Zaznacz stronę
Eksplozja nowości Supermicro X12 – platformy z Intel®Xeon® 3. generacji

SuperMicro (Super Micro Computer, Inc. – SMCI) światowy lider we wdrażaniu nowych rozwiązań i szybkim reagowaniu na potrzeby swoich klientów znów nie zawiódł. SuperMicro poinformowało o wdrożeniu nowych platform bazujących na procesorach Intel Xeon Scalable 3. generacji już w kwietniu. Faktycznie możemy zapoznać się z nowymi platformami tego producenta, a także poznać ich specyfikacje, które są dostępne na stronie www.supermicro.com.

Gotowe platformy wypadają naprawdę świetnie, a to jeszcze nie koniec premier, ponieważ SMC planuje odświeżyć całe swoje portfolio i dopasować nowe platformy pod potrzeby, które klienci producenta mogli zgłaszać za pośrednictwem panelu testowego Customer Testing and Validation. Panel ten został uruchomiony 18 kwietnia 2021 roku. Zamysłem testów było udostępnienie swojej wizji rozwiązań X12 bazujących na 3ciej generacji Xeon Scalable, a także wsłuchanie się w opinie użytkowników. Klienci SuperMicro mogli oceniać przyszłe platformy pod kątem swoich aplikacji oraz benchmarków. Oczywiście jak w przypadku każdej nowej generacji procesorów Intel Xeon, przy tworzeniu nowych platform SuperMicro przyświecały głównie trzy cele: zredukowanie TCO czyli całkowitego kosztu posiadania (Total Cost of Ownership), zredukowanie TCE czyli wpływu na środowisko (Total Cost to the Environment) oraz zwiększenie wydajności dostępnych rozwiązań. Kto chociaż raz nabył rozwiązanie SuperMicro ten wie, że w tych trzech kwestiach SMC zawsze jest liderem rynku. Dzięki wnikliwej analizie potrzeb klienta, SuperMicro znów wychodzi na prowadzenie, jako producent rozwiązań szytych na miarę potrzeb, tzw. „tailor made solutions”. Do tego dochodzi niezawodność sprzętu i mamy gotową receptę na osiągnięcie sukcesu. W efekcie dostajemy spółkę technologiczną, która ciągle się rozwija oraz zwiększa swój udział w rynku.

Na chwilę obecną ominięcie oferty SuperMicro wydaje się praktycznie niemożliwe. Producent przoduje w tworzeniu rozwiązań idealnie dopasowanych do oczekiwań swoich klientów oraz posiada najszerszy wybór platform GPU wspierających AI, Deep Learning i HPC. Obecnie SuperMicro skupiło się na najbardziej popularnych platformach serwerowych. Zauważyliśmy również, że zmiany zaszły nawet w TDP procesorów – obecne systemy muszą zmierzyć się nawet z TDP rzędu 270W. Warto zaznaczyć, że SuperMicro nigdy nie miało problemu z uzyskaniem minimalnej temperatury pracującego środowiska. Dużo mniejszych klientów bardzo ceni sobie fakt, że nawet podczas braku profesjonalnych szaf rackowych, temperatura serwerów pozostaje na minimalnym poziomie, dzięki czemu wydłuża się żywotność i bezawaryjność serwera.

„Linia produktów X12 umożliwia klientom wydobycie większej wartości z większych zbiorów danych, w celu skorzystania z najnowszej trwałej pamięci Intel Optane serii 200. Nowe systemy X12 mogą szybciej uzyskiwać dostęp do danych, z dwukrotnie wyższą wydajnością I/O, przy wykorzystaniu PCI-E 4.0. Dzięki obsłudze do ośmiu kanałów pamięci na gniazdo działające z częstotliwością 3200 MHz, więcej pamięci można zaadresować bezpośrednio, przy wyższych prędkościach. Tym samym zwiększa się wydajność aplikacji nawet o 46%, w popularnych testach porównawczych.”

Supermicro

Platformy X12 bazujące na procesorach Intel Xeon Scalable 3. Generacji wprowadzą kilka istotnych zmian. Pierwszą z nich jest większe taktowanie pamięci do 3200 MHz oraz lepsze wykorzystanie potencjału linii PCI-e 4.0, które widzieliśmy już przy premierze platform SuperMicro GPU, bazujących na procesorach AMD. Wówczas SuperMicro uzyskało znacząco większe wykorzystanie komunikacji pomiędzy serwerami, chociażby dzięki zastosowaniu kart Mellanox 200Gb. Co ciekawe backplane’y gotowych rozwiązań są zrobione w technologii SAS 3.0 12Gb/s, a nie SAS 24Gb/s. Prawdopodobnie zastosowanie tej technologii jest spowodowane dość dużymi brakami w dostawach komponentów niezbędnych do produkcji dysków SSD oraz HDD, w tym również SAS SSD/HDD. Standardowe terminy dostępności dysków SAS SSD przed shortage’m wynosiły 8-12 tygodni, przy obecnie trwającej pandemii terminy te mogę się jeszcze wydłużyć. Możliwe, że aktualizacje backplane’u zobaczymy w już odświeżonych wersjach serwerów, kiedy dostępność komponentów wróci do pierwotnych terminów.

Supermicro X12 - portfolio GPU

Nowe Platformy Supermicro X12 wprowadzają szereg zmian w zarządzaniu. Platformy otrzymają nowy, inteligentniejszy system zarządzania z rozszerzoną ochroną z hardware ROT (Root of Trust). Można również spodziewać się nowego interfejsu zarzadzania poprzez interfejs webowy. SuperMicro przyświeca wprowadzenie prostoty i większej spójności do zarządzania.
Nowe procesory 3ciej generacji Xeon Scalable będą gotowe do wyceniania i realizacji w drugiej połowie maja br.

W Stovaris chętnie pomożemy z każdym zapytaniem wymagającym „uszycia serwera” na miarę potrzeb klienta końcowego. Włączając w to bezpłatną usługę montażu oraz przetestowania zakupionych serwerów. Dobierzemy odpowiedni serwis oraz przedłużoną gwarancję producenta SuperMicro, dostosowaną do indywidualnych potrzeb i oczekiwań użytkowników końcowych.

Zapytaj naszego specjalistę o rozwiązania serwerowe:

Piotr Król

Product Manager
p.krol@stovaris.pl
tel.: +48 509 049 109