Zaznacz stronę

Fujifilm

Fujifilm to niezastąpiona japońska technologia i jakość, dostępna na rynku europejskim już od ponad 50 lat. Jako największy producent taśmowych nośników danych na świecie, firma stale wyznacza najnowsze trendy w branży. W 2018 korporacja umieszczona została na pierwszym holistycznym zestawieniu opracowanym przez Thomson Reuters, które stanowi zbiór 100 czołowych, najbardziej sprawnych organizacyjnie i finansowo firm technologicznych na świecie.

Obecny wzrost wykorzystania olbrzymich zbiorów danych, tzw. big data skutkuje rosnącym zapotrzebowaniem na niezawodne i efektywne kosztowo rozwiązania służące przechowywaniu oraz zabezpieczaniu gromadzonych danych. Coraz popularniejsze staje się wykorzystywanie nośników taśmowych, w szczególności w dużych centrach danych. Wiele czynników wpływa na rosnące zainteresowanie nośnikami taśmowymi, m.in.: duża pojemność zapisu, łatwość ich przenoszenia, ekonomiczność energetyczna, relatywnie niskie całkowite koszty użytkowania takich rozwiązań a także charakterystyka odpowiednia do długoterminowego przechowywania danych. Prognozuje się, że zapotrzebowanie na taśmy magnetyczne będzie nadal miało tendencje wzrostową.

Historia

Przy stale rosnącej potrzebie na storage – szczególnie w przemyśle medialnym – wskutek ilości zapisywanego materiału i większym formatom wideo, znalezienie najlepszego medium staje się problemem ważniejszym niż kiedykolwiek. Taśmy LTO pozostają w pewnych zastosowaniach oczywistym wyborem i taka sytuacja utrzyma się w najbliższej przyszłości. Tylko jedno medium ma potwierdzoną reputację zapewniania wysokiego bezpieczeństwa podczas przechowywania dużych ilości danych. To medium to standard LTO. Taśmy posiadają żywotność 30 lat i więcej, dlatego też praktycznie wszystkie duże korporacje i organizacje, od banków przez instytucje rządowe, firmy ubezpieczeniowe po firmy technologiczne polegają na taśmach LTO w celu archiwizacji długookresowej.

Od wprowadzenia pierwszej generacji taśm LTO1 w roku 2000, Fujifilm jest liderem w zakresie opracowywania wysokiej pojemności taśmowych nośników zapisu i jako czołowy na świecie producent stale angażuje się w prace rozwojowe mające na celu podnoszenie sprawności i jakości działania proponowanych rozwiązań. Fujifilm będzie nadal rozwijać swoje produkty, by zapewniać wysoką jakość działania i jeszcze lepszą funkcjonalność nośników oraz związanych z nimi usług, aby tym samym spełniać potrzeby i oczekiwania klientów.

Zapytaj o rozwiązania tego producenta naszego specjalistę:

Daniel Murawski

Product Manager
tel.: +48 691 701 175
d.murawski@stovaris.pl