Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Zarządzanie i Bezpieczeństwo IT

Określenie “bezpieczeństwo” w informatyce ma bardzo szerokie znaczenie i może dotyczyć zarówno bezpiecznego przechowywania danych, jak również zabezpieczenia ich przed dostępem niepowołanych osób.

Bezpieczeństwo to ciągły proces, polegający na stałej ocenie bieżącej sytuacji, określaniu potrzeb i dostosowywaniu konfiguracji. Ocena w czasie rzeczywistym zagrożeń i zaufanie do środowiska IT umożliwią firmom podejmowanie lepszych decyzji dotyczących bezpieczeństwa. Jednym z praktycznych przykładów może być przyznawanie użytkownikom dodatkowych uprawnień, dopiero po weryfikacji ich wcześniejszych zachowań. Takie działanie niweluje nadużycia.

Powszechny dostęp do Internetu i gromadzenie coraz większej ilości informacji w postaci elektronicznej wymuszają zwiększenie inwestycji w bezpieczeństwo. Niewłaściwe zabezpieczenia mogą skutkować utratą informacji niejawnych czy danych osobowych, co może mieć bardzo poważne konsekwencje, również prawne. Z drugiej strony awaria sprzętu czy systemu informatycznego może doprowadzić do przestoju w funkcjonowaniu firmy, co niesie za sobą straty finansowe. Należy pamiętać, że system informatyczny jest bezpieczny na tyle, na ile jest bezpieczne jego najsłabsze ogniwo. I tak, inwestycje w najnowocześniejsze systemy nie zwrócą się, jeśli nie opracowany zostanie odpowiedni plan czy nie zainstalowane zostanie niezawodne oprogramowanie. Nasi eksperci służą pomocą w doborze rozwiązań najbardziej odpowiednich z punktu widzenia Państwa firmy.

Ta grupa produktów opiera się na rozwiązaniach firm:

DataLocker | iStorage | Ivanti | Kingston | Proget | Teradici