Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Monitory na sale operacyjne

Monitory dedykowane do instalacji na salach operacyjnych można ogólnie podzielić na dwie grupy:

Systemy jedno lub dwu monitorowe o dużych przekątnych wbudowywane w ściany sali lub zawieszane na nich, najczęściej wyposażone w panele dotykowe, zintegrowaną klawiaturę i myszkę. Konsole te połączone z systemem RIS/HIS szpitala pozwalają na wyświetlenie wszelkich dostępnych danych pacjenta takich jak: informacje ogólne, wcześniejsze badania (m.in. TK, MRI), parametry życiowe, obrazy endoskopowe. Najczęściej stosowanymi interfejsami przesyłu danych jest 10GbE światłowód, DP lub HDMI. W skład takiego systemu wchodzą nie tylko monitory w różnych konfiguracjach, ale również zintegrowane z nimi komputery.

 

Idea systemu

Wykres_ do czego użyjesz Monitora MBT-1000.55i.23PC

Monitor do instalacji na ramionach

Drugą grupą są monitory o przekątnych najczęściej z przedziału 24” – 32” zawieszane na ramionach umożliwiających ich (niemal) dowolne umiejscowienie w obrębie stołu operacyjnego i wierne odtwarzanie obrazów chirurgicznych w wysokiej rozdzielczości do endoskopii i mikrochirurgii. Najczęściej wykorzystywanymi rozdzielczościami jest FullHD i 4K. W przypadku monitorów o rozdzielczości FullHD przesył danych następuje poprzez interfejsy: S-Video, RGBS, D-Sub, DP, HDMI, DVI, 3G-SDI. Monitory 4K wykorzystują DP, DVI, HDMI i 3/12G-SDI. Z tej grupy, monitory firmy Embitron wyposażone są w dodatkowe gniazdo mogące zasilać inne urządzenia umieszczone na ramieniu. Ogranicza to konieczną ilość kabli które trzeba poprowadzić ramieniem.

monitor Embitron
Monitor Embitron MBT-1010.55.1
Przekątna: 55”
Rozdzielczość: 4K/60Hz
Tryb DICOM
QUAD mode

Obecna sytuacja, zmusiła niektóre jednostki służby zdrowia do instalacji monitorów na wózkach jezdnych co pozwala na przemieszczanie ich pomiędzy różnymi salami operacyjnymi lub chociażby „salami kominkowymi” gdzie omawiane/konsultowane są różne przypadki chorobowe. W tego typu przypadkach stosuje się najczęściej monitory o przekątnych powyżej 32” (do najczęściej 55”). Monitory te podłączane są do komputerów typu miniPC (zainstalowanych na wózku wraz z monitorem) i umożliwiających bezpośrednie podłączenie do systemy RIS lub HIS. Wybór lub zmiana wyświetlanych obrazów odbywa się za pomocą dołączonej klawiatury ze zintegrowanym touchpad-em.

Dezynfekcja narzędzi pracy

Zwiększona ilość ustrojów sprawia, że wszystkie elementy systemu muszą podlegać dezynfekcji. Odpowiednie zabezpieczenie chroni przed zniszczeniem sprzętu w trakcie procesu dekontaminacji. Monitory mają dedykowane panele ochronne z klasą szczelności IP65. Klawiatury są wykonane z podzespołów aluminiowych pokrytych silikonową powłoką (mogą być obsługiwane w rękawiczkach). Komputery PC BOX mają bez wentylatorowy system chłodzenia wymagany na salach operacyjnych, a zbudowane są z elementów o długim cyklu produkcyjnym co zapewnia wieloletnią pracę.

Wbudowany komputer PC na salę operacyjną
Embitron: PC BOX MBT-07-XX seria
Klawiatura medyczna naścienna
Klawiatura MBT-OR-K01
BARCO 31” 4K UHD monitor chirurgiczny MDSC-8231

EMBITRON MBT-1010.27.1 – 27”, 4K/60Hz

BARCO konsola dwumonitorowa wbudowywana w ścianę sali operacyjnej

BARCO konsola dwumonitorowa wbudowywana w ścianę sali operacyjnej

LG 27” 4K UHD monitor chirurgiczny 27HJ710S

LG 27” 4K UHD monitor chirurgiczny 27HJ710S

Monitor MBT-1000.55i.23PC

Embitron MBT-1000.55i.23PC – 55″ + 24″ panel „sterujący”

Ta grupa produktów opiera się na rozwiązaniach firm:

BARCO | EMBITRON | Jusha | LG Business Solutions

Osoby kontaktowe:

Marcin Cichecki

Sales Director
tel. +48 222 484 000
m.cichecki@stovaris.pl

Paweł Waszniewski

Product Manager
tel. +48 885 805 609
p.waszniewski@stovaris.pl