Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Cubro Omnishark – Zintegrowane rozwiązanie do analizy sieci i bezpieczeństwa

Omnishark
Omnishark to wszechstronne i wysoce zintegrowane narzędzie do zapewnienia przejrzystości sieci, które przynosi znaczące korzyści poprzez redukcję nieistotnego ruchu sieciowego, który musi być przetwarzany do celów analitycznych. Innowacyjne podejście Omnishark do filtrowania ruchu sieciowego zapewnia wysoce spersonalizowane i odpowiednio dobrane filtrowanie istotnych danych, znacząco obniżając ilość informacji przetwarzanych przez system SIEM.

Produkt wykorzystany w tym rozwiązaniu

Cubro Omnia 120

Zarządzanie ruchem sieciowym w skuteczny sposób

Łącząc ze sobą zaawansowany Network Packet Broker (NPB) analitykę DPI oraz oprogramowanie filtrujące ruch, Cubro stworzyło Omnishark – skalowalne rozwiązanie, pozwalające selektywną na agregację / deduplikację ruchu sieciowego.

Wdrożenie rozwiązania to lepsza wydajność sieci i obniżone koszty. Omnishark likwiduje to zapotrzebowanie na specjalne urządzenia filtrujące, ogranicza ilość sprawdzanego ruchu sieciowego do niezbędnego minimum, a także pozwala zarządzanie QoS w elastyczny sposób. Najnowsze rozwiązanie producenta umożliwia proste administrowanie kilkoma lokalizacjami za pośrednictwem narzędzia Multi-Site Management. Dostarcza ono dokładne statystyki przepustowości dla poszczególnych użytkowników/aplikacji z 1-sekundową precyzją w odniesieniu do całego ruchu.

Wyodrębnianie tylko istotnych połączeń w czasie rzeczywistym

Filtrowanie ruchu przez Cubro Omnishark obniża obciążenie i podnosi wydajność, dzięki wyodrębnianiu tylko właściwych łączy sieciowych. Mechanizm analityczny wydobywa następnie tylko znaczące pakiety z tych połączeń, co zapewnia skuteczny sposób generowania odpowiednich wskaźników KPI w czasie rzeczywistym.

Omnishark Multi-Site Management to narzędzie pozwalające na łatwe administrowanie wieloma lokalizacjami, stanowiąc kompleksowe i skalowalne narzędzie dla ekspertów sieciowych. W skład zestawu wchodzi również zaawansowany broker pakietów (NPB) Cubro Omnia z pełnym zakresem funkcji, pełniący rolę szwajcarskiego scyzoryka do monitorowania sieci.

Omnishark agregacja

Indywidualne filtrowanie i skuteczne przechwytywanie pakietów

Omnishark łączy się z NPB za pomocą interfejsów o przepustowości od 1 do 100 Gbit/s, co umożliwia agregację, filtrowanie i modyfikację ruchu, np. likwidację tuneli lub segmentację pakietów.

Narzędzie umożliwia pozytywne filtrowanie specyficznych punktów końcowych, jak np. adres IP i VLAN, oraz negatywne filtrowanie subtraktywne, np. aplikacji. Efektem jest wysoce spersonalizowana analityka ruchu sieciowego. Funkcja indeksowanego przechwytywania pakietów przeprowadza następnie cykliczne przechwytywanie odfiltrowanych pakietów, które pobrać można jako plik PCAP w celu dalszej analizy w Wiresharku.

Takie usprawnione podejście do analizy ruchu sieciowego oznacza nie tylko oszczędność czasu, ale także ograniczenie kosztów związanych z obróbką nieistotnych danych. Co więcej, silnik analityczny KPI eksportuje surowe pakiety z indeksowanego przechwytywania, analizuje różne metryki sieciowe i przedstawia wyniki lub eksportuje je do SIEM, uzyskując cenne informacje do celów decyzyjnych i bezpieczeństwa.

Skontaktuj się z naszym specjalistą i dowiedz się jakie korzyści przyniesie zastosowanie Omnishark w Twojej organizacji! Kliknij poniżej w przycisk „ZAPYTAJ SPECJALISTĘ STOVARIS”.