Zaznacz stronę

Eaton

Eaton Corporation jest światowym liderem technologicznym, którego historia sięga 1911 roku, jest korporacją notowaną na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych dostarczającą podzespoły elektryczne, z siedzibą w Europie (Dublin, Irlandia) oraz w Ameryce (Cleveland, Ohio). Sprzedaż rozwiązań tej marki w 2022 roku wyniosła 20,75 miliarda USD. Producent dostarcza energooszczędne rozwiązania, które pomagają klientom efektywniej zarządzać energią elektryczną w sposób bardziej wydajny, bezpieczny oraz zrównoważony. W 2021 roku Eaton przejął markę Tripp-Lite, która zajmuję się między innymi produkcją zasilaczy medycznych, obudów i szaf RACK, przełączników KVM oraz prostych konsol szeregowych.  

Eaton zajmuje się poprawą jakości życia i środowiska dzięki wykorzystaniu technologii i usług zarządzania energią. Przedsiębiorstwo zatrudnia około 92 000 pracowników. Obecnie produkty tej marki dostępne są dla klientów z ponad 175 państw. W Polsce Eaton zlokalizował zakłady produkcyjne, centra sprzedaży jak i również centrum inżynieryjne.

Listwy zasilające PDU montowane w szafie są przeznaczone do dystrybucji zasilania infrastruktury IT w centrum danych. Ich zadaniem jest rozdział zasilania z dostępnego źródła. W sytuacji awarii zasilania za pośrednictwem oprogramowania Intelligent Power Manager listwy przełączają na zasilanie z zasilacza awaryjnego (UPS) do momentu uruchomienia generatora rezerwowego, który przejmuje zasilanie obiektu. Dodatkowo Listwy RACK PDU zarządzają zasilaniem, monitorują i sterują zużyciem energii wielu urządzeń w środowiskach centrum danych (Data Center). Umożliwiają rozdział mocy elektryczne, mogą być zarządzane zdalnie lub przez sieć lokalną.

Zasilacze awaryjne UPS Eaton

Eaton jest wiodącym dostawcą wysokiej jakości zasilaczy UPS (ang. Uninterruptible Power Supply – niezakłócone zasilanie energią) służących bezprzerwowemu zasilaniu. Zasilacze UPS marki Eaton zostały zaprojektowane w taki sposób, by dostarczać wysokiej jakości zasilanie awaryjne zarówno do standardowych komputerów PC, jak i do dużych centrów danych. Asortyment wysokiej jakości produktów firmy Eaton obejmuje kompleksowy zestaw rozwiązań do zarządzania zasilaniem, w tym flagowe zasilacze awaryjne (UPS), systemy antyprzepięciowe, jednostki rozdziału mocy (PDU), systemy zasilania DC, zdalny monitoring, oprogramowanie, korektę współczynnika mocy, zarządzanie przepływem powietrza oraz szafy rack. Dla każdego ze swoich produktów, Eaton stale i skutecznie dąży do ciągłego wprowadzania innowacji technicznych, tym samym opracowując rozwiązania nowej generacji takie jak sprawdzone systemy zasilania gwarantowanego UPS. Eaton nieustannie poszerza swoją działalność w zakresie zasilania, rozwijając unikalne produkty i usługi.

Listwy zasilające PDU Eaton

Listwy zasilające PDU montowane w szafie są przeznaczone do dystrybucji zasilania infrastruktury IT w centrum danych. Ich zadaniem jest rozdział zasilania z dostępnego źródła. W sytuacji awarii zasilania za pośrednictwem oprogramowania Intelligent Power Manager listwy przełączają na zasilanie z zasilacza awaryjnego (UPS) do momentu uruchomienia generatora rezerwowego, który przejmuje zasilanie obiektu. Dodatkowo Listwy RACK PDU zarządzają zasilaniem, monitorują i sterują zużyciem energii wielu urządzeń w środowiskach centrum danych (Infrastruktura IT i Data Center). Umożliwiają rozdział mocy elektryczne, mogą być zarządzane zdalnie lub przez sieć lokalną.

Eaton oferuje inteligentne listwy zasilające ePDU, które mają za zadanie umożliwiać włączania oraz wyłączania sprzętu IT, do których jest podłączony. Dzięki inteligentnym listwą zasilającym ePDU, jest możliwe zabezpieczenie linii zasilania, pomiar i kontrola zużycia energii oraz monitorowanie aktualnych warunków środowiskowych w szafach RACK.

Najważniejsze marki wchodzące w skład portfolio Eaton:

  • Bussmann – producent bezpieczników trakcyjnych i szynowych DC, niskonapięciowych bezpieczników NH oraz szybkich bezpieczników trakcyjnych i szynowych;
  • Crouse-Hinds – wiodącą marka systemów wydajnego i bezpiecznego rozwiązania do zarządzania energią elektryczną;
  • Cutler-Hammer – producent przemienników przeznaczonych do napędu silników prądu przemiennego w układach jedno lub wielonapędowych;
  • MGE UPS Systems – rozwiązania do zabezpieczania przed awarią źródła zasilania oraz produkty automatyki przemysłowej;
  • Moeller– pełny asortyment elektrycznych systemów przemysłowych i elektronicznych systemów sterowania;
  • Powerware– rozwiązania w zakresie zasilaczy awaryjnych UPS (zasilaczy bezprzerwowych), listew PDU do montażu w szafie (jednostek dystrybucji zasilania) oraz oprogramowania do zarządzania energią, zapewniając niezawodne zasilanie rezerwowe dla wszystkich klientów;
  • Santak– połączony z tajwańską firmą Phoenixtec Power Company wiodący producent zasilaczy UPS na rynku chińskim. Eaton tym zakupem wzmocnił swoją obecność na rynkach azjatyckich oraz rozszerzył ofertę infrastruktury do projektowania, produkcji i serwisu zasilaczy UPS;
  • Tripp-Lite– producent zasilaczy UPS, obudów i szaf RACK, listew PDU, serwerów konsolowych, przełączników KVM oraz rozwiązań  chłodzenia dla mniejszych serwerowni oraz większych Data Center.

Ochrona gwarancyjna i pogwarancyjna

Eaton chce zapewnić swoim klientom pełne poczucie bezpieczeństwa, dlatego oferuje ciekawe rozszerzenia gwarancyjne jako dodatek do podstawowej fabrycznej gwarancji. Pakiety gwarancyjne obejmują standardowe naprawy i wymiany w pełnym zakresie elektroniki i baterii wraz z profesjonalnym wsparciem krajowej infolinii. Pomimo odmiennego sposobu produkcji wszystkie jednostki biznesowe Eaton charakteryzuje jednolity system zarządzania biznesem – Eaton Business System.

W celu maksymalnego wykorzystania najbardziej zaawansowanej technologii w zasilaniu UPS, Eaton oferuje Cyberbezpieczny Monitoring, jest to system monitorowania infrastruktury IT eksperta firmy Eaton przez cały czas działania (7/24). Posiadając ten pakiet możemy oczekiwać szybszej reakcji na awarie, okresowe i kompleksowe raporty o stanie sprawności zasilaczy, w tym pełna analiza prognoz i zarządzanie cyklem życia systemu. Jest też możliwość przedłużenia podstawowej  gwarancji o kolejne lata bezproblemowego funkcjonowania.

Flagowe produkty:

UPS ELLIPSE ECO 1200

Poznaj UPS, który posiada funkcjonalną, płaską konstrukcję – dzięki temu sprawdzi się w każdym środowisku i nie zakłóci Twojej pracy.

UPS 9PX 3000 RT Rack 2U

Poznaj UPS z akumulatorami, które możesz zastąpić kolejnymi, bez przerwania pracy.

Przełącznik ATS 16N

Poznaj automatyczny przełącznik źródeł zasilania dla urządzeń IT, który daje możliwość dostępu, ukształtowania i administrowania jednostkami.

UPS 5PX 1500iRTN

Poznaj UPS, który pozwoli Ci zaoszczędzić prąd dzięki zmniejszeniu kosztów energii i chłodzenia.

UPS 5E 1500I USB

Poznaj UPS kompatybilny z systemami operacyjnymi – Linux, Windows, Mac OS, dzięki portowi USB zgodnym ze standardem HID.

Zapytaj o rozwiązania tego producenta naszego specjalistę:

Przemysław Prochera

Business Development Manager
tel. +48 668 157 173
p.prochera@stovaris.pl