Zaznacz stronę

Zastanawiając się nad monitorowaniem sieci często mamy na myśli jedynie kontrolę ruchu sieciowego pod kątem jej sprawnego działania. Badamy wówczas np. obciążenie urządzeń sieciowych czy wytrzymałość łączy. Bardzo często zapominamy jak ważna jest analiza widoczności tego, co dzieje się w samym ruchu sieciowym. Widoczność zdarzeń zachodzących w sieci pozwala na wykrycie nieprawidłowości (anomalii), a nawet na wychwycenie pewnych charakterystycznych zdarzeń, które mogą świadczyć o cyberataku. Wczesne wykrywanie zagrożeń w infrastrukturze IT jest kluczowym elementem gwarantującym najwyższy stopień bezpieczeństwa użytkowników jak i wszystkich urządzeń podpiętych do sieci IT.

Różnego rodzaju analizatory sieci i urządzenia zabezpieczające sieć, aby w pełni wykorzystać swoje możliwości wymagają odpowiedniej platformy, która dostarcza do nich ruch sieciowy. Tego typu rozwiązania, czyli TAP’y i Brokery ruchu sieciowego (NPB) zaprezentuje firma Cubro. NetAlly przedstawi swoje urządzenia i testery sieci przewodowych oraz WiFi 5 i 6. Vertiv skoncentruje się na części swojej oferty dotyczącej rozwiązań pozwalających na zdalne zarządzanie i usuwanie nieprawidłowości w urządzeniach sieciowych i infrastrukturze IT, dzięki serwerom konsolowym ze zintegrowanym modemem LTE.

Informacje o konferencji:

Data:
16 lutego 2021 (wtorek)
Godzina:
11:00
Czas trwania:
90 minut (± 10 min)
Język prezentacji:
angielski i polski
Koszt:
uczestnictwo bezpłatne
– po rejestracji.
 

Kogo zainteresuje to wydarzenie:

  • administratorów, którzy na co dzień zajmują się obsługą sieci IT każdej wielkości;
  • specjalistów IT chcących lepiej zrozumieć, jaką rolę odgrywa zarządzanie typu out-of-band w centrach danych, które zapewniają serwery konsolowe;
  • inżynierów odpowiedzialnych za monitoring, diagnostykę oraz utrzymanie sieci i infrastruktury IT;
  • ekspertów, którzy dbają o bezpieczeństwo sieci informatycznych;
  • integratorów oferujących rozwiązania związane z prawidłowym funkcjonowaniem sieci;
  • wszystkich poszukujących nowości i chcących poszerzyć swoją wiedzę nt. monitoringu i bezpieczeństwa sieci oraz ruchu sieciowego.

Formularz rejestracyjny:

** Zaznaczając pole „Zgoda na przetwarzanie danych” wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez organizatora wirtualnej konferencji Alstor SDS Sp. z o.o. (Staniewicka 12, 03-310 Warszawa) oraz firm-prelegentów (Vertiv, Cubro i NetAlly), swoich danych osobowych, wyszczególnionych w powyższym formularzu zgłoszeniowym na konferencję internetową organizowaną przez ww. podmioty gospodarcze w dniu 16 lutego 2021 roku, w celu i zakresie niezbędnym do przygotowania i organizacji konferencji internetowych (online) oraz komunikacji marketingowej, badań rynkowych, a także komunikacji handlowej prowadzonej przez wyżej wymienione podmioty gospodarcze. Dysponujesz prawem wglądu do swoich danych, poprawiania lub ich usunięcia. Udostępniasz je dobrowolnie.

Do rozpoczęcia konferencji pozostało:

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Agenda:

11:00 – 11:10

Witamy na pokładzie Alstor SDS

11:10 – 11:40

Cubro | „Podstawy systemów Network Visibility”
(prezentacja w jęz. angielskim z polskim wsparciem obsługi Alstor SDS)

11:40 – 12:10

Vertiv | „Zdalne i lokalne zarządzanie infrastrukturą IT i EDGE”
(prezentacja w języku polskim)

12:10 – 12:40

NetAlly | „Urządzenia i testery sieci przewodowych oraz WiFi 5/6”
(prezentacja w jęz. angielskim z polskim wsparciem obsługi Alstor SDS)

Dla zainteresowanych uczestników istnieje możliwość wysłania po wydarzeniu dodatkowych materiałów szkoleniowo-informacyjnych.

Konkurs:

Podczas wydarzenia zostanie przeprowadzony konkurs dla uczestników. Do wygrania: wydajny zasilacz UPS line-interactive Vertiv EDGE 750IMT, zestaw słuchawkowy JABRA Talk 45 od NetAlly, ciepły polar od Cubro.

Jak wziąć udział w konkursie?

Wystarczy aktywnie uczestniczyć w konferencji 😊 Podczas prezentacji zostaną wyświetlone trzy pytania zamknięte (jednokrotnego wyboru). Odpowiedz na wszystkie pytania. Po zakończonym wydarzeniu trzy osoby, które prawidłowo odpowiedziały na wszystkie pytania i/lub odpowiedziały najszybciej (w przypadku większej liczby prawidłowych odpowiedzi) zdobędą nagrody.

Informacje o wykładach:

Cubro | „Podstawy systemów Network Visibility

Na rynku Network Visibility pojawiło się zapotrzebowanie na urządzenia mogące wspomóc inżynierów sieciowych w łatwym przechwytywaniu, dzieleniu i analizie danych sieciowych. Rozwiązania marki Cubro serii Omnia (dawniej EXA8) zaspokajają takie zapotrzebowanie. Network Packet Brokery od Cubro są połączeniem wydajnego sprzętu z oprogramowaniem typu Open Source, które znacznie zwiększa ich możliwości. Na urządzeniach tego typu możemy znaleźć aplikacje tworzone zarówno przez Cubro, jak również przez partnerów AppMaster oraz open-sourcowe paczki społeczności ze środowiska Linux. Podczas prelekcji znajdziesz odpowiedzi na takie pytania jak: czym jest Broker Pakietów Sieciowych (Network Packet Broker), jaki produkt wybrać do monitoringu sieci oraz czym są TAPy i gdzie je umieścić w sieci?

Vertiv | „Zdalne i lokalne zarządzanie infrastrukturą IT i EDGE

Seria zaawansowanych konsoli szeregowych Vertiv™ Avocent® ACS8000 Cellular zapewnia bezpieczną łączność do sieci produkcyjnej oraz dostęp z sieci zewnętrznej (Out-of-Band), a także kontrolę nad sprzętem IT. Od teraz, dzięki możliwościom telefonii komórkowej LTE, system DSView™ zapewnia elastyczność dostępu do urządzeń, gdy sieci przewodowe są wyłączone (przełączanie w tryb awaryjny) lub niedostępne w danej lokalizacji. Dzięki monitorowaniu środowiska, integracji IoT i możliwościom zdalnych sieci, Vertiv Avocent ACS8000 Cellular jest idealny do lokalizacji brzegowych Edge, korporacyjnych centrów danych i obiektów kolokacyjnych.

NetAlly | „Urządzenia i testery sieci przewodowych oraz WiFi 5/6

Wraz z rozpowszechnianiem się podłączonych inteligentnych urządzeń, szybszych punktów dostępu Wi-Fi i EDGE computing, sieci dostępowe muszą zwiększyć wydajność, aby obsłużyć wymaganą przepustowość. Jednak uzyskanie wymaganej wydajności nie zawsze jest funkcją „plug and play”. Urządzenia i testery sieci przewodowych oraz WiFi to zarówno proste urządzenia, które potrafią w 10 sekund podać podstawowe informacje o miedzianych połączeniach 1G, przez bardziej zaawansowane urządzenia bazujące na systemie Android sprawdzające konfigurację, VLANy, informację o switchach, połączeniu VoIP, PoE nawet do 90W, sygnale Wi-Fi, aż do zaawansowanych testów łączności na 10G i Wi-Fi 5/6. Takie rozwiązania mogą przydać się każdej osobie pracującej w sieci z naciskiem na integratorów.

Informacje o prelegentach:

Krzysztof Krawczyk

Krzysztof Krawczyk

IT Solutions Sales Manager na region Europy Wschodniej, Vertiv

Absolwent Politechniki Warszawskiej i pierwszego rocznika Inżynierii Komputerowej. Wieloletni redaktor naczelny miesięcznika Linux+. Pracownik działu bezpieczeństwa w firmie Orange. Przez 11 lat ekspert firmy Alstor SDS w dziedzinie systemów zdalnego dostępu do infrastruktury IT oraz oprogramowania zarządzającego infrastrukturą Data Center (DCIM). Obecnie w Vertiv odpowiada za rozwój sprzedaży marki Avocent w regionie Europy Wschodniej i doradztwo w zakresie zdalnego dostępu i zarządzania infrastrukturą IT.

Renald Lelimouzin

Renald Lelimouzin

Sales Engineer EMEA, NetAlly

Z branżą IT związany jest od ponad 17 lat. Biegle włada językiem angielskim, francuskim oraz duńskim. Z NetAlly nawiązał współpracę w styczniu 2019 roku. Jego wcześniejsze doświadczenie zawodowe związane było z obsługą m.in. rozwiązań Cisco, Fluke, Windows, Solarwind. Posiada olbrzymie doświadczenie w przełączaniu i routingu Cisco, związane z sieciami bezprzewodowymi oraz w zarządzaniu, konfigurowaniu i rozwiązywaniu problemów z sieciami LAN i WAN. Podczas swojej kariery zawodowej przeprowadził niezliczoną ilość testów i analiz sieci o specyficznej i nietypowej architekturze.

Fabian Schretzmaier

Fabian Schretzmaier

Support Engineer, Cubro Network Visibility

Fabian Schretzmaier jest absolwentem Advanced Technical School w Dolnej Austrii. Po zdobyciu dyplomu oraz ukończeniu służby wojskowej w austriackiej armii federalnej dołączył do Zespołu Cubro w 2016 roku. Od tego czasu jest odpowiedzialny za wsparcie techniczne oraz za udoskonalanie rozwiązań Network Visibility. W Cubro zajmuje stanowisko inżyniera wsparcia technicznego i architekta rozwiązań. Poza oczywistymi zainteresowaniami, związanymi z widocznością sieci IT pasjonuje się grami planszowymi, bilardem oraz aktywnym kolarstwem górskim.

Więcej o:

Zapytaj naszych specjalistów o rozwiązania,
które będą prezentowane podczas konferencji:
Jeśli masz pytania związane z organizacją
wydarzenia prosimy o kontakt z:

Przemysław Prochera

Business Development Manager
p.prochera@stovaris.pl
tel.: +48 668 157 173

Michał Sobieski

Product Manager
m.sobieski@stovaris.pl
tel.: +48 609 603 188

Błażej Kowalkiewicz

Marketing Manager
b.kowalkiewicz@stovaris.pl
tel.: +48 609 601 910