Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Zarządzalne szyfrowane nośniki danych

Stovaris jest w stanie zaproponować kompletne rozwiązanie dotyczące kompleksowej ochrony danych, czyli szyfrowane sprzętowo nośniki USB producenta Kingston, zarządzalne przez oprogramowanie firmy DataLocker.

Szyfrowane pamięci USB Kingston są zaprojektowane w sposób gwarantujący skuteczną ochronę danych i zgodność z dyrektywami agencji (np. TAA i FIPS). Pamięci USB od Kingston są optymalnym rozwiązaniem w przypadku zastosowań w administracji państwowej oraz w firmach o dowolnej wielkości. Pracownicy przenoszący dane korporacyjne z użyciem zwykłych pamięci flash narażają je na wielkie niebezpieczeństwo. Warto chronić poufne lub wrażliwe dane, wprowadzając szyfrowane pamięci Kingston jako standard firmowy. Dzięki możliwości wyboru spośród kilku modeli i pojemności, każda firma może wybrać pamięć dopasowaną do swoich potrzeb. Korzystając jednak z USB – nawet szyfrowanych i bezpiecznych – pracownicy mogą dopuszczać się pewnych zaniedbań, tym samym stwarzając zagrożenie dla wrażliwych danych. Pomocne w tym zakresie może okazać się centralne zarządzanie oraz tworzenie i wdrażanie zasad określających dopuszczalne sposoby wykorzystywania dysków.

Sposoby szyfrowania

Szyfrowanie pamięci USB może być wykonywane na dwa różne sposoby: sprzętowo lub programowo. W szyfrowaniu sprzętowym wykorzystuje się osobny procesor, fizycznie wbudowany w szyfrowane pamięci. Procesor wykorzystuje zaawansowane technologie, udostępniające algorytmy generujące klucz szyfrowania, który nie zostaje ujawniony systemowi hosta ani nie jest przechowywany w pamięci systemu. Fakt, że szyfrowane sprzętowo pamięci USB serii DataTraveler i IronKey firmy Kingston nie wymagają żadnego dodatkowego oprogramowania ani instalowania aplikacji na komputerach hostach, diametralnie ułatwia zarządzanie nimi przez działy IT.

Należy także pamiętać o dostępności rozwiązań centralnie zarządzanych, które udostępniają jeszcze większy zakres zabezpieczeń, skalowalności i opcji zarządzania. Przedsiębiorstwo Kingston opracowało rozwiązania dotyczące zarządzania swoimi szyfrowanymi pamięciami we współpracy z firmą DataLocker. Oprogramowanie do centralnego zarządzania stworzone przez DataLocker poszerza funkcjonalność szyfrowanych pamięci USB Kingston znajdujących się w portfolio naszej firmy. Oferowane przez DataLocker platformy SafeConsole i Enterprise Management System (EMS) udostępniają rozwiązania programowe służące do centralnego zarządzania szyfrowanymi nośnikami USB. Dzięki rozwiązaniom centralnego zarządzania tymi pamięciami, administratorzy ds. IT mogą nimi zarządzać w łatwy sposób. Taka funkcjonalność umożliwia zachowanie zgodności z przepisami. Dzięki zarządzaniu pamięciami w sposób scentralizowany, administratorzy IT mogą zapewnić lepsze wsparcie poprzez zaawansowane narzędzia upraszczające integrację i użytkowanie zasobów, jak na przykład:

  • zdalny reset hasła,
  • ustalanie reguł dotyczących haseł,
  • blokada możliwości zapisu plików na nośniku przez użytkownika,
  • bezpieczne przesyłanie publikowanych plików bezpośrednio na urządzenie,
  • zbieranie logów z urządzeń,
  • zmiana przeznaczenia pamięci wycofanych z użycia.

Ta grupa produktów opiera się na rozwiązaniach firm:

DataLocker | iStorage

Osoby kontaktowe:

Michał Sobieski

Product Manager
tel. +48 609 603 188
m.sobieski@stovaris.pl

Marcin Cichecki

Business Unit Director
tel. +48 (22) 24 84 000
m.cichecki@stovaris.pl