Zaznacz stronę
Pierwszy na rynku dysk SSD EDSFF PCIe 5.0 od Kioxia

KIOXIA Europe GmbH (dawniej Toshiba Memory Europe GmbH) to europejska spółka należąca do KIOXIA Corporation, wiodącego światowego dostawcy pamięci flash i dysków półprzewodnikowych (SSD). Od wynalezienia pamięci flash po dzisiejszą przełomową technologię BiCS FLASH 3D, KIOXIA oferuje pionierskie rozwiązania i usługi w zakresie pamięci. Innowacyjna technologia pamięci flash 3D od Kioxii czyli BiCS FLASH, kształtuje przyszłość pamięci masowej w aplikacjach o dużej gęstości, w tym w zaawansowanych smartfonach, komputerach PC, dyskach SSD, motoryzacji oraz w centrach danych.

Nie tak dawno informowaliśmy o tym, że Kioxia jako pierwsza firma stworzyła dysk SAS 24Gb/s (SAS 4.0) , który został bardzo dobrze oceniony przez światowych producentów kontrolerów dyskowych. Niedawno również Kioxia wprowadziła do swojej oferty dyski PCIe 4.0, które cieszą się olbrzymim zainteresowaniem wśród klientów ceniących sobie ponadprzeciętna wydajność i niespotykaną bezawaryjność. Z dysków firmy Kioxia korzysta z dnia na dzień coraz więcej osób, które teraz mogą ich używać zarówno w platformach AMD Milan, jak i Intel Xeon 3rd gen Scalable. Jak się okazuje inżynierowie z Kioxia nie zwalniają tempa i zaprezentowali pierwszy na rynku dysk SSD EDSFF (Enterprise and Data Center Standard Form Factor) zaprojektowany w technologii PCIe 5.0.

Kioxia SSD EDSFF PCIe 5.0
SSD EDSFF PCIe 5.0 - Kioxia

W listopadzie br. KIOXIA ogłosiła pierwszą w branży linię dysków SSD E3.S Enterprise i Data Center Standard Form Factor (EDSFF) zaprojektowanych z wykorzystaniem technologii PCIe 5.0. Nowa seria KIOXIA CD7 E3.S wprowadza nas w zupełnie nowe możliwości związane z pamięcią flash, wykorzystywaną w serwerach i pamięciach masowych. Seria CD7 E3.S zwiększa gęstość pamięci flash na dysk, tym samym zapewniając zoptymalizowaną wydajność energetyczną i znaczną redukcję TCO. Rodzina EDSFF E3 jest zoptymalizowana pod kątem klientów oczekujących od produktu najwyższej wydajności. EDSFF obsługuje szereg nowych urządzeń i aplikacji. Zapewnia również lepszy przepływ powietrza, obsługę wyższych poborów mocy E3.S, niż w przypadku dysków SSD 2,5-cala oraz lepszą integralność sygnału. EDSFF gwarantuje wydajność obiecywaną przez technologię PCIe 5.0 i nie tylko.

“W czasach, gdy potrzebujemy nośników pamięci, które można łatwo dostosować przy jednoczesnej optymalizacji wydajności lub pojemności udostępniamy nasze nowe dyski SSD KIOXIA E3.S. Zaprojektowaliśmy je w technologii PCIe® 5.0. Dyski E3.S wykorzystują EDSFF, tym samym otwierają nowe możliwości oszczędzania kosztów dla serwerów i systemów pamięci masowej oraz wydajne wykorzystanie chipów pamięci flash do zagęszczenia pamięci SSD.”

Paul Rowan

wiceprezes SSD Marketing & Engineering, KIOXIA Europe GmbH

Najważniejsze cechy nowej serii CD7 E3.S to przede wszystkim:

  • Format EDSFF E3.S z pojemnościami do 7,68 TB.
  • Stworzone i dedykowane do najnowszej technologii PCIe 5.0 oraz zoptymalizowane pod kątem x2 PCIe.
  • Redukcja linii PCIe per dysk (x2 zamiast x4) automatycznie pozwala klientowi uzyskać więcej dysków w pojedynczej maszynie.
  • Stworzona na bazie KIOXIA’s BiCS FLASH™ 3D TLC flash memory.
  • Transfer nawet do 6,450 MB/s przy odczycie oraz 1,050K IOPS dla losowego odczytu.
  • Dyski posiadają w obudowie diody LED, które pozwalają rozpoznać stan dysku wizualnie, bez konieczności korzystania z dotychczasowych nakładek LEDowych od dostawców serwerów (ograniczenie kosztu produkcji serwera).

Warto zaznaczyć, że obecnie nowe propozycje dyskowe od Kioxia są testowane przez producentów serwerowych, więc w najbliższym czasie możemy spodziewać się szczegółowych informacji dot. wyników, rezultatów i osiągnięć SSD EDSFF PCIe 5.0.

Kioxia - white logo

W Stovaris chętnie pomożemy z każdym zapytaniem wymagającym personalizacją zamówień na miarę potrzeb klienta końcowego. Włączając w to bezpłatną usługę montażu oraz przetestowania zakupionych dysków. Dobierzemy odpowiedni serwis oraz przedłużoną gwarancję, dostosowaną do indywidualnych potrzeb i oczekiwań użytkowników końcowych.

Zapytaj naszego specjalistę o rozwiązania pamięciowe:

Piotr Król

Product Manager
p.krol@stovaris.pl
tel.: +48 509 049 109