Zaznacz stronę

Firma Stovaris Sp. z o.o. dystrybutor z wartością dodaną kontynuuje rozbudowę swojej oferty związanej z systemami Cloud oraz bezpieczeństwem IT. Po wprowadzeniu do oferty rozwiązań firm Teradici i QCT (Quanta Cloud Technology), nowym partnerem dystrybutora została firma LG Electronics – producent profesjonalnych wyświetlaczy LCD specjalizowanych pod kątem usług w chmurze. Firma LG Electronics jest światowym producentem oferującym innowacyjne technologie w dziedzinie sprzętu IT, zatrudnia ponad 72 tysiące osób w 140 oddziałach na całym świecie. Główna filozofia firmy opiera się na pracy nad optymalnymi i innowacyjnymi rozwiązaniami.

 

Nasza współpraca z LG Electronics Inc. opiera się na sprzedaży rozwiązań dedykowanych branży IT, dostępnych w bogatym portfolio producenta. Korzystając z ogromnego doświadczenia LG oraz zasobów działów R&D (ang. research and development – badania i rozwój) rozsianych po całym globie, firma produkuje rozwiązania sprzętowe pozwalające tworzyć nam ofertę dopasowaną do potrzeb naszych partnerów. Jako specjalizowany dystrybutor będziemy oferować naszym klientom rozwiązania z działu Business Solutions – Information Technology Devices.

LG Thin ClientPierwszą grupą produktów, którą będziemy dystrybuować są zaawansowane systemy Cloud Device. Są to urządzenia typu Thin Client oraz Zero Client, pracujące w środowisku chmurowym. Rozwiązania te odpowiadają współczesnym trendom rynku IT. Klienci i administratorzy otrzymują dodatkowe korzyści z wdrożenia takich systemów, m.in. konsolę do zarządzania. Producent ma w swojej ofercie liczne urządzenia Thin Client, w tym terminale wielofunkcyjne typu „all-in-one” i terminale typu „box”. LG dzięki ogromnemu doświadczeniu w dziedzinie monitorów, wprowadza do środowisk pracy istotne korzyści, oferując większą wydajność i niższe koszty, w porównaniu z tradycyjnymi komputerami PC. Urządzenia Thin Client od LG obsługują różne platformy VDI (Microsoft, VMvare, Citrix), zapewniają większą elastyczność i optymalne możliwości dopasowania do konkretnych wymagań naszych partnerów.

LG Zero ClientInną kategorią są systemy Zero Client z chipsetem Teradici TERA 2321. Są to bezpieczne, niewymagające konserwacji i wydajne komputery biurkowe do pracy w chmurze, zapewniające szczególną wygodę użytkowania. Specjalizowany chipset dekoduje treści wirtualnego pulpitu za pomocą protokołu PCoIP. Jest więc kompatybilny ze stanowiskami pracy korzystającymi z infrastruktury pulpitów wirtualnych VMware lub AWS (Amazon Web Services). Wszystko to zwiększa elastyczność i funkcjonalność rozwiązania.

Nasza firma posiada pełne portfolio produktów LG Cloud Device, będziemy wspierać naszych partnerów w zakresie prezentacji i wdrożeń. Obecnie posiadamy już pełną grupę produktów DEMO, które możemy udostępniać naszym partnerom i klientom, do przeprowadzenia testów wdrożeniowych – tzw. POC (Proof of concept).

Rozszerzona ochrona

Dzięki Thin Client od LG wykorzystywanie pamięci masowej można ograniczyć poprzez scentralizowane zarządzanie.

Efektywność kosztowa

Przejście z konwencjonalnego systemu PC na środowisko VDI może obniżyć całkowity koszt posiadania (TCO) nawet o 51%*.

*Badanie przeprowadzono na 1000 użytkowników wykorzystujących LG CK500W.

Większa wydajności pracy

LG Thin Client upraszcza zarządzanie, zastępując komputery stacjonarne i ich ruchome części, które często trzeba naprawiać, z uwagi na ich awaryjność. Wykorzystując LG Thin Client administratorzy mogą skupić się na innych, bardziej zaawansowanych zadaniach.

Zapytaj naszego specjalistę o rozwiązania LG:

Paweł Waszniewski

Product Manager
p.waszniewski@stovaris.pl
tel.: +48 885 805 609