Korzystanie z urządzeń medycznych w sieci
Produkty z naszej oferty zostały zaprojektowane na potrzeby gwałtownie rozwijającej się łączności sieciowej. Wszystkie urządzenia medyczne, które nie mają interfejsu sieciowego a posiadają inne łącza, mogą być włączone w sieć Ethernet lub Wi-Fi. Przystawki obsługują interfejsy Ethernet, USB, RS-232. Dane wyjściowe aparatury medycznej pochodzące np. z aparatów RTG, EKG czy ciśnieniomierzy, mogą być przesyłane i dystrybuowane w sieci informatycznej LAN dzięki specjalnie przystosowanym do tego celu przystawkom sieciowym. Dzięki temu, urządzenia nieposiadające fabrycznie wbudowanych kart sieciowych, a wymagające zdalnego dostępu lub wysyłki danych do innej lokalizacji w szpitalu, mogą być nadal wykorzystywane. Serwery dostępu sieciowego (w tym przypadku firmy: Silex) wyposażono w najnowsze technologie, dzięki czemu osiągają wysoką wydajność, zapewniając jednocześnie pewny i bezpieczny transfer danych dzięki wbudowanemu interfejsowi szyfrowania danych. Wszystko to jest możliwe do zrealizowania w ramach sieci przewodowych LAN lub bezprzewodowych WLAN.
Kolejną grupą rozwiązań usprawniających łączność urządzeń w sieci są produkty, które umożliwiają pracownikom służby zdrowia dostęp i monitorowanie stanu zdrowia pacjentów, w czasie rzeczywistym. Dzięki dokładnemu i dostępnemu na żądanie wglądowi w stan zdrowia pacjenta, lekarze i pielęgniarki mogą zapewnić bardziej spersonalizowane leczenie i poprawić jakość życia swoich pacjentów.
Zastosowania rozwiązań dostępu do urządzeń medycznych:
- Pompy infuzyjne
- Monitory pacjenta
- Diagnostyczne maszyny EKG
- Przenośne urządzenia RTG
- Glukometry
- Pulsoksymetry krwi
- Maszyny rentgenowskie
- Ręczne analizatory krwi
- Systemy chirurgii endoskopowej
- Sprzęt do chirurgii optycznej
Produkty są zaprojektowane do obsługi krytycznych zasobów i ochrony operacji przed nieautoryzowanym dostępem, dając pewność, że dane są zawsze bezpieczne. Ułatwia to dostarczanie danych do prywatnej lub publicznej infrastruktury chmury i aplikacji mobilnej, dzięki czemu można przez cały czas śledzić zasoby danej organizacji. Rozwiązania najczęściej oferują łączność z dowolnym urządzeniem medycznym, zapewniając wiele opcji interfejsu umożliwiających połączenie z praktycznie każdym rozwiązaniem medycznym. Obsługuje interfejsy szeregowe z jednym lub dwoma portami RS-232, USB 2.0 z trybami hosta i urządzenia oraz interfejsami Ethernet. Urządzenia oferują również łączność Bluetooth® i Wi-Fi®. Są wyposażone w wiodące w branży, wysokowydajne Wi-Fi 5GHz (802.11ac), niezawodne, trwałe połączenia bezprzewodowe i przepustowość do szybkiego przetwarzania danych. Dzięki temu, urządzenia nieposiadające fabrycznie wbudowanych kart sieciowych, a wymagające zdalnego dostępu lub przesyłania danych do innej lokalizacji w szpitalu, mogą być nadal wykorzystywane.
Osoby kontaktowe:
Marcin Cichecki
Sales Director
tel. +48 222 484 000
m.cichecki@stovaris.pl
Przemysław Prochera
Business Development Manager
tel. +48 668 157 173
p.prochera@stovaris.pl