Zaznacz stronę

Omnia łączy doświadczenie Cubro w zakresie filtrowania i monitorowania sieci z ewolucją platformy EXA48200. Rezultatem tego jest linia sprzętu zorientowanego na cel z jednostkami obejmującymi wdrożenia o wydajności od 10 Gb/s do wielu 100 Gb/s. Zarówno linia Omnia jak i EXA jest kolekcją specjalnie zaprojektowanego sprzętu do monitorowania i deduplikacji. Są one sparowane z funkcjami opracowanymi przez lata doświadczeń i inżynierii, które obejmują funkcje Cubro Packetmaster (L2-4), Sessionmaster (L5+) i Appmaster (oprogramowanie innych firm). Dzięki temu możliwe jest korzystanie z licznych aplikacji oprogramowania firm zewnętrznych i trzecich. W tym pochodzących od partnerów i społeczności open-source. Takie podejście oferuje większy wybór i większą funkcjonalność.

Omnia120 i EXA48200 to wielofunkcyjne urządzenia, które łączą w sobie cechy zaawansowanego NPB. Są to agregacja, filtrowanie L2 do L4, równoważenie obciążenia i deduplikacja z analityką DPI o wysokiej przepustowości. Pozwala to na filtrowanie w Omnia120 i EXA48200 na bazie aplikacji, dzięki czemu do narzędzi trafia tylko odpowiedni ruch. Poprawia to widoczność sieci, wydajność narzędzi i obsługę ruchu. Jednocześnie zmniejsza to koszty monitorowania bezpieczeństwa i wydajności. Funkcja filtrowania aplikacji w Omnia120 i EXA48200 umożliwiają pełną przejrzystość warstwy 7 i w rezultacie dostarcza właściwe dane do właściwych narzędzi.

Skuteczne filtrowanie aplikacji

Monitorowanie i analiza ruchu sieciowego pod kątem bezpieczeństwa, zgodności z przepisami i funkcjonowania sieci mają zasadnicze znaczenie dla dostawców usług, operatorów, przedsiębiorstw i instytucji rządowych. Filtrowanie ruchu na podstawie aplikacji to doskonały wybór, aby odciążyć narzędzia monitorujące i zabezpieczające i zmaksymalizować zyski z inwestycji. Filtrowanie aplikacji jest przydatne nie tylko dlatego, że czyni monitorowanie mniej złożonym, ale także eliminuje nieistotny ruch. W konsekwencji likwiduje ten związany z Social Media lub streamingiem wideo. Globalny ruch wideo online stanowi ponad 80% całego ruchu internetowego i przewiduje się, że będzie rósł jeszcze bardziej. Na ogół filtrowanie aplikacji na użytkownika jest kosztownym działaniem. W Cubro zastosowano inne podejście, które zapewnia lepszy zwrot z inwestycji przy jednoczesnym obniżeniu kosztów monitorowania. Oferowany system filtrowania aplikacji oparty na Omnia120, ale i EXA48200, jest wysoce ekonomicznym sposobem na zmniejszenie ruchu i przyjrzenie się temu, co istotne, w sposób bardziej szczegółowy.

Filtrowanie aplikacji przy dużej przepustowości

Application filtering with high bandwidth

 

Filtrowanie aplikacji z Omnia i EXA powyżej 1 Tbps

Application filtering with Omnia 120 beyond 1 Tbps In

 

Dzięki połączeniu z Cubro Advanced Packet Broker, Omnia120 i EXA są perfekcyjnym rozwiązaniem do filtrowania aplikacji w sieciach powyżej 1Tbit/s. Ponadto Omnia120 może być stosowana także w trybie Inline, umożliwiającym całkowite usunięcie zdefiniowanego ruchu.

 

Możliwość odciążenia sprzętu do przechwytywania

Metadane dla całego ruchu i pakiety tylko dla odpowiedniego ruchu.

Offload capture appliances

 

Rozwiązania Cubro pomagają odciążyć sprzęt do przechwytywania i równocześnie zapewniają widok metadanych DPI pełnego ruchu we wszystkich detalach, z rozdzielczością pasma w 1 sek. Dane te mogą być wykorzystane do dalszej analizy.

 

Odciążenie urządzeń monitorujących przepływy

Offload flow monitoring appliances

 

Rozwiązania Cubro wspierają urządzenie NetFlow i jednocześnie oferują widok metadanych DPI pełnego ruchu we wszystkich szczegółach, z rozdzielczością pasma w 1 sek. Dane te mogą być również wykorzystane do wzbogacenia danych przepływowych. Główną zaletą jest to, że Custos obsługuje ruch, który jest trucizną dla rozwiązań Flow.