Zaznacz stronę

Fujifilm

Fujifilm to niezastąpiona japońska technologia i jakość, dostępna na rynku europejskim już od ponad 50 lat. Jako największy producent taśmowych nośników danych na świecie, firma stale wyznacza najnowsze trendy w branży. W 2018 korporacja Fujifilm umieszczona została na pierwszym holistycznym zestawieniu opracowanym przez Thomson Reuters, które stanowi zbiór 100 czołowych, najbardziej sprawnych organizacyjnie i finansowo firm technologicznych na świecie.

Obecny wzrost wykorzystania olbrzymich zbiorów danych, tzw. big data skutkuje rosnącym zapotrzebowaniem na niezawodne i efektywne kosztowo rozwiązania służące przechowywaniu oraz zabezpieczaniu gromadzonych danych. Coraz popularniejsze staje się wykorzystywanie nośników taśmowych Fujifilm, w szczególności w dużych centrach danych archiwalnych przechowywanych na kasetach. Wiele czynników wpływa na rosnące zainteresowanie nośnikami taśmowymi, m.in.: duża pojemność zapisu, łatwość ich przenoszenia, ekonomiczność energetyczna, relatywnie niskie całkowite koszty użytkowania takich rozwiązań a także charakterystyka odpowiednia do długoterminowego przechowywania danych. Prognozuje się, że zapotrzebowanie na taśmy magnetyczne Fujifilm będzie nadal miało tendencje wzrostową.


Historia Fujifilm

Przy stale rosnącej potrzebie na storage – szczególnie w przemyśle medialnym – wskutek ilości zapisywanego materiału i większym formatom wideo, znalezienie najlepszego medium staje się problemem ważniejszym niż kiedykolwiek. Taśmy LTO Fujifilm pozostają w pewnych zastosowaniach oczywistym wyborem i taka sytuacja utrzyma się w najbliższej przyszłości. Tylko jedno medium ma potwierdzoną reputację zapewniania wysokiego bezpieczeństwa podczas przechowywania dużych ilości danych. To medium to standard LTO, szczególnie wykorzystywany w bibliotekach taśmowych. Taśmy Fujifilm posiadają żywotność 30 lat i więcej, dlatego też praktycznie wszystkie duże korporacje i organizacje, od banków przez instytucje rządowe, firmy ubezpieczeniowe po firmy technologiczne polegają na taśmach LTO w celu archiwizacji długookresowej.

Od wprowadzenia pierwszej generacji taśm LTO1 w roku 2000 do LTO-8 oraz LTO9, Fujifilm jest liderem w zakresie opracowywania wysokiej pojemności taśmowych nośników zapisu i jako czołowy na świecie producent stale angażuje się w prace rozwojowe mające na celu podnoszenie sprawności i jakości działania proponowanych rozwiązań. Fujifilm będzie nadal rozwijać swoje produkty, by zapewniać wysoką jakość działania i jeszcze lepszą funkcjonalność nośników oraz związanych z nimi usług, aby tym samym spełniać potrzeby i oczekiwania klientów.

Flagowe produkty:

Taśma LTO-8 Ultrium

Poznaj najnowszy produkt dla średniej wielkości rozwiązań zapisu danych wykorzystujący zaawansowane procesy powlekania Fujifilm NANOCUBIC.

Taśma LTO-7 Ultrium

Poznaj nośnik danych, którego produkcja oparta jest na trzech opracowanych przez Fujifilm technologiach.

Taśma LTO-6 Ultrium

Poznaj kasetę charakteryzującą się wyższą koercyjnością oraz niższym poziomem szumów w porównaniu z poprzednimi generacjami.

Taśma LTO-5 Ultrium

Poznaj trzeci nośnik z grupy Mid-range do produkcji , którego zastosowano technologię FUJIFILM Nanocubic.

Taśma LTO-4 Ultrium

Poznaj kasetę LTO Ultrium, która zaspokajaja potrzeby serwerów sieciowych, komputerów korporacyjnych i innych wymagających środowisk. 

Zapytaj o rozwiązania tego producenta naszego specjalistę:

Daniel Murawski

Product Manager
tel.: +48 691 701 175
d.murawski@stovaris.pl