Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Zarządzanie i Bezpieczeństwo IT

Określenie “bezpieczeństwo” w informatyce ma bardzo szerokie znaczenie i może dotyczyć zarówno bezpiecznego przechowywania danych, jak również zabezpieczenia ich przed dostępem niepowołanych osób.

Bezpieczeństwo IT to ciągły proces, polegający na stałej ocenie bieżącej sytuacji, określaniu potrzeb i dostosowywaniu konfiguracji. Ocena w czasie rzeczywistym zagrożeń i zaufanie do środowiska IT umożliwią firmom podejmowanie lepszych decyzji dotyczących bezpieczeństwa. Jednym z praktycznych przykładów może być przyznawanie użytkownikom dodatkowych uprawnień, dopiero po weryfikacji ich wcześniejszych zachowań. Takie działanie niweluje nadużycia.

Dlaczego warto inwestować w bezpieczeństwo IT ?

Powszechny dostęp do Internetu i gromadzenie coraz większej ilości informacji w postaci elektronicznej wymuszają zwiększenie inwestycji w bezpieczeństwo IT. Niewłaściwe zabezpieczenia mogą skutkować utratą informacji niejawnych czy danych osobowych, co może mieć bardzo poważne konsekwencje, również prawne. Z drugiej strony awaria sprzętu czy systemu informatycznego może doprowadzić do przestoju w funkcjonowaniu firmy, co niesie za sobą straty finansowe. Należy pamiętać, że system informatyczny jest bezpieczny na tyle, na ile jest bezpieczne jego najsłabsze ogniwo. I tak, inwestycje w najnowocześniejsze systemy nie zwrócą się, jeśli nie opracowany zostanie odpowiedni plan czy nie zainstalowane zostanie niezawodne oprogramowanie.

Z tego powodu warto skorzystać z usług specjalistów, którzy nie tylko zajmują się sprzedażą urządzeń i narzędzi poprawiających bezpieczeństwo informatyczne, ale także oferują wsparcie w ich wyborze. W Stovaris możemy zaproponować najlepsze rozwiązania w tym zakresie, do których zalicza się m.in.:

  • narzędzia ułatwiające zarządzanie zasobami IT (ITAM), a więc zarówno urządzeniami stacjonarnymi oraz mobilnymi, jak i usługami,
  • wirtualny desktop, czyli protokół PCoIP odpowiedzialny za kodowanie pulpitu serwera, do którego loguje się użytkownik,
  • nowoczesny sprzęt pozwalający na szyfrowanie nośników, np. zewnętrznych szyfrowanych pamięci USB,
  • oprogramowanie do zarządzania użytkownikami.

Proponujemy wyłącznie narzędzia i urządzenia od najlepszych producentów. Inwestycja w nie zwiększa bezpieczeństwo IT w firmie, a do tego nierzadko ułatwia korzystanie z rozbudowanej infrastruktury informatycznej.

Pomożemy w wyborze rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo IT

Nasi eksperci służą pomocą w doborze rozwiązań najbardziej odpowiednich z punktu widzenia Państwa firmy. Zaproponujemy najlepsze narzędzia do zarządzania zasobami IT oraz szyfrowania nośników, protokoły PCoIP do pracy z wirtualnym desktopem i wiele więcej, a do tego możemy zająć się ich wdrożeniem i konfiguracją.

Ta grupa produktów opiera się na rozwiązaniach firm:

Cryptomage | DataLocker | iStorage | Matrix42 | netBrain | Paessler