniami odbywa się poprzez przewody miedziane lub światłowodowe. Przełączniki sieciowe są bardziej „inteligentne” od wcześniej używanych koncentratorów sieciowych (hub-ów), które po prostu przesyłały pakiety przy użyciu wszystkich portów, oprócz tego, którym je odebrały. Hub-y nie potrafiły rozróżniać użytkowników w sieci i były mniej wydajne. Sprawdź jaki przełącznik sieciowy (switch sieciowy) jest odpowiedni dla Ciebie.

Przełącznik sieciowy niezarządzalny

Przełącznik sieciowy niezarządzalny może działać natychmiast po wyjęciu go z pudełka. Nie jest jednak tak zaawansowany jak przełącznik sieciowy zarządzalny. Przełączniki sieciowe zarządzalne zostały zaprojektowane by użytkownik mógł zacząć ich używać, bez potrzeby instalacji i konfiguracji. Takie urządzenia bardziej pasują do rozwiązań domowych, ze względu na swoją prostotę obsługi (najczęściej są to fizycznie przełączniki na obudowie) i gotowość do działania bez wymagania zaawansowanej wiedzy informatycznej.

Przełącznik sieciowy zarządzalny

Przełącznik sieciowy zarządzalny posiada szeroki wachlarz możliwości modyfikacji i dopasowania do wymagań. Najbardziej powszechne metody zarządzania to CLI (interfejs linii komend), do którego można się dostać np. przez porty szeregowe, telnet, SSH, agenta SNMP czy interfejs sieciowy osiągany przez przeglądarkę internetową.

Przełącznik sieciowy – funkcje:

• Włączanie i wyłączanie wskazanych portów;
• Manipulowanie przepustowością połączenia czy ustawieniami Duplexu;
• Ustawianie portów priorytetowych;
• Filtrowanie adresów MAC i wiele innych zabezpieczeń takich jak TACACS+ czy RADIUS;
• Technologie Spanning Tree Protocol (STP) i Shortest Path Bridging (SPB) zapobiegające powstawaniu pętli;
• Simple Network Management Protocol (SNMP) monitorujący jakość połączenia i urządzeń;
• Port Mirroring, czyli kopiowanie ruchu z jednego portu na inny, który może zostać użyty np. w rozwiązaniach sieciowych.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo przełącznik sieciowy takich firm jak: Allied Telesis, NVIDIA (dawniej Mellanox), EnGenius, Microchip czy NetGear.

Przełącznik sieciowy

Ta grupa produktów opiera się na rozwiązaniach firm:

Allied Telesis | Engenius | MicrochipNVIDIA | NetGear

Osoby kontaktowe:

Szymon Domański

Product & Marketing Manager
tel. +48 885 804 064
s.domanski@stovaris.pl