Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Oprogramowanie do centralizacji zdalnego dostępu

Bez względu na wielkość organizacji, w której istnieje więcej urządzeń dostępowych, takich jak przełączniki konsolowe i przełączniki KVM (ang. KVM switch – Keyboard Video Mouse), przełączniki procesorów serwisowych a nawet listwy PDU, dużym wyzwaniem staje się proces zarządzania tymi urządzeniami – zwłaszcza w przypadku zarządzania nimi oddzielnie. Wychodząc naprzeciw temu problemowi producenci urządzeń zazwyczaj dostarczają oprogramowanie do centralizacji zdalnego dostępu. Takie rozwiązanie umożliwia administratorom IT dostęp do wszystkich urządzeń z poziomu jednego interfejsu.

Wykorzystanie oprogramowania do centralizacji zdalnego dostępu – korzyści

Wykorzystywanie oprogramowania do centralizacji zdalnego dostępu przynosi za sobą szereg korzyści dla przedsiębiorstw, m.in.:

 • niwelowane są problemy związane z zarządzaniem każdym urządzeniem oddzielnie;
 • brak ograniczeń związanych z liczbą wykorzystywanych urządzeń w danej organizacji;
 • eliminacja problemów związanych z ograniczonymi zasobami ludzkimi (ograniczona liczba operatów urządzeń);
 • ujednolicony system zarządzania urządzeniami dostępowymi.

Vertiv Avocent DSView

Przykładowym rozwiązaniem jest oprogramowanie oferowane przez Vertiv™ Avocent®. DSView™ jest oprogramowaniem do centralizacji wszystkich zaawansowanych rozwiązań sprzętowych zarówno marki Vertiv™ Avocent® (np. przełączniki KVM, przełączniki konsolowe, listwy PDU), maszyn wirtualnych  VMware i Citrix, inteligentnych listew zasilających APC jak również wbudowanych w serwer procesorów serwisowych innych dostawców m.in. Hewlett-Packard, IBM czy Dell. Usługa DSView™ umożliwia szybki sposób wdrożenia rozwiązania, integracji innych systemów a także migrację do najnowszej wersji oprogramowania.

Głównymi korzyściami wynikającymi z wykorzystywania pakietu rozwiązań DSView™ są:

 • skrócony czas konfiguracji;
 • eliminacja błędów powstałych w procesie instalacji czy konfiguracji;
 • minimalizowanie wpływu na zasoby;
 • zmniejszenie ryzyka błędów migracyjnych.

Rozwiązanie DSView™ wykorzystywane jest przede wszystkim do:

 • integracji wymiany danych i przepływu procesów, co przekłada się na usprawnienie procesu zarządzania w centrum danych;
 • wymiany danych, w celu zapewnienia możliwości integracji z szeroką gamą systemów i urządzeń firm trzecich;
 • zmniejszenia obciążeń administracyjnych występujących w wyniku wykorzystywania różnych systemów;
 • generowania wcześniej ustalonych oraz nieszablonowych raportów.

Oprogramowanie DSView™ jest idealnym rozwiązaniem w przypadku wykorzystywania przez organizację np. przełączników konsolowych czy przełączników KVM w różnych lokalizacjach lub gdy jest ich więcej niż kilka.

Lighthouse

Kolejnym oprogramowaniem, które znajduje się w ofercie Stovaris jest Lighthouse. Oprogramowanie to zarządza wszystkimi urządzeniami sieciowymi za pośrednictwem podłączonych serwerów konsoli firmy Opengear we wszystkich oddziałach i filiach danej firmy. Jest to platforma oparta na API z interfejsem HTML5, która zapewnia bezpieczny dostęp do zdalnych sieci, niezależnie od tego, jak użytkownik wchodzi w interakcję z systemem oraz jak są połączone. System Lighthouse w połączeniu z NetOps Console Servers może przesyłać i zarządzać kontenerami w każdej zdalnej lokalizacji, co zapewnia pełną funkcjonalność i automatyzację.

Ta grupa produktów opiera się na rozwiązaniach firmy:

Vertiv | Opengear

Osoba kontaktowa:

Przemysław Prochera

Business Development Manager
tel. +48 668 157 173
p.prochera@stovaris.pl