Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Zdalne zarządzanie medyczną infrastrukturą IT

Większość procedur szpitalnych jest wspierana systemami RIS/HIS. To wymusza ciągłość pracy systemów informatycznych, serwerów i archiwów. Najmniejszy przestój może wywołać skomplikowaną sytuację w pracy placówki medycznej. Sprawdzone rozwiązania minimalizują czas przestoju kluczowych systemów w serwerowni, poprzez możliwość ich wzbudzenia przez uprawnione osoby z dowolnego miejsca, w dogodnym czasie. Rozwiązania te sprawdziły się już doskonale w innych dziedzinach np. w bankowości i telekomunikacji.

W ośrodkach medycznych zachodzi często potrzeba odseparowania urządzeń wejścia/wyjścia stacji roboczej (monitor, klawiatura, mysz) od jednostki centralnej komputera. Można to zrealizować za pomocą tzw. przedłużaczy sygnału KVM. Producentem takich rozwiązań jest firma Vertiv, która opracowała rozwiązanie Vertiv Avocent HMX8000. Urządzenie to zapewnia dostęp do wielu komputerów za pośrednictwem standardowej infrastruktury sieciowej IP i umożliwia użytkownikom współdzielenie zasobów. Oferuje obraz jakości 4K na pojedynczym łączu światłowodowym. System ten idealnie nadaje się do zastosowań wymagających wysokiej rozdzielczości i zerowej latencji, takich jak transmisja obrazu podczas operacji lub do sesji zdalnych dla lekarzy. Przedłużacz KVM z obsługą protokołu IP umożliwia umieszczenie sprzętu obliczeniowego z dala od stacji i użytkownika, w bezpiecznych środowiskach z kontrolowaną temperaturą. Zaprojektowany pod kątem podnoszenia jakości pracy i obniżania kosztów IT, system ten zapewnia wydajne narzędzia administracyjne i kontrolę połączeń dla zasobów sieciowych, bez pogorszenia jakości obrazu.

Dlaczego warto stosować rozwiązania dostępu Vertiv:

  • zdalny dostęp z dowolnego miejsca, o dowolnej porze, poprzez sieć TCP/IP
  • szybka reakcja i pełen dostęp w przypadku awarii
  • scentralizowane zarządzanie i administracja, a więc cała serwerownia na jednym ekranie
  • bezpieczeństwo z wielopoziomowymi prawami dostępu i szyfrowaniem danych
  • skalowalność i niezależność platformy sprzętowej i programowej

Placówki opieki zdrowotnej wymagają stałej łączności, w celu obsługi krytycznych aplikacji oraz urządzeń potrzebnych do każdego elementu opieki nad pacjentami. Ciągłe połączenia sieciowe oraz stale dodawane do sieci nowe urządzenia, mogą zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia awarii. Aplikacje medyczne wymagające dużej przepustowości, takie jak medyczne urządzenia IoT, elektroniczna dokumentacja medyczna (EDM) i systemy archiwizacji obrazów (PACS), mają kluczowe znaczenie dla organizacji opieki zdrowotnej, ale znacząco obciążają sieć.

Konsole serwerowe Opengear zapewniają bezpieczną, stałą dostępność sieci, niezbędną do spełnienia surowych wymagań regulacyjnych, obniżenia kosztów i poprawy doświadczeń pacjentów. Udowodniono, że urządzenia te zapewniają pełną odporność sieci, są odpowiedzią na złożone wyzwania, przed którymi stoją obecnie placówki opieki zdrowotnej. Proste w zarządzaniu, szybkie we wdrażaniu i skalowalne do tysięcy lokalizacji, są kompatybilne z każdym środowiskiem medycznym.

Rozwiązania Opengear powinny być podstawą każdego planu awaryjnego w placówce medycznej. Oprogramowanie Lighthouse Enterprise zapewnia pełną widoczność w naszej sieci, a Smart Out-of-Band umożliwia inżynierom monitorowanie, zarządzanie i naprawianie problemów IT w dowolnej zdalnej lokalizacji. W połączeniu z przełączaniem awaryjnym na sieć komórkową, która zapewnia stałą dostępność dzięki 4G LTE, są w stanie kontynuować normalne działanie systemów medycznych do czasu rozwiązania problemu, który wystąpił w sieci podstawowej.

Ta grupa produktów opiera się na rozwiązaniach firm:

Opengear | Vertiv

Osoby kontaktowe:

Przemysław Prochera

Business Development Manager
tel. +48 668 157 173
p.prochera@stovaris.pl