Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Listwy PDU

Listwy PDU Vertiv w Stovaris - dystrybucja IT w Polsce

Listwy PDU (ang. Power Distribution Unit) to sprzęt, którego głównym zadaniem jest zarządzanie energią w szafach serwerowych oraz włączanie i wyłączanie urządzeń, do których są podłączone. Przy ich pomocy możliwe jest zabezpieczenie linii zasilania, pomiar oraz kontrola zużycia energii, a także monitorowanie aktualnych warunków środowiskowych do szaf rack.

Do czego służy listwa zasilająca PDU

Jej zadaniem jest dystrybucja zasilania pomiędzy dużą liczbą urządzeń. W ofercie Stovaris znajduje się wiele produktów, które mogą zapewniać zarówno proste rozwiązania (bez mechanizmów zarządzania), jak również listwy z wieloma zaawansowanymi funkcjami, takimi jak zdalny dostęp przez sieć, sterowanie pracą poszczególnych gniazdek, odczyt temperatury wokół listwy, zarządzanie zużyciem energii w czasie rzeczywistym oraz odczyt obciążeń poszczególnych gniazdek.

Gdzie można wykorzystać listwy zasilające?

Co najważniejsze, zasilanie z listwy można wykorzystać do serwerów, przełączników sieciowych, urządzeń pamięci masowej, serwerów specjalizowanych i innych elementów infrastruktury. W zależności od potrzeb, przydatne może okazać się również przy pomocy tych rozwiązań monitorowanie zużycia energii w celu optymalizacji zużycia i identyfikacji potencjalnych problemów. Rozwiązanie to wpłynie na wydajność w zastosowaniach przemysłowych niwelując niewydolności na ścieżce zasilania.

Zarządzalne listwy PDU

Zarządzalne listwy (np. Vertiv Geist) są w stanie zapewnić dodatkową funkcjonalność zarządzania zasilaniem poprzez możliwość odłączenia i ponownego dołączenia zasilania do urządzeń, wtedy, gdy po stwierdzeniu awarii jest to jedyne rozwiązanie usuwające usterkę.

Jest to kluczowy element zdalnego zarządzania odległymi lokalizacjami. Listwa Vertiv umożliwia monitorowanie obciążenia poszczególnych gniazdek, dzięki czemu można określać aktualne obciążenie całej szafy, serwerowni czy całej firmy, jak również koszty z tym związane oraz wciąż dostępne zasoby do wykorzystania. W listwach PDU wykorzystywane są przesłony torów prądowych IEC 320 C19 (dostosowane do podłączania serwerów kasetowych, tzw. blade’ów, jak również sprzętu sieciowego), oraz gniazda C13 (standardowe serwerowe), jak również gniazda uniwersalne C13/C19 w jednym. Każda listwa może być wyposażona w różne opcje czujników środowiskowych (temperatury, wilgotności i otwarcia drzwi).

Rozwiązania i listwy PDU Eaton

W portfolio produktowym Stovaris występują także produkty marki Eaton. Najnowszej generacji główna listwa zasilająca Eaton ePDU G4 to jednostka służąca dystrybucji zasilania, której głównymi cechami są optymalizacja zużycia energii oraz kontrolowanie kosztów eksploatacji. Realizacja takich funkcji możliwa jest przy pomocy dużej dokładności pomiarów listwy Eaton ePDU G4, która zapewnia dokładność rozliczeniową IEC Class 1 +/-1% dla V, W, A i kWh oraz zgodność z CiscoEnergyWise.

Funkcja ta może być wykorzystywana podczas rozliczania kosztów eksploatacyjnych energii z klientami korzystającymi z usług kolokacyjnych w centrach danych korzystających z infrastruktury IT. Poza główną rolą, jaką jest dokonywanie pomiarów, dzięki listwie możliwe jest także rozdział i grupowanie indywidualnych gniazd oraz planowane, zdalne uruchamianie oraz wyłączanie systemów. W rezultacie ułatwione jest wyłączanie urządzeń IT np. serwerów i platform serwerowych, które są aktualnie niewykorzystywane. Taka funkcjonalność daje możliwość większej wydajności urządzeń krytycznych.

Zgodnie z najnowszymi trendami rynkowymi, nowa seria G4 PDU zapewnia do 48 gniazd na PDU w niskoprofilowej obudowie. Eaton oferuje szeroką gamę konfiguracji PDU, w tym 1-fazowe, 3-fazowe i 16A, 32A, 63A, aby spełnić określone potrzeby infrastruktury. Podwójny dostęp do sieci jest kluczową cechą środowisk kolokacyjnych. Dzięki dwóm portom GB Ethernet, listwa PDU G4 z interfejsem NMC pozwala zarówno użytkownikom końcowym, jak i najemcom centrów danych na oddzielny dostęp do swoich PDU, dodatkowo wykorzystuje zabezpieczony proces rozruchu, dzięki któremu służy jako urządzenie root of trust, jest specjalnie uwierzytelnioną, pierwszą linią obrony przed włamaniami.

Ta grupa produktów opiera się na rozwiązaniach firm:

Eaton | Socomec | Tripp-Lite | Vertiv

Osoba kontaktowa:

Przemysław Prochera

Business Development Manager
tel. +48 668 157 173
p.prochera@stovaris.pl