Zaznacz stronę

Barco

Europejska firma Barco z siedzibą w Belgii jest światowym liderem technologicznym, który specjalizuje się w sieciowych rozwiązaniach wszelkiego typu wizualizacji dla rynków rozrywki, szeroko rozumianych przedsiębiorstw i opieki zdrowotnej. Barco oferuje rozwiązania które pomagają ich użytkownikom cieszyć się fascynującą rozrywką, pomagają we wzajemnych kontaktach i w dzieleniu się wiedzą. W złożonym systemie podejmowania decyzji w przedsiębiorstwach i organizacjach pomagają rozbudowane systemy monitorów wielkoformatowych i ścian wideo. Jedną z wielu specjalizacji Barco są  systemy kontroli jakości pracują one w systemach kontroli ruchu lotniczego, monitoringu, medycynie i streamingu A/V. W sprzedaży Barco 34% udziału mają produkty dla medycyny, głownie z kategorii obrazowanie medyczne, które od niemal 40 lat pomagają lekarzom zapewniać jak najlepszą opiekę zdrowotną.

Historia Barco

Historia produkcji urządzeń medycznych Barco sięga lat 80-tych XX w. kiedy to firma zaprezentowała 10 calowy monitor o wysokiej ostrości obrazu z bezobsługowym system kalibracji, zdobywając pozycję lidera na rynku produktów dla echografii i rezonansu magnetycznego. W 1998 roku Barco wdrożyło rewolucyjny system MeDis z kompleksowym rozwiązaniem do obrazowania i diagnostyki komputerowej, wykorzystujący cały system wyświetlaczy medycznych z oprogramowaniem. W tym samym roku firma Barco jako pierwsza na świecie otrzymała certyfikat 510(k) wydany przez amerykański urząd Food and Drug Administration (FDA) dla monitorów medycznych. W XXI w. firma umocniła się na pozycji lidera rynku wypuszczając w 2014 r. serię Coronis, która jest dedykowana do profesjonalnych zastosowań w diagnostyce, systemach PACS oraz obrazowania badań piersi. Co najważniejsze, badania wykazały, że stosowanie tych monitorów spowodowało wzrost wykrywalności raka piersi o 30%.

Stovaris będzie oferował swoim klientom całe portfolio Barco między innymi monitory medyczne, pomagając w instalacjach i wdrożeniach.

Flagowe produkty:

Barco Nio 3 MPix kolorowy

Poznaj monitor medyczny diagnostyczny, który pozwoli radiologom na przeglądanie i opis wielu różnych obrazów medycznych.

Barco Coronis Fusion 6 MPix kolorowy

Poznaj monitor udostępniając jeden obszar roboczy w zastępstwie tradycyjnego systemu monitorów parowanych.

Barco Coronis Unity 12 MPix kolorowy

Poznaj monitor z zintegrowanym kalibratorem zapewniającym możliwość stałej zdalnej kontroli parametrów obrazu.

Barco Nio 2 MPix kolorowy

Poznaj monitor, który posiada  oprogramowanie do kalibracji monitora – MediCal QAWeb.

Zapytaj o rozwiązania tego producenta naszego specjalistę:

Paweł Waszniewski

Product Manager
tel. +48 885 805 609
p.waszniewski@stovaris.pl