Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Przemysłowy Internet Rzeczy (IIoT)

IIoT (ang. Industrial Internet of Things) to w pełni połączona infrastruktura urządzeń przemysłowych, aplikacji oraz systemów i różnego typu usług. Jest to rozszerzenie zagadnienia idei Przemysłu 4.0 mocno promowanych przez lidera rynku przemysłowego (IIoT) firmę Advantech oraz jednego z liderów rynku zasilania awaryjnego firmę Eaton.

Ciągły wzrost liczby urządzeń podłączanych do sieci przemysłowej, „usieciowienie” sprzętu, który dotychczas działał jako odrębna jednostka oraz wprowadzanie do sieci różnego typu czujników i urządzeń wykorzystywanych w fabryce, zwiększa przesyłanie najważniejszych danych oraz powoduje problemy związane z kompatybilnością. Jednym  z kluczowych zagadnień tzw. Przemysłu 4.0 jest silne połączenie infrastruktury przemysłowej ze światem technologii informatycznych, inaczej mówiąc połączenia świata OT (Operational Technology) ze światem IT (Information Technology), dzięki temu połączeniu w tradycyjnej już materii sterowania przemysłowymi systemami, pojawił się szereg nowych usług i technologii jak np. IIoT (Industrial Internet of Things – przemysłowy internet rzeczy).  Komunikacja pomiędzy elementami systemu została oparta na protokołach znanych z sieci IT a funkcjonalność systemu została uzupełniona o pozyskiwanie danych z dodatkowych czujników IoT. Zbudowana w ten sposób architektura systemu i niespotykana wcześniej integracja jego elementów spowodowała konieczność zapewnienia bezpieczeństwa dla tak powstałej sieci. Przemysłowy internet rzeczy ma zastosowanie w zakładach przemysłowych, uczeniu maszynowym i sztucznej inteligencji. Jego specyfika pozwala na ulepszanie istniejących procesów i ich większą spójność.


Cyberbezpieczeństwo i zarządzanie systemów IIoT

Do skutecznego działania systemów IIoT wymagana jest odpowiednia warstwa aplikacji i systemów bezpieczeństwa. Odpowiednie oprogramowanie pozwala na zdalne sterowanie urządzeniami brzegowymi (Edge Computing) gdzie uzyskamy bezpieczny, bezproblemowy szyfrowany dostęp do zdalnego sterowania urządzeniami IoT. Instalacja systemów jest prosta a monitorowanie i sterowanie lokalnie nie wymaga dodatkowych zasobów. System pozwala na pełny przegląd wszystkich danych IoT w jednym panelu w chmurze lub na urządzeniu brzegowym.

Ta grupa produktów opiera się na rozwiązaniach firm:

Digi |  MilesightNetBrain | Paessler | Sierra Wireless | TEKTELIC

Osoba kontaktowa:

Borys Bartoszuk

Bussines Development Manager
IoT & Industry 4.0 Solutions
tel. +48 506 049 334
b.bartoszuk@stovaris.pl