Zaznacz stronę
Do 19% wzrasta wydajność serwerów SuperMicro dzięki procesorom AMD

SuperMicro (SMCI, skrót od Super Micro Computer Inc.), jest obecnie trzecim producentem na świecie pod względem ilości sprzedaży serwerów. Supermicro jest również innowatorem w dziedzinie bardzo wydajnych technologii serwerowych. Przedsiębiorstwo to czołowy dostawca zaawansowanych rozwiązań serwerowych dla centrów danych, przetwarzania w chmurze czy sztucznej inteligencji. Supermicro angażuje się w ochronę środowiska poprzez swoją inicjatywę „We Keep IT Green®” i dostarcza klientom najbardziej energooszczędne i przyjazne dla środowiska rozwiązania dostępne na rynku. Firmę SuperMicro w naszym kraju rozpoznaje coraz większa ilość klientów. Głównie jest to spowodowane ciągłym dostarczaniem rozwiązań idealnie dopasowanych pod wymagania klienta (tzw. tailor made solutions). Ponad 70% pracowników tej firmy to inżynierowie, dzięki czemu producent był w stanie z dużym wyprzedzeniem przygotować się na premierę nowych procesorów serii AMD.

Firma swoją rozpoznawalność zawdzięcza również bardzo małej awaryjności oferowanych gotowych rozwiązań, które przed opuszczeniem siedziby SuperMicro w Holandii przechodzą bardzo wymagające testy, wraz z pomiarami temperatury każdego poszczególnego komponentu. Warto nadmienić, że Stovaris oferuje możliwość sprzedaży serwerów wraz z serwisem producenta SuperMicro. Każdorazowo pakiety serwisowe są dostosowywane pod konkretne wymagania klienta i użytkownika. Istnieje również możliwość przedłużenia gwarancji każdego oferowanego rozwiązania.

Rozwój procesorów AMD

Rozwój procesorów AMD

Podobna sytuacje miała i ma miejsce w przypadku nowych procesorów AMD Zen3 (technologia 7nm), znanych również jako AMD EPYC 7003. Nowe procesory AMD EPYC trzeciej generacji zostały zaprojektowane z rdzeniem „Zen3”, który jest do 19% wydajniejszy, w porównaniu z poprzednia generacją i zawiera do 64 rdzeni na gniazdo. Takie rozwiązanie technologiczne zapewnia wyjątkową wydajność, a przez to możliwość obsługi najbardziej wymagających procesów i zadań.

Nowe systemy Supermicro obejmują szereg systemów obliczeniowych i pamięci masowych, zaprojektowanych pod kątem najbardziej wymagających aplikacji – od wdrożeń AI, HPC,  po Enterprise i Cloud. Rozwiązania umożliwiają pełne wykorzystanie PCI-e 4.0, co wiąże się z olbrzymim wzrostem wydajności oferowanych rozwiązań. Najprawdopodobniej już w 2022 roku zostanie przedstawiona współpraca AMD oraz SuperMicro nad nową generacją procesorów AMD Zen4 (w tym wypadku będzie to 5nm). Zapowiadane jest również wprowadzenie na rynek USB 4.0 oraz DDR5. Z doniesień niektórych źródeł prasowych wynika, że swoją premierę będzie również miało PCI-E 5.0. Wygląda na to, że pomimo warunków pandemicznych inżynierowie AMD oraz SuperMicro, nawet na tzw. „home office” nie zwalniają tempa i osiągają 200% normy.

SuperMicro oraz AMD Zen3, czyli wzrost do 36%

SuperMicro udostępniło informacje na temat kompletnej linii serwerów obsługujących procesory AMD EPYC ™ serii 7003 (AMD EPYC trzeciej generacji). SuperMicro SuperBlade na SPECjbb 2015-Distributed osiągnął światowy rekord w testach krytycznych jOPS oraz max-jOPS. Serwer SuperMicro SuperBlade poprawił wyniki nawet do 36%, w porównaniu z 2. generacją procesorów AMD. Jest to olbrzymi skok naprzód. Z pewnością wynik ten zostanie doceniony zarówno przez klientów Datacenter, jak i mniejszych użytkowników chcących zaspokoić ciągle rosnące wymagania dotyczące obciążeń.

SuperMicro SuperBlade

Supermicro zawsze był liderem branży w projektowaniu i produkcji serwerów zoptymalizowanych pod kątem aplikacji, które spełniają wymagania klientów. (…) Nasza architektura blokowa pozwala nam dostarczać wszechstronne portfolio systemów, które maksymalizują korzyści wynikające z zastosowania procesorów AMD EPYC trzeciej generacji dla określonych obciążeń. Systemy SuperMicro zmniejszają całkowity koszt posiadania i całkowity koszt dla środowiska (TCE), co jest obecnie istotnym wskaźnikiem, ponieważ wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zminimalizowanie wpływu centrów danych na środowisko naturalne”.

Charles Liang

Prezes i Dyrektor generalny, Supermicro

Zaprojektowaliśmy procesory z serii EPYC 7003, aby zapewnić naszym klientom dokładnie to, czego potrzebowali, wydajność we wszystkich obciążeniach oraz możliwość skrócenia czasu potrzebnego do uzyskania wartości od razu po wyjęciu z pudełka. (…) Dzięki wiodącej architekturze, wydajności i nowoczesnym funkcjom bezpieczeństwa, procesory z serii EPYC 7003 są najlepszym wyborem i nadal wyznaczają standardy dla nowoczesnych centrów danych”.

Ram Peddibhotla

Corp VP, Product Management, AMD

Procesor AMD Zen3

Supermicro a Red Hat

Serwery Supermicro A+ są zoptymalizowane pod kątem środowisk korporacyjnych i zapewniają niezmiennie wysoką wydajność, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla pamięci masowej, definiowanej programowo, takiej jak np. Red Hat Ceph Storage. Supermicro zaprojektował klaster Ceph (oparty w całości na pamięci flash), wykorzystujący serwery AS-2124US-TNRP, przy użyciu procesorów 3rdGen AMD EPYC 7713 , dysków PCI-E SSD Gen4 NVMe i pamięci masowej Red Hat Ceph. Rozwiązanie to może osiągnąć ponad 3,19 MLN 4 KB losowego odczytu i doskonałą wydajność sekwencyjną. SuperMicro zoptymalizował współpracę procesora i dysku, aby odblokować maksymalne możliwości najnowszych dysków U.2 i E1.S NVMe, wykorzystywanych w systemach Supermicro Ultra i BigTwin ™. Konfiguracje oparte na technologii All-Flash NVMe zapewniają niezwykle wydajną pamięć masową, z najwyższym IOPS na system i na gigabajt. Dzięki temu producent umożliwia dostęp do bogatego zestawu usług danych w całej infrastrukturze IT.

W Stovaris chętnie pomożemy z każdym zapytaniem wymagającym „uszycia serwera” na miarę potrzeb klienta końcowego. Włączając w to bezpłatną usługę montażu oraz przetestowania zakupionych serwerów. Dobierzemy odpowiedni serwis oraz przedłużoną gwarancję producenta SuperMicro, dostosowaną do indywidualnych potrzeb i oczekiwań użytkowników końcowych.

Zapytaj naszego specjalistę o rozwiązania dyskowe:

Piotr Król

Product Manager
p.krol@stovaris.pl
tel.: +48 509 049 109

Do 19% wzrasta wydajność serwerów SuperMicro dzięki procesorom AMD