Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Serwery konsolowe

Rozrastająca się sieć zdalnych biur pomaga zwiększyć strefę wpływów firmy i stanowi dowód jej prężnego rozwoju. Jednocześnie obsługa zdalnych infrastruktur IT przysparza wielu dodatkowych obowiązków administratorom sieci, którzy muszą zadbać o instalację i bieżące serwisowanie wszystkich rozproszonych aplikacji i serwerów, a także wielu urządzeń sieciowych. Do zadań działu IT należy również integrowanie zdalnych urządzeń z systemami centralnego zarządzania siecią, uwierzytelniania, autoryzacji oraz rachunkowości – tylko to zapewni odpowiednią kontrolę i bezpieczeństwo. Rozproszona sieć z natury ma więcej słabych punktów i jest bardziej podatna na przestoje w pracy. Eksperci IT dyżurują w dużych oddziałach zdalnych, ale już nie w sklepach czy małych biurach sprzedaży – a to właśnie tam koszty wynikające z awarii sieci mogą osiągnąć olbrzymie kwoty.

Przełączniki konsolowe pozwalają administratorom sieci w sposób bezpieczny zarządzać urządzeniami przypisanymi do serwerowni, czyli takimi urządzeniami jak: serwery, przełączniki, rutery, biblioteki taśmowe, macierze dyskowe, centralki telefoniczne, moduły klimatyzacji, PDU czy UPS. Urządzenia serwerowe za pośrednictwem przełączników (serwerów) konsolowych mogą być obsługiwane w sposób zdalny (z jakiegokolwiek miejsca na świecie) za pośrednictwem sieci TCP/IP (tzw. Serial-over-LAN).

Serwery konsolowe, które pozwalają na zarządzanie serwerami i innymi urządzeniami np. poprzez port szeregowy, umożliwiają m.in. zdalne rekonfigurowanie ruterów, bez udostępniania usługi sieciowej czy też dokonywanie modyfikacji ustawień kontrolera macierzy dyskowej.

Wykorzystując specjalną wersję systemu operacyjnego Linux, przełączniki konsolowe zapewniają optymalną wydajność, bezpieczeństwo i niezawodność. Gdy zostają wdrożone razem z oprogramowaniem zarządzającym, oferują przedsiębiorstwom telekomunikacyjnym kompletne, scentralizowane rozwiązanie do zarządzania infrastrukturą sieciową.

Przełączniki konsolowe w łatwy sposób integrują się z inteligentnymi listwami zasilającymi i wybranymi produktami firm trzecich (Eaton, Socomec, Vertiv). Dzięki takiej funkcjonalności przełączniki konsolowe umożliwiają bezpośrednie kontrolowanie zasilania zdalnych urządzeń.

Stovaris współpracuje z największymi dostawcami serwerów/przełączników konsolowych.

Ta grupa produktów opiera się na rozwiązaniach firm:

Lantronix | Opengear | Vertiv

Osoba kontaktowa:

Przemysław Prochera

Business Development Manager
tel. +48 668 157 173
p.prochera@stovaris.pl