Zaznacz stronę

W dzisiejszych czasach, przedsiębiorstwa i instytucje przechowują coraz większą liczbę danych cyfrowych. Przewiduje się, iż w niedalekiej przyszłości świat wytworzy 163 ZB danych (163 billiony TB). Przy takiej ilości ważne jest, aby mieć solidne i niezawodne rozwiązanie. Jednym z najpopularniejszych i sprawdzonych sposobów przechowywania danych są taśmy magnetyczne. Do czołówki producentów, które się nią zajmują, należy Fujifilm.

Poznaj ofertę Fujifilm

Fujifilm oferuje szereg taśm magnetycznych LTO (Linear Tape-Open), które są zaprojektowane do różnych potrzeb i zastosowań jak: medycyna, bezpieczeństwo czy nawet pojazdy autonomiczne. LTO to otwarty standard przechowywania danych na taśmie magnetycznej. który jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań do przechowywania danych.

Taśmy LTO Fujifilm są zaprojektowane z myślą o różnych zastosowaniach:

  • archiwizacja danych,
  • backup,
  • odtwarzanie w przypadku awarii
  • długoterminowe przechowywanie danych.

Jedną z podstawowych korzyści dla administratora i użytkownika jest wysoka pojemność taśm LTO np. LTO-9 – 18 TB. Jest to również niezawodność i trwałość. Producent udziela aż 30 lat gwarancji na swoje produkty.

Niezawodne taśmy przez kilka generacji

Fujifilm oferuje różne generacje taśm LTO, z których każda ma swoją własną specyfikację i funkcje. Obecnie najnowszą generacją jest LTO-9, która oferuje pojemność do 45 TB i szybkość transferu danych do 400 MB/s. LTO-9 jest kompatybilny wstecznie z poprzednimi generacjami LTO, co oznacza, że można odczytywać i zapisywać dane z taśm LTO starszych generacji.

Taśmy LTO Fujifilm wyposażone są w wiele funkcji w celu zagwarantowania bezpieczeństwa danych. Między innymi są to szyfrowanie danych, mechanizmy sprawdzania sum kontrolnych oraz zabezpieczenia przed nadmiarowym zapisem. Wszystko to zapewnia, że zachowane dane na taśmie są bezpieczne. Taśmy wpływają na redukcję zmniejszenia emisji CO2, ponieważ nie potrzebując tak dużej ilości zasilania jak dyski twarde. Około 60 do 80% przetrzymywanych danych to tzw. zimne dane, czyli takie, do których rzadko wracamy. Oczywiście są one ciągle istotne i ważne z punktu pojedynczego użytkownika czy dużej firmy. Przenosząc te dane na taśmy LTO, moglibyśmy zaoszczędzić do 72 milionów ton emisji dwutlenku węgla. Wszystko to w ciągu dziesięciu lat.

Dlaczego taśmy LTO Fujifilm?

Podsumowując, taśmy LTO Fujifilm są rozwiązaniem o wysokiej jakości i doskonałych parametrach. Rozwiązanie idealnie sprawdza się w przechowywaniu danych. Taśmy nie tylko oferują wysoką pojemność i szybkość transferu danych, ale również trwałość i bezpieczeństwo. Fujifilm oferuje różne generacje taśm LTO, dzięki czemu można dopasować produkt do indywidualnych potrzeb organizacji i firm. Co więcej, dzięki kompatybilności wstecznej, dane przechowywane na starszych taśmach są wciąż łatwo dostępne. Taśmy LTO Fujifilm są więc w pełni funkcjonalnym i kompleksowym rozwiązaniem dla firm, które potrzebują solidnego sposobu przechowywania i archiwizacji danych.