Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Bramki IoT i zarządzanie aplikacjami

Internet Rzeczy (ang. Internet of Things – IoT)

Stabilnie utrzymane połączenie

Wraz z pojawieniem się Internetu Rzeczy, koniecznym stało się zapewnienie wysokiego poziomu odporności centrom danych i urządzeniom sieciowym. Według prognoz Gartnera, do końca 2020 roku ilość urządzeń w sieci wynosić będzie ok. 20,8 miliarda. Mając na uwadze, że Internet Rzeczy staje się wszechobecny – organizacje w niemal każdej branży muszą wzmacniać infrastruktury sieci, m.in. poprzez pozapasmowe rozwiązania komórkowe.

Zarządzanie krytycznymi punktami końcowymi

Przenosząc zasoby obliczeniowe, m.in. z centrów danych, organizacje muszą skuteczniej radzić sobie ze wszystkimi swoimi danymi – bez względu na to, skąd one pochodzą. Routery, przełączniki i inne urządzenia sieciowe, które są podstawową częścią obliczeń, mogą pomóc w skutecznym zarządzaniu danymi i tzw. przepływem wstecznym (ang. backhaul).

Zarządzanie środowiskiem IoT

Postępujący proces cyfryzacji, Internet Rzeczy i coraz większe rozproszenie urządzeń sprawia, że przed administratorami w działach IT pojawiają się zupełnie nowe wyzwania. Muszą oni zadbać o zarządzanie rozproszonymi środowiskami sieciowymi w zdalnych biurach, zakładach produkcji i chmurach prywatnych. Muszą zapewnić stałą łączność i ograniczyć do minimum awarie sieci. Z pomocą przychodzą urządzenia, które pozwalają na zarządzanie typu out-of-band, zapewniające dostęp do sprzętu IT w dowolnym momencie, bez względu na funkcjonalności i łączność lokalnej sieci. Łącząc inwestycję w IoT z rozwiązaniami firmy Opengear, organizacje mogą mieć pewność, że sieć będąca podstawą ich działalności będzie działać prawidłowo, a problemy mogą zostać szybko zidentyfikowane i łatwo rozwiązane.

Ta grupa produktów opiera się na rozwiązaniach firm:

 AdvantechLantronixOpengearSilex | TEKTELIC | Vertiv

Osoby kontaktowe:

Przemysław Prochera

Business Development Manager
tel. +48 668 157 173
p.prochera@stovaris.pl

Borys Bartoszuk

Bussines Development Manager
IoT & Industry 4.0 Solutions
tel. +48 506 049 334
b.bartoszuk@stovaris.pl