Zaznacz stronę
Formularz kontaktowy
Jeśli interesuje Cię nasza oferta, skorzystaj z formularza i zadaj pytanie naszemu specjaliście.

Systemy Zero Client

Zero Client PCoIP® to idealne rozwiązanie dla korporacji chcących pracować w trybie VDI i DaaS. Bardzo proste w zarządzaniu, bez aplikacji, bez systemu, bez aktualizacji wirusów, a także bez dysku, który może ulec awarii.

Najważniejsze cechy:

  • maksymalnie uproszczenie konserwacji urządzeń końcowych;
  • zabezpieczenie przesyłanych danych, poprzez szyfrowanie szyfrem symetrycznym. Dla chipsetu TERA1 będzie to AES-128-GCM lub Salsa20-256-round12, a dla TERA2 jest to AES-128-GCM lub AES-256-GCM;
  • system wyświetlania pikseli wykorzystywany do przesyłu danych znacząco podwyższa stopień bezpieczeństwa i zabezpiecza przed wyciekiem poufnych informacji;
  • zapewnia bezkompromisowe wrażenia wizualne w jakości Full HD;
  • system współpracuje z platformami: Amazon WorkSpaces, VMware® Horizon, VMware HorizonTM DaaS® i zdalnym stanowiskiem PCoIP.

System Zero Client odbiera zaszyfrowane piksele od hosta, wykonuje dekompresję obrazu i dekodowanie na ekranie. Dużo większa wydajność systemu spowodowana jest brakiem konieczności wykorzystywania procesora ogólnego, lokalnego przechowywania danych, a także brakiem obciążania systemu operacyjnego. Zero Client jest wyjątkowo bezpieczny oraz łatwy w zarządzaniu. Klienci nie wymagają regularnych aktualizacji ani instalacji łat czy poprawek. System ten to jedno z najbardziej bezpiecznych i najlepiej działających rozwiązań dla urządzeń końcowych, dostępnych w środowiskach wirtualnych. Sercem urządzeń Zero Client jest wysoce zintegrowany, specjalnie zaprojektowany procesor firmy Teradici TERA 2321.

Dzięki temu rozwiązaniu nie ma konieczności stosowania tradycyjnych komputerów stacjonarnych. Stosując je potrzebujemy jedynie urządzenia Zero Client (wolnostojące lub z monitorem). Rozwiązanie eliminuje wszelkie problemy związane z zarządzaniem, utrzymaniem i zabezpieczaniem komputerów biurowych. Wydajność i bezpieczeństwo scentralizowanego przetwarzania danych, w oparciu o to rozwiązanie zwiększa się, a obciążenie sieci jest dużo mniejsze. W konsekwencji obniżają się koszty operacyjne w całej organizacji, a dodatkowo zyskujemy dzięki niskiemu zużyciu energii.

Dla naszych klientów, którzy chcą szybko i efektywnie stworzyć bezpieczna infrastrukturę Zero Clients PCoIP, proponujemy rozwiązanie w oparciu o platformę wirtualizacji HC3 od Scale Computing i terminale LG z procesorem TERA 2321, które oferuje wyjątkową szansę zaprojektowania wygodnego środowiska odpornego na błędy. Dzięki zastosowaniu podejścia do wirtualizacji opartego na urządzeniach końcowych typu Zero Clients, nasze rozwiązanie infrastruktury HC3 jest szybsze we wdrożeniu, łatwiejsze w zarządzaniu i umożliwia bezproblemowe skalowanie wraz z rozwojem organizacji. Nawet w sytuacji awaryjnej związanej z uszkodzeniem komponentów sprzętowych lub całych urządzeń, infrastruktura HC3 pozwala utrzymać krytyczne aplikacje oraz całą organizację w ciągłym ruchu. Nasi inżynierowie wspólnie z producentem konfigurują, testują oraz pomagają partnerom wdrożyć rozwiązanie, a jeżeli zachodzi taka potrzeba pomagają również w migracji starego systemu na nową platformę.

Ta grupa produktów opiera się na rozwiązaniach firm:

LG Business Solutions | Leostream | Scale Computing

Osoby kontaktowe:

Paweł Waszniewski

Product Manager
tel. +48 885 805 609
p.waszniewski@stovaris.pl

Jerzy Adamiak

Storage Systems Consultant
tel. +48 605 274 271
j.adamiak@stovaris.pl