Zaznacz stronę
Fujitsu - Ricoh

Ricoh ogłosił, że od kwietnia 2023 roku wszystkie skanery Fujitsu, w tym modele z serii fi, ScanSnap i SP, zostaną przemianowane na markę Ricoh. Będą one oferowane jako część globalnego asortymentu produktów i usług Ricoh. Zachowując obecny kanał dystrybucji, firma planuje zintensyfikowanie działań marketingowych i sprzedażowych w celu powiększenia swojego udziału w rynku. Dodatkowo Ricoh poinformował o zawarciu sojuszu biznesowego z firmą Cybozu, Inc, która specjalizuje się w oprogramowaniu. Szczegóły tego sojuszu nie są dostępne, jednak może to oznaczać, że Ricoh zamierza wykorzystać know-how i technologię Cybozu w celu wzbogacenia swoich oferowanych rozwiązań oprogramowania oraz usług.

PFU Limited i Ricoh utrzymują długoletnie strategiczne partnerstwo, które objawiało się w licznych wspólnych projektach zarówno w Europie, jak i na całym świecie. Teraz, stając się częścią rodziny Ricoh, skanery dokumentów PFU poszerzą portfolio produktowe Ricoha oraz w pewnym stopniu zwiększą możliwości swojego rozwoju.
Jako istotny strategiczny partner, PFU Limited wniesie swoje doświadczenie i technologiczną wiedzę w zakresie skanerów dokumentów do ekosystemu Ricoh. Integracja tych produktów w portfolio Ricoha przyczyni się do rozszerzenia oferty firmy oraz stworzenia nowych możliwości rozwoju.

Q&A

Pytanie:
Czy produkty serii Fi oraz Sp ulegną zmianie?
Wszystkie produkty serii Fi oraz Sp pozostaną w niezmienionej formie, oczywiście z wyjątkiem logo na samym produkcie.

Pytanie:
Czy nastąpi zmiana w serii produktów Scansnap?
Tak jak ma to miejsce przy skanerach serii fi oraz SP Ricoh nie przewiduje żadnych zmian poza logo na samym produkcie. Oczywiście wszystkie modele wyżej wymienionych serii będą produkowane w tych samych fabrykach z zachowaniem tych samych standardów.

Pytanie:
Czy ceny ulegną zmianie?
Nie ma żadnych planów na zmianę tak struktury sprzedaży
producent ➔ dystrybutor ➔ reseller
i struktury cenowej. Warunki projektów pozostają bez zmian.

 

Skanery PFU Ricoh

Poznaj skanery PFU

Zapytaj naszego eskperta o rozwiązania PFU:

Daniel Murawski

Product Manager
tel. +48 691 701 175
d.murawski@stovaris.pl