Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

HPC

High Performance Computing ( HPC ), tym terminem określamy wysoko wydajne obliczenia komputerowe na specjalnie do tego celu tworzonej infrastrukturze IT, obejmującej serwery dużej mocy, połączone bardzo szybką siecią z dostępem do dużych ilości danych. Najczęściej obliczenia HPC są jednocześnie wykonywane przez wielu użytkowników. Aplikacje w tym środowisku są projektowane w taki sposób, aby optymalnie wykorzystywać zasoby oraz zapewniać równoległość operacji, co daje możliwości wzrostu wydajności wraz ze zwiększaniem dostępnej infrastruktury.

HPC (High Performance Computing) jest idealnym sposobem na przetwarzanie dużych ilości danych z dużą wydajnością i szybkością przy użyciu wielu mocnych komputerów i urządzeń pamięci masowej (między innymi systemy dyskowe RAID czy biblioteki taśmowe) jako jednej spójnej struktury. Rozwiązania HPC umożliwiają badanie i rozwiązywanie skomplikowanych problemów z dziedziny nauki, inżynierii czy biznesu, można też przy użyciu tych rozwiązań uczyć modele sztucznej inteligencji.

Kompleksowe rozwiązania

W naszej ofercie znajdują się kompleksowe linie sprzętu i oprogramowania oraz systemy wsparcia aplikacji dedykowane obliczeniom o wysokiej wydajności – HPC. Nasi dostawcy koncentrując się na rozwoju innowacyjności, wprowadzają nowe rozwiązania w dziedzinie badań i rozwoju nad HPC, projektowania systemów oraz budowy, wdrażania, eksploatacji, serwisowania i konserwacji superkomputerów.

Rozwiązania HPC Supermicro

Jednym z naszych dostawców jest Supermicro, który tworzy niestandardowe projekty rozwiązań, spełniające najtrudniejsze wyzwania w zakresie projektowania i wdrażania HPC. Oferta tego producenta dotycząca wysokowydajnych serwerów i systemów pamięci masowej pozwala tworzyć unikalne konfiguracje, aby sprostać wszelkim obciążeniom. Strategia Supermicro First-to-Market gwarantuje, że klienci zawsze korzystają z najnowszych i najlepszych technologii. Z uwagi na to, że HPC coraz częściej przeplata się z AI, to nacisk na obliczenia z dużą precyzją nieustannie rośnie. Fascynujące i całkowicie nowe odkrycia w niektórych z najbardziej złożonych rozwiązań HPC są możliwe dzięki systemom AI, a żeby nadążyć za rosnącym zapotrzebowaniem na moc obliczeniową dla aplikacji łączących HPC z AI, Supermicro oferuje wszechstronne rozwiązania klastrowe o wysokiej skalowalności i konfigurowalności.

Systemy HPC składają się z:

  • Architektury sprzętu: gdzie serwery zapewniają szeroką gamę architektury sprzętowej, obsługę procesorów serii Intel Xeon, IBM Power Series, Intel Xeon PHI, karty akceleratorów FPGA i NVIDIA GPU oraz wiele innych koprocesorów. W przypadku systemów pamięci masowej ważna jest obsługa pamięci rozproszonych, obiektów oraz scentralizowane przechowywanie; a przypadku systemów sieciowych szybka sieć zbudowana przy użyciu przełączników Nvidia Networking lub EdgeCore Networks jest oparta o rzeczywiste środowisko aplikacji klienta i analizę wąskich gardeł systemu w celu doboru odpowiedniego sprzętu.
  • Architektury systemu: obsługujące szeroką gamę platform systemowych, zapewniających profesjonalne projektowanie i usługi konstrukcyjne w równoległym środowisku. W celu zapewnienia wielowariantowej kompilacji środowiska operacyjnego, wspiera klientów pod kątem konfiguracji środowiska równoległego, w tym środowiska kompilatora i operacyjnego, z wybranym przez nich sprzętem i ich faktycznymi potrzebami.
  • Platformy zarządzania: interfejs operacyjny i standardowy interfejs sieciowy umożliwiają klientom monitorowanie stanu pracy sprzętu oraz zdalne zarządzanie. Program do planowania zadań umożliwia unifikację zarządzania i monitorowania wszystkich zasobów obliczeniowych.

Ta grupa produktów opiera się na rozwiązaniach firm:

H3C | AIC | Intel | NVIDIA | EdgeCore Networks Supermicro | Xilinx

Osoby kontaktowe:

Łukasz Słupski

Pre-Sales Engineer
tel. +48 723 941 484
l.slupski@stovaris.pl