Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Bezpieczeństwo cybernetyczne

Bezpieczeństwo cybernetyczne jest ściśle powiązane z aktualnością systemów operacyjnych oraz zainstalowanych aplikacji. Przyjmuje się, że aż 75% cyberataków wykorzystuje powszechnie znane podatności w komercyjnym oprogramowaniu, czego można by było uniknąć poprzez regularne jego aktualizowanie. Dodatkowo, 86% zgłoszonych podatności pochodzi od aplikacji firm trzecich, takich jak Oracle/Sun Java (91% ataków webowych; 76% ataków na systemy z niewspieranymi wersjami Javy), Adobe Reader i Adobe Flash. Ponieważ systemy operacyjne są dość często aktualizowane, atakujący skupiają się na aplikacjach. Z tych powodów oprogramowanie do zarządzania aktualizacjami jest kluczowe dla wielu organizacji.

Narzędzia do zarządzania bezpieczeństwem cybernetycznym

W ofercie Stovaris znajdziemy narzędzia do zarządzania bezpieczeństwem cybernetycznym (serwerami, komputerami stacjonarnymi, notebookami i urządzeniami mobilnymi np. iPad, iPhone, Blackberry). Produkty te obsługują systemy operacyjne dla komputerów stacjonarnych, takie jak Windows, Linux/Unix i Mac, jak również systemy operacyjne dla urządzeń przenośnych, takie jak iOS, Android czy Windows Phone. Chronią urządzenia i ważne dane przed wszelkimi zagrożeniami poprzez: zarządzanie uaktualnieniami systemów operacyjnych i aplikacji, wraz z ich zdalną dystrybucją, szyfrowanie danych, wymaganie spełniania polityk bezpieczeństwa, kontrola dostępu do sieci (NAC), aplikacji czy portów I/O dla grup roboczych lub poszczególnych użytkowników.

Bezpieczeństwo cybernetyczne w firmie

Bezpieczeństwo cybernetyczne w firmie zapewniane jest miedzy innymi za pomocą następujących komponentów:

  • wykrywania i blokowania oprogramowania szpiegowskiego,
  • zarządzania uaktualnieniami systemu operacyjnego lub wybranych aplikacji,
  • blokowania podejrzanych aplikacji,
  • zarządzania dostępem do portów I/O komputera (w szczególności ograniczenia przy zapisie na pamięciach USB),
  • wykrywania i blokowania nieautoryzowanych dostępów w sieci (intruzów).

Oprogramowanie do zarządzania aktualizacjami

W ofercie posiadamy także pakiety oprogramowania do zarządzania aktualizacjami. Jedne z nich są  dodatkiem do systemu Microsoft System Center i służą do aktualizacji aplikacji firm trzecich, takich jak Java, Flash, Chrome, FireFox czy iTunes. System Center Configuration Manager umożliwia aktualizowanie (własnymi mechanizmami) aplikacji firm trzecich.

Inne rozwiązania pozwalają na aktualizację i zarządzanie poprawkami na urządzeniach końcowych, a także na serwerach niebędących pod kontrolą Microsoft System Center. Korzystając z nich, każda organizacja może regularnie i kompleksowo wykrywać, analizować i aktualizować tysiące systemów w oparciu o samodzielnie określone reguły, bez przeciążania sieci czy zakłócania produktywności użytkowników.

Podgląd, analiza i ochrona różnorodnych środowisk klienckich

Pozwala na wyświetlanie wszystkich poprawek zainstalowanych w systemach klienckich, a także przeprowadza ocenę luk bezpieczeństwa cybernetycznego korzystając ze sprawdzonych, wiarygodnych źródeł informacji. Znalezione zagrożenia dla systemów operacyjnych i aplikacji zewnętrznych można następnie wyeliminować w systemach Microsoft Windows®, Linux i Mac OS®.

Automatyzacja wprowadzania poprawek

Rozwiązanie umożliwia automatyzację zarządzania poprawkami i ich instalowanie, dając pracownikom IT szczegółową, opartą na regułach kontrolę nad tym gdzie, kiedy i jak często są wdrażane. Luki bezpieczeństwa można łatać nawet na urządzeniach niepodłączonych do sieci, a funkcje tworzenia harmonogramów i reguł znacznie przyspieszają i ułatwiają cały proces.

Instalacja poprawek na urządzeniach zdalnych

Instalacja poprawek na urządzeniach zdalnych realizowana jest poprzez wykorzystanie chmury, pozwalającej pracownikom IT oceniać stan systemów i instalować poprawki na urządzeniach znajdujących się w dowolnym zakątku świata. Nie wymaga nawet połączenia VPN.

Bezpieczne przesyłanie danych

W naszej ofercie proponujemy rozwiązanie bezpiecznego przesyłania danych w oparciu o protokół PCoIP, dzięki niemu przesyłamy tylko wyświetlane informacje w postaci pikseli, żadne informacje biznesowe nigdy nie opuszczają lokalnych zasobów, chmury czy centrum danych . Ponadto dane i oprogramowanie firmy są zabezpieczone w systemach centralnych, więc nikt nie może modyfikować danych ani  ich filtrować. Ruch po interfejsie PCoIP jest zabezpieczony za pomocą szyfrowania AES 256, który spełnia najwyższy poziom bezpieczeństwa wymagany przez agencje rządowe.

Ta grupa produktów opiera się na rozwiązaniach firmy:

Cryptomage | Matrix42

Osoby kontaktowe:

Jakub Bala

Product Manager
tel. +48 609 807 177
j.bala@stovaris.pl

Julian Machowski

Partner Account Manager
tel. +48 693 330 815
j.machowski@stovaris.pl