Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Bramki IoT i zarządzanie aplikacjami

Internet Rzeczy (ang. Internet of Things – IoT)

Stabilnie utrzymane połączenie

Wraz z pojawieniem się Internetu Rzeczy, koniecznym stało się zapewnienie wysokiego poziomu odporności centrom danych i urządzeniom sieciowym. W 2022 roku ilość urządzeń podłączonych do sieci IoT wynosiła będzie ok. 22 miliardy. Mając na uwadze, że Internet Rzeczy staje się coraz bardziej wszechobecny – organizacje w niemal każdej branży muszą wzmacniać infrastruktury sieci, m.in. poprzez pozapasmowe rozwiązania komórkowe.

Zarządzanie krytycznymi punktami końcowymi

Przenosząc zasoby obliczeniowe, m.in. z centrów danych, organizacje muszą skuteczniej radzić sobie ze wszystkimi swoimi danymi – bez względu na to, skąd one pochodzą. Routery, przełączniki i inne urządzenia sieciowe, które są podstawową częścią obliczeń, mogą pomóc w skutecznym zarządzaniu danymi i tzw. przepływem wstecznym (ang. backhaul).

Zarządzanie środowiskiem IoT

Postępujący proces cyfryzacji, Internet Rzeczy i coraz większe rozproszenie urządzeń sprawia, że przed administratorami w działach IT pojawiają się zupełnie nowe wyzwania. Muszą oni zadbać o zarządzanie rozproszonymi środowiskami sieciowymi w zdalnych biurach, zakładach produkcji i chmurach prywatnych. Muszą zapewnić stałą łączność i ograniczyć do minimum awarie sieci. Z pomocą przychodzą urządzenia, które pozwalają na zarządzanie typu out-of-band, zapewniające dostęp do sprzętu IT w dowolnym momencie, bez względu na funkcjonalności i łączność lokalnej sieci. Łącząc inwestycję w IoT z rozwiązaniami firmy Opengear, organizacje mogą mieć pewność, że sieć będąca podstawą ich działalności będzie działać prawidłowo, a problemy mogą zostać szybko zidentyfikowane i łatwo rozwiązane.

Bramki LoRaWAN

Nasze bramy LoRaWAN stanowią ważny pomost między czujnikami IoT a siecią. Służą jako węzły sprzętowe ułatwiające wielokierunkowy przepływ informacji. Brama oparta na LoRaWAN stanowi centralną część ekosystemu IoT, umożliwiającą gromadzenie i wysyłanie danych do platformy chmurowej. W rezultacie bramki LoRaWAN mogą poprawić ogólne bezpieczeństwo Twojej sieci.

Dzięki zastosowaniu technologii LoRaWAN będziemy w stanie uzyskać przedłużenie zasięgu sieci internetowej o energooszczędny system dalekiego zasięgu. Tym samym bramka LoRaWAN pomoże nam połączyć szereg urządzeń bateryjnych, których w innym wypadku nie dałoby się połączyć bezprzewodowo z naszym systemem. 

Cechy Bram LoRaWAN

  • Pełne bezpieczeństwo – Ponieważ bramy TEKTELIC oparte są na technologii LoRaWAN, stanowią bardzo niezawodne i skalowalne rozwiązanie. Zapora sieciowa bramy zapewnia dostęp do systemu tylko autoryzowanym użytkownikom, a funkcja szyfrowania chroni dane przed przechwyceniem.
  • Opłacalność – Bramy TEKTELIC oferują atrakcyjne połączenie wydajności i przystępności cenowej, zapewniając opłacalne rozwiązanie w całym cyklu życia urządzenia. Ponad 10 projektów bram pozwalających zaoszczędzić na kosztach wdrożenia i eksploatacji, które stanowią 95% kosztów całkowitych.
  • Konstrukcja najwyższej klasy – Bramki LoRaWAN zostały zaprojektowane w oparciu o konstrukcję klasy operatorskiej, zapewniając poziom solidności i niezawodności spełniający rygorystyczne standardy operatorów telekomunikacyjnych. Doświadcz doskonałej wydajności i trwałości, poparte konstrukcją stworzoną z myślą o wymaganiach aplikacji IoT o znaczeniu krytycznym. 
  • Prosta konfiguracja i działanie od razu po wyjęciu z pudełka – Bramy TEKTELIC na nowo definiują prostotę wdrażania i zarządzania IoT. Dzięki przyjaznym dla użytkownika konfiguracjom, możliwościom zdalnego zarządzania i bezproblemowej integracji z popularnymi platformami IoT nasze bramy umożliwiają łatwe wdrażanie sieci i zarządzanie nią, oszczędzając czas i zasoby.

Do czego wykorzystuje się bramki LoRaWAN?

W sieci LoRaWAN bramka służy jako most komunikacyjny pomiędzy urządzeniami LoRaWAN a serwerem sieciowym LoRaWAN. Kiedy te urządzenia wysyłają dane, bramka odbiera je i przekazuje do serwera sieciowego, który przetwarza te informacje i zarządza nimi. Podobnie dane z serwera są przesyłane z powrotem do urządzeń poprzez Gateway. Bramka jest kluczowym ogniwem ułatwiającym komunikację pomiędzy urządzeniami a siecią, zapewniając sprawną i niezawodną komunikację.

Jaki zasięg mogą mieć bramki LoRaWAN?

Obszar zasięgu bramy LoRaWAN zależy od różnych czynników, takich jak jej moc wyjściowa, zysk anteny i warunki środowiskowe. Zazwyczaj brama LoRaWAN może pokryć od 3 do 20 kilometrów na otwartej przestrzeni.

Jednakże w środowisku miejskim lub na obszarach z przeszkodami zasięg może się zmniejszyć. Niezbędne jest przeprowadzenie badania terenu w celu określenia optymalnego rozmieszczenia bramek dla pożądanego zasięgu.

Ta grupa produktów opiera się na rozwiązaniach firm:

 Advantech | Opengear | Semtech | TEKTELIC | Vertiv

Osoby kontaktowe:

Przemysław Prochera

Business Development Manager
tel. +48 668 157 173
p.prochera@stovaris.pl

Hubert Jaworski

Product Manager
IoT & Industry 4.0 Solutions
tel. +48 609 104 305
h.jaworski@stovaris.pl