Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Zautomatyzowana dystrybucja wyników badań

Systemy duplikacji są sercem rozwiązań do dystrybucji informacji medycznych, wspierających obrazowanie medyczne i elektroniczną dokumentację medyczną (EDM). Oparte na wydajnym sprzęcie i oprogramowaniu systemy publikacji cyfrowych znakomicie integrują się z medycznymi stacjami PACS. Od wielu lat duplikatory nośników optycznych są z powodzeniem wykorzystywane w ZDO, w procesie zapisu i wydawania wyników badań na płytach CD. Urządzenia mogą zapisywać dane na płytach CD i DVD.

Duplikator do zastosowań medycznych automatyzuje proces nagrywania płyt oraz dokonuje ich personalizacji (indywidualny nadruk danych pacjenta pobierany jest ze zbioru DICOM). W ten sposób zostaje wyeliminowana możliwość pomyłkowego wydania badania pacjentom w rejestracji. Koszt wydania wyniku badania pacjenta na kliszy jest kilkukrotnie wyższy od kosztu zakupu płyty CD, ponadto, na jednym nośniku można zapisać wyniki wielu szpitalnych badań tego samego pacjenta. Koszt inwestycji, przy założeniu wykonywania 30 000 badań rocznie, zwraca się w ciągu jednego roku.

Najczęściej urządzenia są wyposażone w nagrywarkę oraz drukarkę atramentową lub termo-transferową, wykonującą nadruki na płytach. Duplikator może wytworzyć nawet do 10 000 płyt miesięcznie, co daje średnio 330 płyt dziennie. Ważną cechą urządzeń jest trwałość i niezawodność robotyki. Wydajne magazynki mieszczą jednorazowo minimum 150 sztuk płyt, a magazynek zewnętrzny umożliwia wydanie badania, bez zatrzymywania pracy urządzenia. Proces nagrania i nadruku jednej płyty jest szybki, a płyty wytworzone przez urządzenia są natychmiast gotowe do użytku, co ma miejsce w przypadku nadruku termotransferowego.

Najważniejsze cechy duplikatora medycznego:

  • brak pomyłek przy wydawaniu wyników (badanie powiązane z nadrukiem);
  • oszczędność czasu pracy lekarza radiologa – zwolnienie z obowiązku nagrania i opisu płyt;
  • krótki czas wydania badania;
  • usprawnienie pracy rejestracji;
  • zmniejszenie generowanych kosztów badań;
  • rozszerzenie gwarancji do 7 lat;
  • serwis w miejscu użytkowania na terenie całej Polski.

Niewątpliwą zaletą systemu jest możliwość centralnego wydawania wyników badań w rejestracji i odciążenie personelu, gdyż cały proces odbywa się całkowicie automatycznie. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu, duplikator przyjmuje dane w standardzie DICOM. Oprogramowanie umożliwia pobieranie danych z systemu PACS oraz nagrywanie ich na płytach wraz z wewnętrzną przeglądarką, obsługującą pliki w formacie DICOM. Duplikator medyczny to kompleksowe rozwiązanie usprawniające pracę w szpitalnym punkcie wydawania wyników badań – rejestracji.

Ta grupa produktów opiera się na rozwiązaniach firm:

Rimage

Osoby kontaktowe:

Sylwester Giermaz

Product Manager
tel. +48 501 361 013
s.giermaz@stovaris.pl