Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Czym są testery sieci? Jakie mają obecnie możliwości

Testery sieci to wszechstronne urządzenia, sprawdzające nie tylko parametry kabli miedzianych i światłowodowych, ale także umożliwiające diagnostykę sieci LAN. Sieć LAN (Local Area Network) to lokalna sieć komputerowa, która łączy komputery, stacje robocze i urządzenia peryferyjne w celu wymiany danych i dostępu do wspólnych zasobów oraz serwerów.

W naszej ofercie posiadamy innowacyjne testery (mierniki) sieci lan które potrafią sprawdzić m.in. topologię naszej sieci, lokalizacje punktów dostępowych Wi-FI, czy mapę ciepła sygnału bezprzewodowego w pomieszczeniu. Funkcji testerów sieciowych jest naprawdę wiele, jednak przedtem warto je pogrupować według funkcjonalności, aby system spełniał wymagania użytkowników i gwarantował transmisję danych z odpowiednimi parametrami.

Testery Wi-Fi (sieci bezprzewodowych)

Narzędzia do pomiaru Wi-Fi oferują szereg pomocnych funkcji do planowania i maksymalizowania wydajności połączeń bezprzewodowych. Za ich pomocą możemy zweryfikować zagęszczenie kanałów na wybranych częstotliwościach, przeprowadzić pomiary terenowe pomieszczenia, a nawet fizycznie zlokalizować wykryte urządzenia bezprzewodowe. Wszystko po to, aby zapewnić wydajną i niezawodną sieć bezprzewodową dla użytkowników. Nowoczesne Testery sieci WLAN – czyli bezprzewodowych sieci LAN (np. NetAlly AirCheck G3) obsługują również Wi-FI 6, aby sprostać nowym wdrożeniom Wi-FI.

Miernik sieci WLAN w ofercie Stovaris

Testery sieci przewodowych (kablowych), wpływ na sieć LAN

Z pomocą miernika sieci LAN przeprowadzimy dziś nie tylko weryfikację prędkości łącza miedzianego multi-gig, mierzenie SNR czy transmisji ramek Ethernet przez nasze okablowanie. Dokonamy również testów wydajności przesyłu między dwoma węzłami (utrata pakietów, delay, jitter, QoS), a także uzyskamy mapę topologii podłączonych urządzeń, co jest kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania sieci LAN. Najnowsze urządzenia pomiarowe sieci kablowych umożliwiają obsługę prędkości aż do 10 Gigabitów. W porównaniu ze zwykłymi testerami okablowania, narzędzia NetAlly są nowoczesnymi urządzeniami pomiarowymi używanymi do diagnozowania i naprawy problemów związanych z sieciami komputerowymi.

Testery sieci LAN w ofercie Stovaris

Testery sieciowe i mierniki sieci LAN w ofercie Stovaris

W naszej ofercie skupiamy się jedynie na testerach sieci NetAlly. Firma wywodzi się z tych samych korzeni co Fluke, jednak w późniejszym etapie odeszła od tworzenia urządzeń do certyfikacji, skupiając się na rozszerzeniu możliwości swoich rozwiązań. Wynikiem tego powstały wszechstronne narzędzia pomiarowe sieci, potrafiące analizować zarówno połączenia fizyczne, zakłócenia jak i logikę sieci przewodowych oraz bezprzewodowych, do których podłączone są komputery, stacje robocze i urządzenia peryferyjne w lokalnej sieci. Najnowszy produkt NetAlly to Cyberscope to pierwszy na świecie przenośny analizator cyberbezpieczeństwa, który do powyższych funkcji dodaje możliwość wykrywania urządzeń w sieci i testowania ich pod kątem podatności.

Pełna oferta urządzeń testujących oraz ich szerszy opis techniczny dostępne są w naszym katalogu produktów, dostępnym na stronie: b2b.stovaris.pl.

Stovaris pomoże Ci dobrać odpowiedni miernik sieci LAN

W naszej ofercie znajdują się testery sieci LAN, które są niezbędne w utrzymaniu i instalacji infrastruktury sieciowej. Oferujemy wsparcie techniczne, zapewniając kompleksowe doradztwo i specjalistyczne wsparcie konsultantów, aby pomóc klientom w wyborze odpowiedniego sprzętu. Pomożemy Ci przeanalizować potrzeby klienta, aby wybrać odpowiedni miernik (analizator) sieci LAN opartej na połączeniach przewodowych, albo tester wykonujący pomiary WLAN (sieci bezprzewodowych).

Ta grupa produktów opiera się na rozwiązaniach firm:

NetAlly

Osoby kontaktowe:

Jarosław Kupiec

Business Development Director
tel. +48 222 484 000
j.kupiec@stovaris.pl

Szymon Domański

Product Manager
tel. +48 885 804 064
s.domanski@stovaris.pl