
Placówki medyczne w Polsce nadal znajdują się w fazie intensywnych inwestycji i modernizacji zasobów informatycznych, a także diagnostycznych. W tej sytuacji powstaje cały szereg pytań o dobór właściwych rozwiązań wspierających pracę lekarza, dających mu precyzyjniejsze narzędzia i sprawdzoną technologię. Podczas wirtualnej konferencji, dedykowanej placówkom medycznym postaramy się znaleźć odpowiedź na kluczowe pytanie: jakie rozwiązania warto wdrożyć by ułatwić pracę lekarzy.
Podczas wirtualnej konferencji eksperci i reprezentanci rozwiązań znanych oraz cenionych marek (LG, Eaton oraz Rimage) przedstawią najlepsze rozwiązania IT, które w bezpośredni sposób wpływają na poprawę warunków pracy i usprawniają działania pracowników medycznych, a także gwarantują bezpieczeństwo energetyczne przychodni i szpitali. Wydarzenie zostało podzielone na cztery wykłady. 3 grudnia 2020 dołącz do konferencji online, zdobądź dodatkową wiedzę, odpowiadaj na pytania i zdobywaj nagrody.
Informacje o konferencji:
Data:
|
Język prezentacji:
|
Kogo zainteresuje to wydarzenie:
- przedstawicieli prywatnych i publicznych placówek Ochrony Zdrowia;
- kadrę menedżerską mającą wpływ na komfort i bezpieczeństwo pracowników medycznych;
- radiologów oraz medyków zakładów diagnostyki obrazowej;
- klinicystów, chirurgów i diagnostów korzystających z wyświetlaczy medycznych;
- medyków i obsługę diagnostycznych stacji lekarskich, którzy na co dzień mają kontakt z analizą medycznych obrazów DICOM oraz systemami PACS/RIS/HIS;
- pracowników zajmujących się dystrybucją informacji (m.in. wyników badań) oraz elektroniczną dokumentacją medyczną (EDM).
Formularz rejestracyjny:
** Zaznaczając pole „Zgoda na przetwarzanie danych” wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez organizatora wirtualnej konferencji Alstor SDS Sp. z o.o. (Staniewicka 12, 03-310 Warszawa) oraz firm-prelegentów (Eaton, LG i Rimage), swoich danych osobowych, wyszczególnionych w powyższym formularzu zgłoszeniowym na konferencję internetową organizowaną przez ww. podmioty gospodarcze w dniu 3 grudnia 2020 roku, w celu i zakresie niezbędnym do przygotowania i organizacji konferencji internetowych (online) oraz komunikacji marketingowej, badań rynkowych, a także komunikacji handlowej prowadzonej przez wyżej wymienione podmioty gospodarcze. Dysponujesz prawem wglądu do swoich danych, poprawiania lub ich usunięcia. Udostępniasz je dobrowolnie.
Do rozpoczęcia konferencji pozostało:
Dzień(s)
:
Godzina(y)
:
Minut(y)
:
Sekund(y)
Agenda:
11:00 – 11:10 |
Witamy na pokładzie Alstor SDS |
11:10 – 11:40 |
LG | „Cyfrowe detektory promieniowania rentgenowskiego” |
11:40 – 12:10 |
LG | „Wyświetlacze medyczne zoptymalizowane pod kątem potrzeb różnych gałęzi medycyny” |
12:10 – 12:40 |
Eaton | „Gwarancja nieprzerwanego zasilania w służbie zdrowia” |
12:40 – 13:10 |
Rimage | „Zautomatyzowana dystrybucja wyników badań” |
Dla zainteresowanych uczestników istnieje możliwość wysłania po wydarzeniu dodatkowych materiałów szkoleniowo-informacyjnych.
Konkurs:
Podczas wydarzenia zostanie przeprowadzony konkurs dla uczestników. Do wygrania DWA zestawy upominkowe: ciepły polar na chłodne dni, ultralekka podstawka pod laptopa do komfortowej i ergonomicznej pracy w domu oraz gabinecie, a także zestaw kabelków do ładowania urządzeń mobilnych.
Jak wziąć udział w konkursie?
Wystarczy aktywnie uczestniczyć w konferencji 😊 Podczas prezentacji zostaną wyświetlone cztery pytania zamknięte (jednokrotnego wyboru). Odpowiedz na wszystkie pytania. Po zakończonym wydarzeniu osoba, która prawidłowo odpowiedziała na wszystkie pytania i/lub odpowiedziała najszybciej (w przypadku większej liczby prawidłowych odpowiedzi) zdobędzie nagrody.
Informacje o wykładach i prezentowanych rozwiązaniach:

LG | „Cyfrowe detektory promieniowania rentgenowskiego”
Radiografia cyfrowa to w pełni cyfrowa technika wykonywania zdjęć rentgenowskich. W miejsce tradycyjnej błony fotograficznej lub kasety z płytą fosforową umieszczono specjalny detektor DR, który odczytuje obraz powstały w wyniku promieniowania. Następnie obraz ten jest przekazywany bezpośrednio do komputera. Taka technologia umożliwia jeszcze szybsze i dokładniejsze uzyskanie obrazów RTG. Informacje z detektora DR mogą być przekazywane w sposób bezprzewodowy lub za pomocą kabla. Cyfrowy obraz może być następnie przetwarzany za pomocą oprogramowania. Cyfrowe detektory są gwarancją wysokiej rozdzielczości i doskonałej jakość obrazu bez zniekształceń. Ponadto takie rozwiązania zwiększają produktywność dzięki szybkiemu przetwarzaniu. Uzyskanie nieprzetworzonego obrazu zajmuje tylko 2-2,5 sekundy.
LG | „Wyświetlacze medyczne zoptymalizowane pod kątem potrzeb różnych gałęzi medycyny”
Niezwykle ważną cechą wyświetlaczy medycznych jest ich optymalizacja pod kątem potrzeb i środowiska ich wykorzystywania – w różnych placówkach i gałęziach medycyny. Wysoka rozdzielczość wyświetlacza Medical Display umożliwia precyzyjne odwzorowanie obrazu medycznego i zwiększa wydajność pracy dzięki różnym typom przydatnych funkcji, zaprojektowanych z perspektywy użytkownika. Dostrzegaj to, co jest poza zasięgiem Twojego wzroku i zyskaj większą pewność dzięki nowoczesnym monitorom medycznym. Podczas prelekcji dowiesz się m.in. na co zwrócić uwagę by w prawidłowy sposób dobrać wyświetlacz, który umożliwi zobrazowanie nawet najsubtelniejszych przejść tonalnych – prawidłowa projekcja medycznych obrazów DICOM.


EATON | „Gwarancja nieprzerwanego zasilania w służbie zdrowia”
W każdej placówce medycznej, nawet najnowocześniejszej, może dojść do sytuacji, gdy nagły pobór prądu w trakcie uruchomienia urządzeń może zakłócić stabilność pracy stacji diagnostycznej lub aparatury medycznej. Chwilowy brak dopływu energii z sieci energetycznej może oznaczać dla pacjenta czy lekarza problemy związane z postawieniem właściwej diagnozy, a nawet podtrzymaniem czynności życiowych pacjenta. Zasilacze UPS zapewniają odpowiednią jakość energii dostarczanej urządzeniom medycznym. Większość placówek posiada zabezpieczenie przed utratą zasilania, w postaci generatora prądotwórczego, jednak czas załączania (10-30 sekund) nie jest wystarczający dla bezpiecznego kontynuowania pracy.
RIMAGE | „Zautomatyzowana dystrybucja wyników badań”
Systemy Rimage są sercem rozwiązań do dystrybucji informacji medycznych, wspierających obrazowanie medyczne i elektroniczną dokumentację medyczną (EDM). Oparte na wydajnym sprzęcie i oprogramowaniu systemy publikacji cyfrowych znakomicie integrują się z medycznymi stacjami PACS. Duplikatory są z powodzeniem wykorzystywane w ZDO w procesie zapisu i wydawania wyników badań na płytach CD i DVD. Rimage automatyzuje proces nagrywania płyt oraz dokonuje ich personalizacji (indywidualny nadruk danych pacjenta pobierany jest ze zbioru DICOM). W ten sposób zostaje wyeliminowana możliwość pomyłkowego wydania badania pacjentom w rejestracji. Ponadto, na jednym nośniku można zapisać wyniki wielu szpitalnych badań tego samego pacjenta. Rozwiązanie oznacza również oszczędność czasu pracy lekarza radiologa – zwolnienie z obowiązku nagrania i opisu płyt.

Informacje o prelegentach:

Piotr Skup
Medical Monitor KAM, LG Electronics
Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe związane z rynkiem medycznym. Posiada udokumentowaną historię zawodową związaną z branżą urządzeń medycznych. Doceniany jest za sprawne prowadzenie projektów integracji i wyposażenia w sprzęt medyczny sal operacyjnych, oddziałów urologii, ginekologii czy radiologii. Dzięki swojemu doświadczeniu w marketingu oraz sprzedaży, potrafi przedstawić działanie rozwiązań, w prosty i zrozumiały sposób, również dla osób nie posiadających wiedzy technicznej.

Sylwester Giermaz
Product Manager, Alstor SDS
Z Alstor SDS rozpoczął współpracę w 2004 roku. Początkowo zajmował się duplikatorami Rimage. Wraz z rozwojem firmy, powierzano mu opiekę nad kolejnymi partnerami. Obecnie obsługuje znane i cenione marki, takie jak Riamge, ADR oraz Mustek. Posiadając szeroką wiedzę na temat oferowanych produktów, aktywnie wspiera dział handlowy przy konstruowaniu najbardziej złożonych ofert, proponując rozwiązania „szyte na miarę” i odpowiadające rzeczywistym potrzebom placówek medycznych. Nowe technologie nie są mu obce i chętnie dzieli się wiedzą z innymi.

Rafał Kryk
Product Manager, Eaton
Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej. Pracownik firmy Eaton Electric od 2013 roku. W firmie Eaton od 6 lat zajmuje się systemami zasilania gwarantowanego, obecnie jako Product Manager w zakresie systemów UPS 3-fazowych. Odpowiedzialny za wsparcie techniczne i szkolenia (w tym dla biur projektowych branży elektrycznej), a także wsparcie sprzedaży na terenie całej Polski. Prywatnie filmowiec, gitarzysta i rolkarz amator.

Paweł Waszniewski
Product Manager, Alstor SDS
Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej. Posiada wieloletnie doświadczenie związane z systemami wizualizacji obrazu (systemy: medyczne, graficzne, przemysłowe oraz zaawansowane systemy biurowe). Współpracował z wieloma światowej klasy producentami rozwiązań dedykowanych obrazowaniu medycznemu. W Alstor SDS odpowiedzialny jest m.in. za linię produktów marki LG Business Solutions. …… …… …… …… ……. …….. …. ….. …… ….. ……
Zapytaj naszych specjalistów o rozwiązania,
które będą prezentowane podczas seminarium:
Jeśli masz pytania związane z organizacją
wydarzenia prosimy o kontakt z:
Przemysław Prochera
Business Development Manager
p.prochera@stovaris.pl
tel.: +48 668 157 173
Jakub Bala
Key Account Manager
j.bala@stovaris.pl
tel.: +48 609 807 177
Błażej Kowalkiewicz
Marketing Manager
b.kowalkiewicz@stovaris.pl
tel.: +48 609 601 910
