Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Projektory medyczne z trybem DICOM

Laserowe projektory medyczne, to profesjonalne rozwiązania obrazowania, które wyświetlają obrazy o wysokiej rozdzielczości z wiernie odwzorowaną skalą szarości w standardzie DICOM. Dzięki temu z powodzeniem można stosować je na konsultacjach lekarskich czy w sesjach szkoleniowych, wyświetlając obrazy RTG, CT czy MRI w odpowiedniej rozdzielczości, z precyzyjnymi odcieniami szarości.

Zastosowanie projektorów medycznych

Projektory do zastosowań medycznych stanowią cenne uzupełnienie systemu archiwizacji i transmisji obrazów (PACS) o możliwość dyskusji i konsultacji ciekawych przypadków. Obrazowanie medyczne wymaga szczególnie wiernej reprodukcji skali szarości, dlatego też precyzyjna projekcja obrazów radiologicznych wyświetlanych w dowolnej wielkości stanowi cenną cechę dla prezentującego oraz odbiorców. Projektory są standardowo wyposażone w gotowy do działania tryb symulacji DICOM. Istnieje także możliwość kalibrowania projektora do warunków pomieszczenia, sali wykładowej czy koloru ekranu. DICOM to powszechnie przyjęty standard w radiologii cyfrowej. Medyczne projektory instalacyjne są standardowo wyposażone w tryb symulacji DICOM. Zaprogramowane ustawienia ułatwiają dopasowywanie, w razie potrzeby, wyświetlania na dwóch typach ekranów.

Profesjonalne projektory medyczne z trybem DICOM idealnie nadają się do używania w lekarskich środowiskach szpitalnych, korporacyjnych, edukacyjnych, doskonałe są również w zastosowaniach prezentacyjnych, eventach oraz w branży reklamy medycznej. Montaż i przygotowanie do pracy nie sprawiają żadnych trudności a duży zakres przesunięcia ułatwia odpowiednie ustawienie projektora nawet w niestandardowych pozycjach bez zniekształcania czy rozmywania obrazu. Dzięki obiektywom z silnym zoomem i opcji ręcznej korekcji pionowej geometrii obrazu, projektor można z łatwością ustawić w różnych pozycjach tak, by obraz nie był rozmazany ani zniekształcony. Projektory można obracać w pionie w poziomie, nawet w trybach obrotu o 360 stopni. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych funkcji projektory można ustawić w miejscach nieprzystosowanych do tego typu instalacji.

Projektory z DICOM w ofercie Stovaris:

Laserowy projektor LG ProBeam oferuje 12-punktową korektę geometrii obrazu, lens shift i zoom 1,6x, umożliwiając elastyczną instalację w różnych warunkach biznesowych i edukacyjnych. Rozdzielczość 4K połączona z wysoką jasnością 5.000ANSI generowaną przez laserowe źródło światła o żywotności 20.000 godzin i 100” obrazem czynią projektor BU50NST profesjonalnym narzędziem pracy. Obrazy RTG i rezonansu magnetycznego są prezentowane bez jakichkolwiek zakłóceń i niepożądanych efektów prążkowania oraz przebarwień, charakterystycznych dla wielu modeli LCD i DLP. W ten sposób uzyskuje się możliwie najlepsze odwzorowanie obrazów radiologicznych.

Ta grupa produktów opiera się na rozwiązaniach firm:

LG Business Solutions | Ricoh (PFU)

Osoby kontaktowe:

Paweł Waszniewski

Product Manager
tel. +48 885 805 609
p.waszniewski@stovaris.pl

Daniel Murawski

Product Manager
tel. +48 691 701 175
d.murawski@stovaris.pl