Bramki IoT i zarządzanie aplikacjami
Internet Rzeczy (ang. Internet of Things – IoT)
Stabilnie utrzymane połączenie
Wraz z pojawieniem się Internetu Rzeczy, koniecznym stało się zapewnienie wysokiego poziomu odporności centrom danych i urządzeniom sieciowym. W 2022 roku ilość urządzeń podłączonych do sieci IoT wynosiła ok. 22 miliardy. Mając na uwadze, że Internet Rzeczy staje się coraz bardziej wszechobecny – organizacje w niemal każdej branży muszą wzmacniać infrastruktury sieci, m.in. poprzez pozapasmowe rozwiązania komórkowe.
Zarządzanie krytycznymi punktami końcowymi
Przenosząc zasoby obliczeniowe, m.in. z centrów danych, organizacje muszą skuteczniej radzić sobie ze wszystkimi swoimi danymi – bez względu na to, skąd one pochodzą. Routery, przełączniki i inne urządzenia sieciowe, które są podstawową częścią obliczeń, mogą pomóc w skutecznym zarządzaniu danymi i tzw. przepływem wstecznym (ang. backhaul).
Zarządzanie środowiskiem IoT
Postępujący proces cyfryzacji, Internet Rzeczy i coraz większe rozproszenie urządzeń sprawia, że przed administratorami w działach IT pojawiają się zupełnie nowe wyzwania. Muszą oni zadbać o zarządzanie rozproszonymi środowiskami sieciowymi w zdalnych biurach, zakładach produkcji i chmurach prywatnych. Muszą zapewnić stałą łączność i ograniczyć do minimum awarie sieci.
Z pomocą przychodzą urządzenia, które pozwalają na zarządzanie typu out-of-band, zapewniające dostęp do sprzętu IT w dowolnym momencie, bez względu na funkcjonalności i łączność lokalnej sieci. Łącząc inwestycję w IoT z rozwiązaniami firmy Opengear, organizacje mogą mieć pewność, że sieć będąca podstawą ich działalności będzie działać prawidłowo, a problemy mogą zostać szybko zidentyfikowane i łatwo rozwiązane.
Bramki LoRaWAN
Nasze bramy LoRaWAN stanowią ważny pomost między czujnikami IoT a siecią. Służą jako węzły sprzętowe ułatwiające wielokierunkowy przepływ informacji. Brama oparta na LoRaWAN stanowi centralną część ekosystemu IoT, umożliwiającą gromadzenie i wysyłanie danych do platformy chmurowej. W rezultacie bramki LoRaWAN mogą poprawić ogólne bezpieczeństwo Twojej sieci.
Dzięki zastosowaniu technologii LoRaWAN będziemy w stanie uzyskać przedłużenie zasięgu sieci internetowej o energooszczędny system dalekiego zasięgu. Tym samym bramka LoRaWAN pomoże nam połączyć szereg urządzeń bateryjnych, których w innym wypadku nie dałoby się połączyć bezprzewodowo z naszym systemem.
Cechy Bram LoRaWAN
- Pełne bezpieczeństwo – Ponieważ bramy TEKTELIC oparte są na technologii LoRaWAN, stanowią bardzo niezawodne i skalowalne rozwiązanie. Zapora sieciowa bramy zapewnia dostęp do systemu tylko autoryzowanym użytkownikom, a funkcja szyfrowania chroni dane przed przechwyceniem.
- Opłacalność – Bramy TEKTELIC oferują atrakcyjne połączenie wydajności i przystępności cenowej, zapewniając opłacalne rozwiązanie w całym cyklu życia urządzenia. Ponad 10 projektów bram pozwalających zaoszczędzić na kosztach wdrożenia i eksploatacji, które stanowią 95% kosztów całkowitych.
- Konstrukcja najwyższej klasy – Bramki LoRaWAN zostały zaprojektowane w oparciu o konstrukcję klasy operatorskiej, zapewniając poziom solidności i niezawodności spełniający rygorystyczne standardy operatorów telekomunikacyjnych. Doświadcz doskonałej wydajności i trwałości, poparte konstrukcją stworzoną z myślą o wymaganiach aplikacji IoT o znaczeniu krytycznym.
- Prosta konfiguracja i działanie od razu po wyjęciu z pudełka – Bramy TEKTELIC na nowo definiują prostotę wdrażania i zarządzania IoT. Dzięki przyjaznym dla użytkownika konfiguracjom, możliwościom zdalnego zarządzania i bezproblemowej integracji z popularnymi platformami IoT nasze bramy umożliwiają łatwe wdrażanie sieci i zarządzanie nią, oszczędzając czas i zasoby.
Do czego wykorzystuje się bramki LoRaWAN?
W sieci LoRaWAN bramka służy jako most komunikacyjny pomiędzy urządzeniami LoRaWAN a serwerem sieciowym LoRaWAN. Kiedy te urządzenia wysyłają dane, bramka odbiera je i przekazuje do serwera sieciowego, który przetwarza te informacje i zarządza nimi. Podobnie dane z serwera są przesyłane z powrotem do urządzeń poprzez Gateway. Bramka jest kluczowym ogniwem ułatwiającym komunikację pomiędzy urządzeniami a siecią, zapewniając sprawną i niezawodną komunikację.
Osoby kontaktowe:
Przemysław Prochera
Business Development Manager
tel. +48 668 157 173
p.prochera@stovaris.pl
Hubert Jaworski
Product Manager
IoT & Industry 4.0 Solutions
tel. +48 609 104 305
h.jaworski@stovaris.pl