Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Systemy Thin Client

Thin Client, czyli spolszczając „Cienki klient” to w uproszczeniu komputer działający na podstawie zasobów przechowywanych na serwerze centralnym, a nie na swoim dysku twardym. Thin Clients łączą się zdalnie ze środowiskiem komputerowym opartym na serwerze, w którym przechowywana jest większość programów, aplikacji, wrażliwych danych i innych zasobów.

W ofercie Stovaris (wcześniej Alstor SDS) dostępne są rozwiązania Thin Client znanego i cenionego na świecie producenta – LG Business Solutions. Thin Client od LG to szeroka gama niezwykle wydajnych i funkcjonalnych produktów, cechująca się podwyższoną efektywnością. Rozwiązania te dedykowane są osobom oraz instytucjom o wysokich wymaganiach. Specjalistyczne urządzenia oraz usługi gwarantują doskonałe walory użytkowe przy jednocześnie prostej obsłudze. Oprogramowanie LG wraz z Cloud LG to nowe możliwości dla przedsiębiorstw, bez względu na ich wielkość czy rodzaj prowadzonej działalności.

LG Thin Clients są przeznaczone wszędzie tam, gdzie bezpieczeństwo, łatwość zarządzania oraz prosta obsługa przez użytkowników mają kluczowe znaczenie. Niezależnie od tego, czy rozwiązanie jest wdrażane w dużych korporacjach przetwarzających ogromne ilości danych (np. w placówkach medycznych, instytucjach finansowych) czy też w środowiskach akademickich, wrażliwych na koszty, każdy terminal LG ma wbudowane zabezpieczenia chroniące poufne dane i uproszczone zarządzanie. Takie funkcjonalności gwarantują eliminację potencjalnych przestojów.

Dla naszych klientów, którzy chcą szybko i efektywnie stworzyć infrastrukturę wirtualnego pulpitu, proponujemy rozwiązanie w oparciu o oprogramowanie StarWind VDI, które oferuje wyjątkową szansę zbudowania domowego biura lub zaprojektowania wygodnego środowiska pracy. Gotowe rozwiązanie oparte na StarWind HCA posiada warstwę wirtualizacyjną Microsoft RDS lub Citrix XenApp. W ciągu kilku godzin można zbudować system odporny na błędy, który będzie posiadał komplet danych, nawet jeśli cały serwer ulegnie awarii. StarWind VDI & Home Office oferuje niedrogie rozwiązanie Enterprise ROBO, SMB i Edge, które umożliwia tworzenie wysoce dostępnych i odpornych na awarie infrastruktur typu plug-and-play. Nasi inżynierowie wspólnie z producentem konfigurują, testują oraz pomagają partnerom wdrożyć rozwiązanie. Jeżeli zachodzi taka potrzeba pomagamy również w migracji starego systemu na nową platformę poprzez StarWind Command Center.

Znajdujące się w ofercie Stovaris systemy VDI zbudowane w oparciu o stacje LG Thin Clients i oprogramowanie StarWind są cenowo ekonomiczne, mniej kosztowne we wdrażaniu, integracji i zarządzaniu, w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. Ponadto urządzenia te zużywają mniej energii niż tradycyjne systemy IT, co bezpośrednio przekłada się na podwyższenie oszczędności, które można reinwestować w inne obszary funkcjonowania firmy.

Ta grupa produktów opiera się na rozwiązaniach firm:

LG Business Solutions | Starwind

Osoby kontaktowe:

Paweł Waszniewski

Product Manager
tel. +48 885 805 609
p.waszniewski@stovaris.pl

Jerzy Adamiak

Storage Systems Consultant
tel. +48 605 274 271
j.adamiak@stovaris.pl