Zaznacz stronę

Matrix42

Matrix42 to niemieckie przedsiębiorstwo zajmujące się tworzeniem oprogramowania do zarządzania infrastrukturą IT i infrastrukturą sieciową. Produkty Matrix42 sprawiają, że zarządzanie cyfrowym obszarem roboczym jest proste i bezpieczne. Innowacyjny pakiet Digital Workspace Management pomaga w uzyskaniu równowagi biznesowej i informatycznej. Rozwiązanie odciąża dział IT zachowując bezpieczeństwo cybernetyczne, pozwalając oszczędzić koszty, zapewniając bezpieczeństwo wrażliwych danych firmy na wszystkich platformach oraz gwarantuje zgodność z innym oprogramowaniem. Dział IT, przy użyciu programów Matrix42, zarządza wszystkimi urządzeniami, aplikacjami oraz usługami w sposób prosty i bezpieczny – w ramach całościowo zintegrowanego rozwiązania ze spójnymi procesami. Integracja z istniejącą infrastrukturą IT jest bezproblemowa. Rozwiązanie Digital Workspace Management może działać w chmurze, na własnych serwerach lub w modelu hybrydowym. Dystrybucja oprogramowania jest na wysokim poziomie.

Co oferuje Matrix42?

Jednym z filarów oferowanych rozwiązań Matrix42 jest cyberbezpieczeństwo – firma mocno rozwija w tym kierunku dziedziny m.in.: Identity and Access Management, Data Leakage/Loss Prevention (DLP), Data Security. Pakiet Secure Unified Endpoint Management (UEM) wspomaga identyfikację i monitorowanie danych wrażliwych. Zakres bezpieczeństwa danych w Matrix42 jest naprawdę szeroki. Dzięki niemu dane te nie mogą się dostać w niepowołane ręce, wzrost liczby urządzeń w sektorze zarządzania cyfrowym miejscem pracy doprowadził do wzrostu ryzyka utraty lub kradzieży danych w wyniku licznych transferów.

Strategia produktowa firmy to pełne ucyfrowienie oraz zabezpieczenie lokalnego i zdalnego środowiska pracy.  Matrix42 mocno inwestuje w segment  SDDM (Secure Discovery and Dependency Mapping), gdzie najważniejsza jest sprawna kontrola infrastruktury IT. Kupując rozwiązania Matrix42, klient uzyskuje pełną kontrolę, przy wprowadzaniu zmian w infrastrukturze oraz dopasowywaniu jej do zmieniających się oczekiwań przedsiębiorstwa. Rozwiązania Matrix42 są dostępne w wersji on-premise i chmurowej, pozwala to na poznanie wszystkich, używanych w firmie, zasobów IT oraz określenie ich wzajemnych zależności i stopnia wykorzystania.

Exascend logo

Powiązane specjalizacje:

Zapytaj o rozwiązania tego producenta naszego specjalistę:

Jakub Bala

Product Manager
tel. +48 609 807 177
j.bala@stovaris.pl