Zaznacz stronę

StarWind

StarWind Software jest pionierem w wirtualizacji pamięci masowej. Firma oferuje produkty cechujące się  prostotą, wydajnością, dostępnością i elastycznością. Przedsiębiorstwo zostało założone w 2003 roku jako Rocket Division Software. W 2009 roku właściciel (firma Veeam) podwyższył kapitał przedsiębiorstwa, jednocześnie nadając mu nową nazwę – StarWind.

StarWind jako jeden z pierwszych dostawców, w 2005 roku zaoferował rozwiązania typu Software-Defined Storage oraz rozwiązania hiperkonwergentne (2008 rok).

Firma jest liderem rynku urządzeń hiperkonwergentnych klasy low-end. StarWind oferuje warianty wyłącznie software’owe lub sprzętowe swojego głównego produktu. Dzięki takim rozwiązaniom firma jest w stanie dostosować swoje produkty i rozwiązania do wymagań centrów danych zarówno małej jak dużej organizacji.

W roku 2011 przedsiębiorstwo StarWind wypuściło na rynek swój flagowy produkt nazwany Native SAN (nazwa została zmieniona na Virtual SAN). Dopiero w roku 2014 firma Vmware zaczęła sprzedawać swój własny Virtual SAN (VSAN), który rozwiązuje te same problemy i posiada taką samą architekturę co flagowiec StarWind’a.

W roku 2014 StarWind przestał być firmą wyłącznie software’ową i stał się także dostawcą rozwiązań sprzętowych. Tym samym firma wprowadziła na rynek hiperkonwergentne urządzenia klasy Enterprise, dostępne dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Zapytaj o rozwiązania tego producenta naszego specjalistę:

Jakub Bala

Product Manager
tel. +48 609 807 177
j.bala@stovaris.pl