Cyfrowe obrazowanie na sali operacyjnej
Ciągle rośnie liczba urządzeń medycznych wykorzystywanych na sali operacyjnej, zwiększa się również ilość przetwarzanych danych. Personel lekarski korzysta, podczas zabiegów, z obrazów z wysoce wyspecjalizowanej aparatury i bardzo często trudno jest zachować wszystko w polu widzenia chirurga. Ważne jest więc aby na sali operacyjnej monitory były umieszczone w dogodnych miejscach, w których personel jest w stanie zobaczyć wyświetlaną informację. Sale operacyjne to teraz wysoce specyficzne środowisko pracy, gdzie podczas różnego typu zabiegów z zakresu chirurgii interwencyjnej, chirurgii hybrydowej, chirurgii endoskopowej czy innych operacji wymagane są różne rodzaje obrazów.
Centralna integracja komponentów sprzętu i oprogramowania na sali operacyjnej ułatwia optymalizację procesów pracy i zmniejsza ryzyko błędów. Dzięki sprzętowi i oprogramowaniu jednego z naszych dostawców (Rein Medical) sala operacyjna w przyszłości stanie się cyfrowym centrum usług medycznych. Oprócz centralnego zarządzania obrazami i danymi za pomocą intuicyjnego oprogramowania, Rein Medical ma w swojej ofercie sprzęt w postaci stacji roboczych, monitorów medycznych zintegrowanych w ścianie sali i wszechstronnej serii komputerów typu all-in-one. System oznakowania pomieszczeń, uniwersalne połączenia między urządzeniami oraz sieci informatyczne do przesyłania danych to dodatkowe opcje, które mogą znacznie uprościć pracę personelu na sali operacyjnej.
Żródło grafiki: https://reinmedical.com/en/Solution/OP-Integration
Portfolio Stovaris na sale operacyjne
Obserwując ciągły wzrost ilości urządzeń na hybrydowych salach operacyjnych i rozproszonych źródeł obrazów z systemów HIS i RIS, nowoczesne sale wyposażane są w wiele medycznych monitorów do ich wyświetlania. Wspomniane źródła obrazu te zarówno kamery wysięgnikowe, endoskopowe, ramiona typu C, jak również systemy archiwizacji i komunikacji obrazów (PACS).
Jeśli chodzi o rozwiązania na sale operacyjne, Stovaris posiada w swojej ofercie monitory do wyświetlania obrazów z endoskopów, monitory wielkoformatowe oraz panele naścienne z monitorami diagnostycznymi.
Jako ważny element poprawnego działania sali operacyjnej, uznajemy zasilanie awaryjne (rezerwowe), które podczas awarii prądu na sali operacyjnej lub zabiegowej, przejmuje rolę zasilania głównego, które to przestało nagle działać z różnych przyczyn niezależnych od użytkownika. Zasilanie awaryjne w placówkach medycznych powinno być „przygotowane pod klienta” uwzględniając uwarunkowania normatywne i przepisy dla danej instytucji, placówki czy też budynku. Taką ofertę dla sali operacyjnej mogą przygotować nasi wyszkoleni inżynierowie.
Oferowane systemy na sale operacyjne
Zasilacze podtrzymujące pracę urządzeń obrazowania medycznego – Zakłady opieki zdrowotnej wymagają niezawodnych źródeł zasilania podtrzymujących aparaturę medyczną o krytycznym znaczeniu. Urządzenia do rezonansu magnetycznego (MRI), tomografii komputerowej (CT), aparaty rentgenowskie, analizatory gazów, ultrasonografy i wszystkie urządzenia do obrazowania muszą być podłączone do zasilacza awaryjnego UPS, zapewniającego niezawodne działanie. Co więcej, najnowocześniejsze, zaawansowane systemy diagnostyczne wymagają dużych zasilaczy UPS zapewniających odpowiednią moc.
Ta grupa produktów opiera się na rozwiązaniach firm:
Barco | Embitron | Eaton | Jusha | LG Business Solutions | Rein Medical (JVCKenwood) | Socomec | Tripp-Lite
Osoby kontaktowe:
Paweł Waszniewski
Product Manager
tel. +48 885 805 609
p.waszniewski@stovaris.pl